Gizlilik Politikası

İşbu Gizlilik Politikası’nın amacı, BenimPOS Bilişim Teknolojileri LTD. ŞTİ. ’ye ait (“Şirket”) www.benimpos.com (“Platform”) yer alan ürün ve/veya hizmetleri kullanan kişiler (“Kullanıcılar”) tarafından paylaşılan bilgi ve verilerin kullanımına ilişkin gizlilik politikasının koşul ve şartlarını tespit etmektir.

Gizlilik Politikası Koşulları
 • 1. Şirket, elektronik ticaret işlemleri nedeniyle elde ettiği veya Kullanıcılar tarafından üyelik formları ile veya sair surette kendisine iletilen kişisel verileri ve bilgileri, işbu Gizlilik Politikası ve Platform’da yer alan, kişisel verilere ilişkin ilgili Aydınlatma Metni’nde belirtilen haller haricinde üçüncü şahıslarla paylaşmamakta ve belirtilen amaçlar dışındaki hiçbir ticari amaçla kullanmamakta ve üçüncü kişilere aktarmamaktadır.

 • 2. Kullanıcılar’a ait kişisel veriler ve gizli bilgiler; ancak resmi makamlarca talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince açıklama yapılmak zorunda olunduğu durumlarda resmi makamlara açıklanacaktır.

 • 3. Platform’a üyelik, ürün satın alma ve bilgi güncelleme amaçlı girilen bilgiler diğer Platform kullanıcıları tarafından görüntülenememektedir.

 • 4. Kullanıcılar tarafından Şirket’e sağlanan veya Şirket tarafından edinilen bilgilerin ve Platform üzerinden gerçekleşen tüm işlemlerin güvenliği için bilgi ve işlemin mahiyetine göre Şirketimiz veya ilgili kuruluşça sistemlerde ve internet altyapısında, teknolojik imkânlar ve maliyet unsurları dâhilinde, uygun teknik ve idari tedbirler alınmıştır.

 • 5. Şirket, işbu Gizlilik Politikası’nın hükümlerini dilediği zaman güncelleyebilir, değiştirebilir veya yürürlükten kaldırabilir. Güncellenen, değiştirilen ya da yürürlükten kaldırılan her hüküm, yayın tarihinde Kullanıcı için hüküm ifade edecektir. Yapılan değişikliğin ardından Kullanıcı’nın Şirket’in hizmet veya ürünlerini kullanmaya devam ediyor olması, değişikliklere muvafakati anlamına gelecektir.
İlk Kullanım, Kayıt Olma ve Giriş Yönlendirmeleri
Platformu kullanmak için kayıt olmak gerekmektedir. https://www.benimpos.com/register adresinden ücretsiz olarak kayıt olabilirsiniz. Kayıt olduktan sonra profil sayfasında belirtilen lisans süresi sonuna kadar ücretsiz olarak kullanmaya devam edilebilir. Kayıt olurken ad, soyad, e-posta, parola, şehir ve firma adı bilgileri istenmektedir. Bu bilgileri doldurmanız yeterlidir.
Giriş aşamasında ise e-posta adresiniz ve belirlediğiniz parolanız ile giriş yapabilirsiniz.

Bilgi Güvenliği Yönlendirmeleri
 • 1. SSL
  Şirket sunucularında kullanılan SSL, kullanıcılarımız ve sistem arasındaki verilerin şifrelenerek güvenli şekilde transferini temin ediyor. Kullanılan şifreleme, bankalarda kullanılan şifreleme standartları ile aynıdır.
 • 2. Kullanıcı Erişimi
  Kullanıcı tarafından davet edilmediği sürece, kimsenin firma hesabınıza erişimi sağlanmaz. Sadece, teknik veya sistemsel bir arıza oluşması durumunda, hesabınız içinden vereceğiniz izin üzerine yetkilendirilmiş Şirket personeli destek amacıyla verinize ulaşır.
 • 3. Kullanıcı Şifreleri
  Kullanıcıların güçlü şifre yaratması beklenmektedir ve yarattıkları şifrelerin gizliliğinden kullanıcıların kendileri sorumludur. Çoklu sayıda yanlış giriş yapılması durumunda kullanıcı hesabı bloke edilir. Uzun süre açık kalan oturumlar otomatik olarak kapatılır.
 • 4. Fiziksel Güvenlik, Ağ Güvenliği ve Güvenlik Duvarı Kullandığımız işletim sistemleri geliştirildikçe olası güvenlik açıklarının bulunup anında müdahale edilebilmesi için profesyonel destek alıyoruz. Dışarıdan gelebilecek sanal saldırılara karşı ağ güvenliği ise Cloudflare yoluyla sağlanıyor. Böylelikle sistemimizi ve kullanıcılarımızı koruyabildiğimiz bir güvenlik duvarı yaratmış oluyoruz.
 • 5. Veri Paylaşımı
  Veri gizliliğini kullanıcı sözleşmemiz çerçevesinde korumayı taahhüt ediyoruz. Kullanıcılarımıza, iş ortaklarımızla birlikte katma değerli hizmetler sunuyoruz. Dolayısıyla kullanıcılarımızın iş ortaklarımızın ürünlerini kullanması halinde iş ortaklarımızla çeşitli veri paylaşımı söz konusu olmaktadır. Örneğin, Mysoft firması özel entegratörlüğünde elektronik fatura hizmeti sunuyoruz. Bu hizmetleri aktive eden kullanıcılarımızın, bu hizmetleri kullanımı esnasında bu firmalarla doğal olarak bir veri paylaşımı söz konusudur. Onun dışında BenimPOS’taki verilerinizi sizin kontrolünüz altındadır.
 • 6. Veri Yedeklemesi
  Olası teknik problemlere karşı verileriniz gün içerisinde birden fazla defa yedeklenir ve her bir yedek 3 gün saklanır. BenimPOS veri kaybının önüne geçmek için elinden gelen tüm çabayı gösterir. Fakat fiziksel veya yazılımsal olarak doğrudan veya dolaylı olarak meydana gelebilecek veri kayıplarından sorumlu değildir. BenimPOS tüm verilerin eksiklik yedeklenmesi ve saklanması için düzenli olarak sistemlerini günceller. Mücbir durumlarda veya fiziksel - yazılımsal veya doğrudan - dolaylı olarak meydana gelebilecek veri ve yedek kaybının garantisini vermemektedir.
 • 7. Veri Güvenliği
  Yalnızca BenimPOS web ve mobil uygulamalarını kullanmanız halinde verileriniz bilgisayarınızda depolanmaz. Böylece bilgisayarınızın bozulması, çalınması ya da kaybolması durumunda dahi verileriniz bulut ortamdaki sunucularda saklanır. Verilerinizi şirket içinde ya da dışında herhangi bir kişi ile paylaşmanız gereken durumlarda, e-posta ya da USB ile göndermek yerine, verilerinizi paylaşmak istediğiniz kişileri kullanıcı olarak atayarak verilerinize çok daha güvenli erişim sağlayabilirsiniz. BenimPOS Masaüstü uygulama ile ise verileriniz bilgisayarınızda da saklanır ve internetiniz olmadığı durumlarda da verilerinize erişebilirsiniz. Verilerinizin güvenliği için:
  • Kimsenin tahmin edemeyeceği şifre belirleyin.
  • Şifrenizi kimse ile paylaşmayın.
  • Şifrenizi herhangi bir kağıda yazarak ortada bırakmayın.
  • Tarayıcınızı güncelleyin.
  • Uygulamaya https://www.benimpos.com/login adresinden giriş yaptığınıza emin olun.
 • BenimPOS, kullanıcılarına daha iyi hizmet verebilmek için kişisel ve firma bilgilerinizi (isim, firma adı, şehir, vs.) sizlerden talep etmektedir.
 • Kullanıcının sisteme girdiği tüm bilgilere sadece kullanıcı ulaşabilmekte ve bu bilgileri sadece kullanıcı değiştirebilmektedir.
 • Bir başkasının bu bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi kullanıcının izni ve onayı ile kayıtlı e-posta ve parolasını 3. bir kişi ile paylaşması dışında mümkün değildir.
 • Ödeme sayfasında istenen kredi kartı bilgileriniz, siteden alışveriş yapan kullanıcılarımızın güvenliğini en üst seviyede tutmak amacıyla hiçbir şekilde BenimPOS veya ona hizmet veren şirketlerin sunucularında tutulmamaktadır. Bu şekilde ödemeye yönelik tüm işlemlerin benimpos.com arayüzü üzerinden banka ve bilgisayarınız arasında gerçekleşmesi sağlanmaktadır.
Kurumsal Bilgilerimiz
 • Şirket Tam Adı : BenimPOS Bilişim Teknolojileri Limited Şirketi
 • Vergi Dairesi : Gölbaşı Vergi Dairesi
 • Vergi Numarası : 163 078 4017
 • E-Posta Adresi: [email protected]
 • Telefon Destek : 0312 911 22 33
 • WhatsApp Destek : 0850 302 40 89
 • Kurumsal Adres: Bahçelievler Mah. 323/1 Cadde B Blok No:10/50-B/21 Gazi Teknokent Binası 06830 Gölbaşı /Ankara