Personel işlemleri (ekleme, silme ve yetkilendirme)

< Bilgi Bankası
İçindekiler

Personel nasıl oluşturulur?

Web, mobil ve masaüstü uygulamalarda personeller sayfasında giderek “Yeni personel ekle” seçeneği ile personellerinizi oluşturabilirsiniz. Personelleriniz sisteme giriş yaparken tanımladığınız personel kodu, parolası ve firma numaranız ile giriş yapacaklardır. Firma numaranıza web uygulaması profil sayfanız altından erişebilirsiniz.

Personel olarak nasıl giriş yapabiliriz?

Perrsonel girişi yapmak için web ve mobil uygulama için giriş esnasında personel tercihi yaptıktan sonra personel kodu ve parolasını girdikten sonra üyeliğinize ait profil sayfanızdan yazan firma numaranızı girmeniz gerekmektedir. Masaüstü uygulama için ise yönetici olarak girdikten ve personel bilgileriniz entegre edildikten sonra giriş türü olarak personel seçimi yaptıktan sonra personel kodu ve parolası ile giriş yapabilirsiniz.

Personel yetkisi nasıl değiştirilir?

Personeller sayfasına geldikten sonra web uygulama için “Düzenle”, masaüstü ve mobil uygulama için personelin üzerine tıklanarak personel yetkileri penceresi açılır. Bu sayfadan personele vermek yapa yetkisi bırakmak istediğiniz yetkileri belirleyerek “Kaydet” diyerek personel değişikliğini kaydedebilirsiniz.

Personel hesabı nasıl pasif edilir?

Bir personelin detayına girdikten sonra “Aktif” özelliğini kapatarak hesabını pasif moda alabilirsiniz.

Personel hesabı nasıl silinir?

Web uygulama için personeller sayfasına girdikten sonra personelin bulunduğu satırın sonundaki “Arşivle”, masaüstü uygulama için ise personel detayına girdikten sonra “Arşivle” düğmesi ile personeli arşive kaldırarak silebilirsiniz.

 Personel için vardiya kapatma nasıl oluyor?

Personeller tanımladığınız yetkilerle giriş yaparak satış işlemlerini gerçekleştirdikten sonra tarihsel rapor sayfasından personelin çalıştığı günü ve personel seçimini yaparak personelinizin toplam satışını ve yaptığı satışları görüntüleyebilirsiniz.

Personellerimin yaptıkları satışlarını nasıl görebilirim?

Personel hesabı oluşturduktan sonra tarihsel raporda tüm personellerinizin yaptıkları satışları görebilirsiniz. Personel seçimi yaparak da personel bazlı personellerinizin yaptığı satışların toplamını görebilirsiniz.