1. Anasayfa
  2. »
  3. Cari Hesap Takibi

Cari Hesap Takibi Artık Çok Kolay!

Cari hesaplarınızın borç, alacak ve ödeme bilgilerini kolayca takip edebilirsiniz. Bakkal defter, excel veya teknolojiye ayak uyduramamış yazılımların verdiği zaman kaybını yaşamadan tüm detaylarıyla cari hesaplarınızı takip edin. Müşteriler ve Firmalar sayfalarına girerek tüm cari hesaplarınızdan tahsil etmeniz gereken alacak ve firmalarınıza yapmanız gereken toplam ödemeyi görüntüleyebilirsiniz.

Veresiye Takibi

Müşterilerinizin açık hesap yaptıkları alış verişleri takip edebilir, hangi tarihte ne aldığınız ve mağazanıza en son ne zaman uğrayarak ödeme veya işlem yaptığını görebilirsiniz.

Ödeme ve Alacaklar

Müşteri ve firmalarınıza vade tarihi ekleyerek vadesi yaklaşan ödeme ve alacaklarını görüntüleyebilirsiniz. Hangi tarihlerde ödeme almanız veya ödeme yapmanız gerektiğini kaçırmazsınız.

Alış Faturası Oluşturma

Alış faturası özelliği ile firmalarınızdan aldığınız faturaları sisteme ödeme tipleri ile işleyerek hem ürünlerinizin stok takibini hemde firmalarınıza olan borcunuzu görüntüleyebilirsiniz.

Yeni bir müşteri nasıl oluşturulur?

Müşteriler sayfasından “Yeni müşteri oluştur” diyerek yeni bir müşteri oluşturabilirsiniz. Ayrıca web ve mobil uygulamalarda müşteri seçimi esnasında hesabınızda olmayan bir müşteri için “Yeni müşteri oluştur” diyerek de müşteri kartınızı oluşturabilirsiniz.

Müşteriye alışveriş fişi, hesap özeti veya firmalara hesap özetleri nasıl gönderebilir?

Bu işlemi artık 2 farklı şekilde yapabilirsiniz. İsterseniz SMS başlığı ile SMS alarak telefonuna SMS atabilir isterseniz satış fişine girdikten sonra WhatsApp üzerinden fişi müşterinizin WhatsApp’ına gönderebilirsiniz. SMS ile gönderim için SMS kredisi satın alması gerekmektedir. WhatsApp ile gönderimde herhangi bir kredi alınmasına gerek yoktur. Bilgisayarınızdan WhatsApp Web’e giriş yaptıktan sonra gönderebilirsiniz.

Müşterime ait hesap özetini nasıl yazdırılır?

Web veya mobil uygulamaya girdikten sonra müşteri sayfasında yazdır diyerek müşteri hesap özetini yazdırabilirsiniz. Yazdırma ön izleme sayfasında müşterinizin her satışta ne aldığını ürünlerin adet ve tutarlarıyla görebilirsiniz.

Müşteriye ödeme nasıl eklenir?

Bir müşteriye ödeme eklemek için müşteri kartına girdikten sonra üst menüde yer alan “Ödeme Ekle” düğmesi kullanılarak ödeme eklenebilir. Web uygulaması için ise satış sayfasında yer alan “Ödeme Ekle” seçeneği ile de satış sayfasından çıkmadan bir müşteriye ödeme eklenebilir.

Müşteriye ait ödemeyi nasıl iptal edilir?

Müşteri kartına girdikten sonra web uygulama için iptal etmek istediğiniz ödemenin sağında yer alan “İptal Et” düğmesine tıklayarak, masaüstü ve mobil uygulama için ilgili ödemenin üzerinin üzerine tıklayarak iptal edebilirsiniz.

Bir müşteriye eklenen alacak kaydı nasıl görüntülenir?

Bir müşteriye alacak kaydı ekledikten sonra web uygulamada müşteri kartının en altında yer alan “Alacaklar” tablosunun sağında yer alan “Görüntüle / Gizle” düğmesine tıklanarak ilgili kayıtlara ulaşılabilir.

Müşteriye ait adres, telefon ve vergi dairesi gibi bilgiler kayıt edilir?

Müşteri kartına girdikten sonra “Müşteri bilgileri” alanından müşterinize ait bilgileri girebilirsiniz.

Müşteriye vade süresi nasıl tanımlanır?

Web uygulamada müşteri kartına girdikten sonra “Müşteri bilgileri” düğmesine tıklayarak açılan pencerede “Vade süresi” alanından vade süresi girilerek kayıt edilir. Web uygulama anasayfasında yer alan yaklaşan alacaklarınız tablosundan vade süresi tanımladığınız ve açık hesap işleen yapan müşterileriniz borç ve ödemelerine göre “FIFO (ilk giren ilk çıkar)” yöntemine göre listelenecektir.

Müşteri ismi nasıl değiştirilir?

Web uygulamasından müşteri kartına girdikten sonra “Müşteri ismini değiştir” düğmesine tıklayınız. Açılan pencerede müşterinizin yeni ismini girdikten işlemi onaylayarak müşteri ismini değiştirebilirsiniz.

Müşteri hesabı nasıl sıfırlanır?

Müşteri kartına girdikten sonra “Müşteri hesabını sıfırla” seçeneği ile müşterinize ait tüm geçmiş satış ve ödeme işlemlerini sıfırlayabilirsiniz. Bu işlemi yaptığınızda müşterinize ait işlemler “İSİMSİZ” müşterisine aktarılır. Dolayısıyla müşteri sıfırlama işlemi yapmadan önce müşterinize ait kalan borç olmaması gerekmektedir. Olması halinde bu kalan borç “İSİMSİZ” müşterisine yansıyacaktır.

Müşteri hesabı nasıl silinir?

Müşteri kartına girdikten sonra “Müşteryi sil” seçeneği ile müşteri kartını silebilirsiniz. Bu işlemi yaptığınızda müşterinize ait işlemler “İSİMSİZ” müşterisine aktarılır. Dolayısıyla müşteri silme işlemi yapmadan önce müşterinize ait kalan borç olmaması gerekmektedir. Olması halinde bu kalan borç “İSİMSİZ” müşterisine yansıyacaktır.

Yeni bir firma nasıl oluşturulur?

Firmalar sayfasından “Yeni firmaoluştur” diyerek yeni bir firma oluşturabilirsiniz.

Firmaya hesap özeti nasıl gönderebilir?

Firma detayına girdikten sonra hesap özetini SMS gönder seçeneği ile SMS veya WhatsApp üzerinden firma yetkilisine firma hesap özetini gönderebilirsiniz. SMS ile gönderim için SMS kredisi satın alması gerekmektedir. WhatsApp ile gönderimde herhangi bir kredi alınmasına gerek yoktur. Bilgisayarınızdan WhatsApp Web’e giriş yaptıktan sonra gönderebilirsiniz.

Firmaya ait hesap özetini nasıl yazdırılır?

Web uygulamaya girdikten sonra firma detayında firma işlemlerinin yer aldığı tablonun sağ üst alanında yer alan yazdır seçeneği ile firmaya ait işlemleri doğrudan yazdırabilirsiniz.

Firmaya ödeme veya borç nasıl eklenir?

Bir firmaya ödeme veya borç eklemek için firma kartına girdikten sonra üst menüde yer alan “Ödeme / Borç Ekle” düğmesi kullanılarak ödeme eklenebilir.

Firmaya ait ödemeyi nasıl iptal edilir?

Firma kartına girdikten sonra web uygulama için iptal etmek istediğiniz ödemenin sağında yer alan “İptal Et” düğmesine tıklayarak, masaüstü uygulama için ilgili ödemenin üzerinin üzerine tıklayarak iptal edebilirsiniz.

Firmaya ait adres, telefon ve vergi dairesi gibi bilgiler kayıt edilir?

Firma kartına girdikten sonra “Firma bilgileri” alanından müşterinize ait bilgileri girebilirsiniz.

Firmaya vade süresi nasıl tanımlanır?

Web uygulamada firma kartına girdikten sonra “Firma bilgileri” düğmesine tıklayarak açılan pencerede “Vade süresi” alanından vade süresi girilerek kayıt edilir. Web uygulama anasayfasında yer alan yaklaşan ödemeleriniz tablosundan vade süresi tanımladığınız ve açık hesap / borç olarak işlem yapan firmalarınıza olan borç ve ödemelerinize göre “FIFO (ilk giren ilk çıkar)” yöntemi ile listelenir.

Firma ismi nasıl değiştirilir?

Web veya masaüstü uygulamada firma kartına girdikten sonra firma adının yazılı olduğu alandan firma adını değiştirerek “Kaydet / Güncelle” düğmesine tıklayarak firma adını değiştirebilirsiniz.

Firma hesabı nasıl silinir?

Firma kartına girdikten sonra “Firmayı sil” seçeneği ile müşteri kartını silebilirsiniz. Firma silme işlemi yapmadan önce firmanıza ait kalan borç olmamasına dikkat ediniz gerekmektedir.

BenimPOS
Genel Özellikleri

Satış İşlemleri

Satışlarınızı eş zamanlı olarak cihaz kısıtlaması olmadan gerçekleştirin.

Stok Yönetimi

BenimPOS’un bulut tabanlı alt yapısı sayesinde her yerden stoklarınıza ulaşabilir, işletmenizin kontrolünü her zaman sağlayabilirsiniz.

Cari Hesap Takibi

Cari hesap takibi ile borç, alacak ve ödeme bilgilerini kolayca takip edebilirsiniz

Detaylı Raporlama

7 farklı raporlama yöntemi ile mağazanıza dair tüm hareketleri detaylı bir şekilde raporlayabilirsiniz.

Personel Takibi

Personellerinizin yaptıkları tüm satış, ödeme ve ürün okutma işlemlerinizi her yerden görüntüleyin.

Şube Yönetimi

Tüm şubelerinizi görüntüleyebilir, her şube için ayrı ayrı ürün kartı açmaz ve güncellemezsiniz.

Bulut Sistemi

Tüm işlemleriniz online olarak saklanmaktadır. İster evinizde isterseniz şehir dışında olun tek tıkla iş yerinizi görüntüleyebilir ve müdahale edebilirsiniz.

Güvenli Bağlantı

BenimPOS’ta yaptığınız tüm işlemler 128 bit SSL sertifikası ile şifrelenerek 3. kişilere karşı güvenli bir şekilde saklanmaktadır.

Mobil Uygulama

Mobil uygulamalarımız ile tüm işlemlerinizi cep telefonunuz ile yapabilir, iş yerinizi telefonunuzdan takip edebilirsiniz

Hazır 900 binden fazla ürün

Kayıtlı hazır 900 binden fazla barkodlu ürün bilgisi ile ürün tanımlamak sadece birkaç saniye.

Ücretsiz Kullanım

Kayıt olan tüm kullanıcılarımız için ilk 1 ay tüm özellikler hiçbir kısıtlama olmadan ücretsiz.

Destek ve Güncelleme

Yardıma ihtiyacınız olduğunda bizimle her zaman telefon, e-posta ve WhatsApp destek kanallarımız ile iletişime geçebilir veya eğitim içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.