Veresiye takip programında olması gereken 3 özellik!

Veresiye takip programı müşterilere vadeli olarak yapılan satışların takip edilmesini sağlayan programlardır. Veresiye kelime anlamıyla vadeli ödemek şartıyla alınan hizmet ya da mal” anlamına gelmektedir. Esnafların karşılaştığı sorunlardan birisi de veresiye defteri tutmaktır. Günümüzde teknolojinin de ilerlemesiyle birlikte yazılım programları bu problemi ortadan kaldırmıştır .İşletmelerin ve esnafların olmazsa olmazlarından olan veresiye ile alışveriş bu sayede daha rahat bir biçimde takip edilmektedir. İşletmenin müşterilerinden karşılığını almadan yada sadece bir kısmını alarak yaptığı veresiye satışlar yani açık hesaplarını kayda doğru bir şekilde geçirmesi gerekmektedir.

Veresiye Takip Programının 3 özelliği

Geçmişe yönelik veresiye borç takibi

Cari takip, borç ve alacak hesaplarının kontrolünü yapmaya imkan veren takip sistemidir. Borç ve alacaklarının bilgisine sahip olmayan bir işletmenin süreklilik kazanması imkansızdır. Bu yüzden işletmenin cari hesap takibi işletme için oldukça önemlidir. BenimPOS yazılım sistemi veresiye (açık hesap) takip sistemi ile müşterilerinizin açık hesap yaptıkları alış verişleri takip edebilir, hangi tarihte ne aldığınız ve mağazanıza en son ne zaman uğrayarak ödeme veya işlem yaptığını görebilirsiniz.

Geçmişe yönelik bütün veresiye satışlarınızı takip edebilirsiniz. Bulut tabanlı alt yapısı sayesinde bütün satışlarınız yedeklenir ve saklanır. Bu sayede bütün verilerinize rahatlıkla tarih belirleyerek ulaşabilirsiniz. Yani veresiye satış üzerinden ne kadar yıl geçerse geçsin işletmenin her zaman verilerine ve satışlarına rahatlıkla ulaşabilir. İşletme bu sayede hem zamandan tasarruf eder hem de hesaplarda oluşabilecek hataların önüne geçmiş olur.

Veresiye takip programı

Mobil uygulama ile veresiye takip

Günümüzde akıllı telefon ve tablet gibi mobil cihazlar giderek yaygınlaşmaktadır. Bu durum mobil uygulama sayısının önemli ölçüde artmasını sağlamaktadır. Bu sistemlerin kullanımı gelecekte de arttırmaya devam edecektir. Günümüzde mobil uygulamaların kalitesi ve kullanım kapasitesi artmaktadır. Bu da beraberinde Android uygulamaları için yazılım kalite modeli oluşturulmasıdır.

BenimPOS yazılımın mobil uygulaması sayesinde işletme sahibi nerede olursa olsun çok rahat bir şekilde mobil uygulamadan işletmesini takip edebilir. Mobil uygulama ile işletmenin geçmişten günümüze kadar olan bütün satışlarını takip edebilir. İşletme sahibi mağaza dışında iken tüm işlemlerinizi cep telefonu ile yapabilir, iş yerini ve personellerin yaptığı işlemleri çok kolay takibini sağlayabilir. Kısaca Android yazılım uygulama ile nerede olursanız olun işletmeye ait satışlar, müşteriler, firmalar, personeller, borçlar ve faturalarınızın takibini çok rahatlıkla sağlayabilirsiniz.

Şube bazlı veresiye takip

Şube, ticari işletmenin bir parçası olarak, merkeze bağlıdır. Dolayısıyla şube ile merkezin aynı kişiye ait olması gerekir. Yani şubenin, merkezden ayrı bir işletme politikası olamaz. Şubenin kar ,zarar, borç, ödeme gibi ekonomik kriterleri merkeze aittir. Bundan dolayı işletmeler yazılım programı seçerken şubelerinin takibini de kontrollü bir şekilde yönetebileceği program seçmelidirler.. BenimPOS merkez yönetiminden bütün şubelerinizi kontrollü bir şekilde takibini yapmanızı sağlamaktadır. Tek panelden ürün kartı oluşturarak, ürünü tüm şubelerinize yansıtabilirsiniz.

Ürününüzün fiyatı değişti ise fiyat değişikliği esnasında şube seçimi yaparak güncellemenizi tüm şubelerinize yansıtabilirsiniz. Stok giriş çıkışlarınızı da çok rahatlıkla seçtiğiniz şubelere yansıtabilirsiniz. Raporlar sayfasından şubelerinizi seçerek seçtiğiniz şubelerinize için tek bir sayfadan satış raporlarınızı alabilir, tüm şubelerinizi seçtiğiniz zaman ne kadar kazandığınızı görüntüleyebilirsiniz. Web uygulaması üst menüden şubeler sayfasına giderek birkaç saniye içinde yeni şube oluşturabilirsiniz. Şubenize verileri tanımlayabilirsiniz. Ürün kartındaki değişiklikleri şubelere yansıtabilirsiniz. Merkezden ürünleri şubelere çok kolay bir şekilde transfer edebilirsiniz. Kısacası merkez ve şubeleri tek bir panelden yönetebilirsiniz.

Şimdi buraya tıklayarak BenimPOS’a kayıt olabilir ve ilk 1 ay ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Dilerseniz masaüstü uygulaması ile her zaman ücretsiz kullanmaya devam edebilirsiniz.

Şimdi BenimPOS'u 1 Ay Ücretsiz Deneyin
Bulut tabanlı satış ve stok takip yazılımı olan BenimPOS ile işletmenizi yönetin. 1 ay boyunca ücretsiz olarak tüm uygulamalarımızı deneyin.