1. Anasayfa
  2. »
  3. E-Fatura Entegrasyonu

E-Fatura entegrasyonu ile satışlarınızı tek tıkla E-Fatura'ya dönüştürün!

E-Fatura entegrasyonu ile fiziki veya online kanalda yaptığınız tüm satışları e-faturaya dönüştürebilir ve gelen - giden faturalarınızı takip edebilirsiniz.

Müşteri ve firmalarınızdan gelen - giden faturaları tek tıkla görüntüleyebilir, kestiğiniz bir faturaya satışa çevirip müşteri bakiyesine yansıtabilir, gelen faturayı tek tıkla alış faturasına dönüştürebilirsiniz. Ay sonunda tek tıkla tüm faturalarınızı indirerek muhasebeciniz ile paylaşabilir ve kağıt fatura kesmenin ve takibinin zahmetinden kurtulursunuz.

Saniyeler içerisinde resmi fatura kesin

Kasanızdan yapılan her satışı dilerseniz e-fatura halinde getirebilir ve müşterinize e-posta olarak gönderebilirsiniz. Dilerseniz yalnızca 5.000 TL üstü faturalarınızı e-fatura olarak da kesebilirsiniz. Satış detayında E-Fatura'ya dönüştür demeniz yeterli!

Tüm Para Birimleri ile E-Fatura Kesin

İster Türk Lirası ister Dolar veya Euro... Faturanızı farklı para birimleri kesebilirsiniz. Fatura kesiminde döviz kurunu belirleyebilir ve faturanın belirlediğiniz kur ile otomatik oluşturulmasını sağlayabilirsiniz.

Gelen E-Faturaları Kolayca Alış Faturasına Dönüştürün

Alış faturası oluşturmanın ne kadar zor ve zahmetli bir iş olduğunu biliyoruz. Hesabınıza gelen E-Faturaları kolayca alış faturasına dönüştürebilir ve böylece fatura girişini hızlı ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz. E-Faturayı alış faturasına dönüştürürken firma carisine ise borç olarak yansıtabilir ve firma cari bakiyesini doğru şekilde takip edebilirsiniz.

Yeni bir e-fatura nasıl oluşturulur?

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sol menüden E-faturalar başlığı altında “Yeni Fatura Oluştur” diyerek e-fatura veya e-arşiv faturanızı oluşturabilirsiniz.

E-Faturayı müşterimle nasıl paylaşabilirim?

E-Fatura, e-fatura mükelleflerine kesildiği için kestiğiniz fatura otomatik olarak alıcı müşteri / firmaya düşecektir. E-arşiv faturalar ise e-fatura mükellefi olmayan kişilere kesildiği için fatura kesildikten sonra “E-posta gönder” diyerek e-posta olarak müşteriniz ile paylaşabilirsiniz.

E-Faturaya nasıl geçebilirim?

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sol menüdeki E-Faturalar sayfasından “Başvurun” düşmesine tıklayarak başvurmanız yeterlidir. Ön başvuru sonrasında sizlerle iletişime geçeceğiz. Mali mühür ve resmi prosedürlerin tamamlanmasının ardından aynı gün E-Faturaya geçebilirsiniz.

Satışlarımı faturalaştırabilir miyim?

E-Faturaya geçtikten sonra BenimPOS üzerinden yaptığımız tüm satışları “E-Faturaya Dönüştür” diyerek E-Fatura haline getirebilir ve müşteriniz ile paylaşabilirsiniz.

E-Fatura ve E-Arşiv Faturanın farkı nedir?

E-Fatura, faturanın kesildiği kişi / kurum / kuruluşun e-fatura kullanması durumunda kesilen fatura türüdür. E-Arşiv Fatura ise faturanın kesildiği kişi / kurum / kuruluşun e-fatura kullanmaması durumunda kesilen fatura türüdür. BenimPOS ile hem e-fatura hem de e-arşiv fatura kesebilirsiniz.

E-Fatura veya E-Arşiv Faturayı iptal edebilir miyim?

E-Arşiv faturanızı kestikten sonra 7 gün içerisinde iptal edebilirsiniz. E-Faturanın iptali için ise faturayı kestiğiniz mükellef ile iletişime geçerek faturanın size iade edilmesini istemeniz gerekmektedir. E-Fatura ancak faturanın iade edilmesi ile mümkün olmaktadır.

E-Faturayı düzenleyebilir miyim?

Evet, bir e-faturayı oluşturduktan sonra faturayı taslak olarak kaydedip daha sonra düzenleyebilirsiniz. Fakat bir faturayı imzalarsanız fatura üzerinden tekrara değişiklik yapamazsınız.

E-Fatura kullanmak zorunda mıyım?

E-Faturanın kimle için zorunlu olduğu yönetmelik ile açıklanmaktadır. E-Fatura mükellefi olmak zorunda olmasanız bile E-Faturaya geçiş yaparak fatura kesebilirsiniz. Yasal olarak bir zorunluluğunuz olmasa da E-Faturaya geçmeniz için herhangi bir engel bulunmamaktadır.

Farklı bir entegratör ile çalışıyorum. Aynı anda birden fazla entegratör kullanabilir miyim?

Evet, hali hazırda bir entegratör ile çalışıyorsanız BenimPOS’a geçerek 2 farkı entegratör ile çalışabilirsiniz. Birden fazla entegratör ile çalışırken her iki entegratörde kesilen faturaların prefix (ön ekleri) farklı olmalıdır. Gelen faturalar ise her iki entegratörden birinin posta kutusuna düşebilir. Dolayısıyla ay sonunda tüm bu faturalar bir araya getirilerek muhasebeciniz ile paylaşılmalıdır.

Ay sonunda faturalarıma nasıl ulaşırım?

Ay sonu geldiğinde “Gelen – Giden Faturalar” sayfasından tüm faturalarınıza ulaşabilir, tarih aralığı ile filtreleyerek ay içerisinde kestiğini faturaları toplu şekilde PDF olarak indirebilirsiniz. İndirdiğiniz faturaları ise muhasebeciniz ile paylaşabilirsiniz.

Hangi tiplerde fatura kesebilirim?

Satış, İade, İstisna, Özel Matrah, Tevkifat ve SGK tipinde fatura kesebilirsiniz. İstisna faturalar için istisna kodunu seçebilir, ÖTV (Özel Tüketim Vergisi) ve ÖİV (Özel İletişim Vergisi) gibi farklı vergileri de ürünleriniz için seçebilirsiniz. Ayrıca Stopajlı fatura kesebilir ve her ürün için stopaj oranlarını belirleyerek faturanızı oluşturabilirsiniz.

Poşet ücretini faturaya ekleyebilir miyim?

Evet, eğer müşteriniz poşet alırsa bunu fatura keserken poşet adetini ve ücretini girerek faturanıza yansıtabilirsiniz. Faturada bir iskonto uygularsanız poşet ücretinde iskonto uygulanamayacağı için iskonto poşete uygulanmaz.

E-ticarette yaptığım satışlar için teslimat / kargo ücretini faturaya yansıtabilir miyim?

Evet, fatura keserken teslimat ücreti alanından teslimat ücretini belirleyerek faturanıza teslimat ücretinin tutarını yansıtabilirsiniz.

Fatura altı iskonto veya satır iskonto uygulayabilir miyim?

Evet, E-Faturanızı oluştururken fatura altı iskonto veya satır iskonto uygulayabilirsiniz.

BenimPOS
Genel Özellikleri

Satış İşlemleri

Satışlarınızı eş zamanlı olarak cihaz kısıtlaması olmadan gerçekleştirin.

Stok Yönetimi

BenimPOS’un bulut tabanlı alt yapısı sayesinde her yerden stoklarınıza ulaşabilir, işletmenizin kontrolünü her zaman sağlayabilirsiniz.

Cari Hesap Takibi

Cari hesap takibi ile borç, alacak ve ödeme bilgilerini kolayca takip edebilirsiniz

Detaylı Raporlama

7 farklı raporlama yöntemi ile mağazanıza dair tüm hareketleri detaylı bir şekilde raporlayabilirsiniz.

Personel Takibi

Personellerinizin yaptıkları tüm satış, ödeme ve ürün okutma işlemlerinizi her yerden görüntüleyin.

Şube Yönetimi

Tüm şubelerinizi görüntüleyebilir, her şube için ayrı ayrı ürün kartı açmaz ve güncellemezsiniz.

Bulut Sistemi

Tüm işlemleriniz online olarak saklanmaktadır. İster evinizde isterseniz şehir dışında olun tek tıkla iş yerinizi görüntüleyebilir ve müdahale edebilirsiniz.

Güvenli Bağlantı

BenimPOS’ta yaptığınız tüm işlemler 128 bit SSL sertifikası ile şifrelenerek 3. kişilere karşı güvenli bir şekilde saklanmaktadır.

Mobil Uygulama

Mobil uygulamalarımız ile tüm işlemlerinizi cep telefonunuz ile yapabilir, iş yerinizi telefonunuzdan takip edebilirsiniz

Hazır 1.4 milyondan fazla ürün

Kayıtlı hazır 1.4 milyondan fazla barkodlu ürün bilgisi ile ürün tanımlamak sadece birkaç saniye.

Ücretsiz Kullanım

Kayıt olan tüm kullanıcılarımız için ilk 1 ay tüm özellikler hiçbir kısıtlama olmadan ücretsiz.

Destek ve Güncelleme

Yardıma ihtiyacınız olduğunda bizimle her zaman telefon, e-posta ve WhatsApp destek kanallarımız ile iletişime geçebilir veya eğitim içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.