1. Anasayfa
  2. »
  3. Satış İşlemleri

İşletmenizdeki satışları hızlıca gerçekleştirin. Barkodlu ve barkodsuz ürünlerinizin satışlarınızı kolayca takip edin.

Akşam saatlerinde mağazanız daha kalabalık oluyor ve mevcut kasa önünde kuyruk mu oluyor? İnternet erişimi olan herhangi bir cihazdan giriş yaparak satış işlemlerinizi bu cihaz üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz.

Hızlı Satış Programı

Perakende satışlar için satışlar ekranında ürünlerinizi okutarak hızlı bir şekilde satışlarınızı kaydedebilirsiniz.

Cari Hesap Takibi

Satışlarınızı müşteri cari hesaplarına kayıt ederek, veresiye ve açık hesap takibi yapabilirsiniz.

Hızlı Ürün Ekleme

Mağazanızda en çok satan veya barkodlu olmayan ürünleri hızlı ürün ekle alanına ekleyerek barkod okutmadan satış yapın..

Satış nasıl yapılır?

BenimPOS web, mobil veya masaüstü uygulamasında satış yap sayfasına girdikten sonra ürün barkodunuzu okutarak ürünlerinizi fişe ekleyebilir ve Nakit, Pos, Açık Hesap ve Parçalı ödeme tipleri ile satışları hesabınıza kayıt edebilirsiniz.

Satışa aynı ürünü birden fazla defa nasıl eklenir?

Ürün barkodunu okutmadan önce eklemek istediğiniz ürün adeti ardından “*” işaretine basar ve ürün barkodunu okutursanız ürün belirlediğiniz adet kadar fişe eklenecektir. Örneğin “eklenecek_adet * ürün_barkodu”

Satış sayfasında ürün ismi ile arama yaparak ürün fişe nasıl eklenir?

Web uygulamada ürün barkodu okutma alanının sağında bulunan “Ara” düğmesine tıklayarak açılan bölümde ürün adı veya stok kodu ile arama yaparak ürünü fişe ekleyebilirsiniz. Masaüstü uygulama için “Ürün ekle” düğmesine tıkladıktan sonra açılan sayfada ürün araması yaparak ilgili ürünün üzerine çift tıklayarak fişe ekleyebilirsiniz. Mobil uygulama için “Ürün seç” düğmesine tıklayıp gelen ürün listesinde ürüne tıklayarak fişe ürünü ekleyebilirsiniz.

Satış esnasında fişteki bir ürün nasıl iptal edilir?

Satışa eklediğiniz bir ürünü web uygulama için ürünün solunda bulunan çarpı işaretine tıklayarak, masaüstü uygulama için satırın sonundaki sil düğmesine tıklayarak, mobil uygulama için ise ürünün olduğu satıra tıklayıp sil diyerek ürünü fişten çıkarabilrisiniz.

Satış esnasında ürün fiyatı kalıcı olarak nasıl güncellenir?

Bir ürünün satış fiyatı değişti ve bunu satış ekranında farketdiyseniz web ve masa ütü uygulamlarda satış esnasında ürün fiyatını değiştirebilirsiniz. Web uygulama için ürün fiyatını değiştirdikten sonra “G” isimli sütundaki kutucuğu işaretleyiniz. Satışı gerçekleştirdiğinizde ürün satış fiyatı kalıcı olarak değiştirilecektir. Masaüstü uygulama içiin ise ürünün üzerine tıklarak ürün kartına girerek ürün satış fiyatını değiştirerek kayıt edebilirsiniz.

Satış esnasında bir müşteriye ait ödeme nasıl eklenir?

Web uygulaması satış sayfasında yer alan “Ödeme Ekle” seçeneği ile de satış sayfasından çıkmadan bir müşteriye ödeme ekleyebilirsiniz.

Satış esnasında ürün bazlı indirim uygulayabilir miyim?

Evet, satış sayfasında ürün birim satış fiyatını değiştirebilirsiniz. Ürün kartı üzerinden doğrudan bazlı indirim uygulanamamaktadır.

Bedelsiz veya ikram ürünleri satış olarak nasıl girebilirim?

Bedelsiz veya ikram gibi ürünler için 0.01 gibi çok küçük bir satış fiyatı ile ürün kayıt ederek bedelsiz kaç adet ürün sattığınız ürünsel rapor sayfasından 2 tarih aralığı için takip edebilirsiniz. 1 kuruş gibi küçük bir rakam girildiği için bu satış raporunuzu etki etmeyecektir. Dilerseniz satış esnasında bu ürünün satış fiyatını 0 TL olarak güncelleyerek de satabilirsiniz.

Satış sayfasında işlem yaparken yeni bir müşteri gelirse ikinci bir müşteri nasıl işleme alınır?

Web ve masaüstü uygulamalarda yer alan “Müşteri Beklet” düğmelerine tıklanarak yeni bir satış penceresi üzerinden ikinci bir müşteri işleme alınabilir.

Satış esnasında para üstü nasıl hesaplanır?

Satış sayfasında sağ üstte bulunan “Ödenen” kutucuğuna ödenen tutar girilerek para üstü hesaplanabilir.

Satışa muhtelif tutar nasıl eklenir?

Satış esnasında ürün kartı oluşturmadığınız muhtelif ürünleriniz için ürün barkodu alanının altında yer alan “Muhtelif Tutar” alanından muhtelif tutarı girdikten sonra “Enter” tuşuna basarak veya “Ekle” diyerek muhtelif tutarı fişe ekleyebilirsiniz.

Satış esnasında iskonto nasıl uygulanır?

Satış sayfasında muhtelif tutar ekleme alanının hemen sağında bulunan iskonto alanından iskonto değerini girdikten sonra iskonto türünü seçenerek (para birimi veya yüzde) iskonto uygulayabilirsiniz.

Satış sayfasında yer alan liste isimlerini nasıl değiştirebilirim?

Profil sayfanıza giderek buradan liste isimlerinizi değiştirebilirsiniz.

Satış sonrası yazıcıdan otomatik fiş alabilir miyim?

Bu işlem yalnızca masaüstü uygulama ile yapılabilir. Masaüstü uygulama satış sayfasında sağ alt tarafta yer alan seçili ise fişi otomatik yazdır seçeneği ile satış sonrası fişi otomatik yazdırabilirsiniz.

BenimPOS
Genel Özellikleri

Satış İşlemleri

Satış işlemleri ile eş zamanlı olarak cihaz kısıtlaması olmadan gerçekleştirin.

Stok Yönetimi

BenimPOS’un bulut tabanlı alt yapısı sayesinde her yerden stoklarınıza ulaşabilir, işletmenizin kontrolünü her zaman sağlayabilirsiniz.

Cari Hesap Takibi

Cari hesaplarınızın borç, alacak ve ödeme bilgilerini kolayca takip edebilirsiniz

Detaylı Raporlama

7 farklı raporlama yöntemi ile mağazanıza dair tüm hareketleri detaylı bir şekilde raporlayabilirsiniz.

Personel Takibi

Personellerinizin yaptıkları tüm satış, ödeme ve ürün okutma işlemlerinizi her yerden görüntüleyin.

Şube Yönetimi

Tüm şubelerinizi görüntüleyebilir, her şube için ayrı ayrı ürün kartı açmaz ve güncellemezsiniz.

Bulut Sistemi

Tüm işlemleriniz online olarak saklanmaktadır. İster evinizde isterseniz şehir dışında olun tek tıkla iş yerinizi görüntüleyebilir ve müdahale edebilirsiniz.

Güvenli Bağlantı

BenimPOS’ta yaptığınız tüm işlemler 128 bit SSL sertifikası ile şifrelenerek 3. kişilere karşı güvenli bir şekilde saklanmaktadır.

Mobil Uygulama

Mobil uygulamalarımız ile tüm işlemlerinizi cep telefonunuz ile yapabilir, iş yerinizi telefonunuzdan takip edebilirsiniz

Hazır 900 binden fazla ürün

Kayıtlı hazır 900 binden fazla barkodlu ürün bilgisi ile ürün tanımlamak sadece birkaç saniye.

Ücretsiz Kullanım

Kayıt olan tüm kullanıcılarımız için ilk 1 ay tüm özellikler hiçbir kısıtlama olmadan ücretsiz.

Destek ve Güncelleme

Yardıma ihtiyacınız olduğunda bizimle her zaman telefon, e-posta ve WhatsApp destek kanallarımız ile iletişime geçebilir veya eğitim içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.