Ağustos – Eylül – Ekim 2020 Güncelleme Notları

Değerli kullanıcılarımız, Ağustos – Eylül – Ekim 2020 ayında sizler için yeni özellikler geliştirdik ve bazı özelliklerimiz de ise iyileştirmeler ve hata düzeltmeleri yaptık. Geliştirdiğimiz bu özellik, yenilik ve iyileştirmeleri sizlerle paylaşmak istedik. Ağustos – Eylül – Ekim ayları içerisinde sırasıyla uygulamalarımızda neler yaptığımızı aşağıdaki listeden bulabilirsiniz.

Ve o geliyor : BenimPOS iOS Uygulaması!

Çok beklediğiniz BenimPOS iOS uygulamasını Kasım ayı içerisinde yayınlıyoruz. Geliştirme sürecimizin artık sonuna geldik ve bu haberi sizlerle paylaşmak istedik. Önümüzdeki haftalarda geliştirme sürecini tamamladıktan ve birkaç haftalık test sürecinin ardından Apple iPhone ve iPad cihazlarınızda kullanabileceğiniz BenimPOS iOS uygulamasını App Store’da yayınlayarak sizlerle paylaşacağız. BenimPOS iOS uygulaması ile BenimPOS Android uygulaması ile yapabildiğiniz tüm yönetici ve personel işlemlerini gerçekleştirebileceksiniz. BenimPOS iOS uygulamasını iOS 10 ve üzeri tüm cihazlarda kullanabileceksiniz.

Döviz Üzerinden Alım ve Satım

Artık BenimPOS’da ürünlerinizi 12 farklı para birimi ile tanımlayabilirsiniz. Web, mobil ve masaüstü uygulamalarımız üzerinden ürün kartına girdikten sonra ürün satış ve alış fiyatlarının yanındaki para birimi alanından ürüne dair para birimini değiştirebilirsiniz. Döviz kuru ile kullanmak için profil sayfanızdan “Döviz kuru ile kullanma” seçeneğiniz aktif etmeniz gerekmektedir. Üst menü 4 kare veya mobil için 3 nokta ikonuna tıklayarak kur girişi özelliğinde dilerseniz kendi kur değerlerinizi girebilirsiniz. Herhangi bir kur bilgisi girmemeniz halinde sistemdeki kur bilgisi ile satış esnasında dönüşüm yapılmaktadır. Sistem kur bilgisi 12 para birimi içinde saatlik olarak güncellenmektedir.

Döviz özelliği nasıl kullanılmaktadır?

Şu şekilde örnek bir senaryo gerçekleştirelim. Yerel para birimimizin TRY olduğu senaryoda A ürünü için satış 1 fiyatımız 1.25 USD, satış 2 fiyatımız 1.45 EUR, alış fiyatımız ise 0.85 AZN olsun. Kur bilgisi olarak USD 7.93, EUR 9.29, AZN 4.65 kabul edelim. Satış esnasında bu ürünü okuttuğumuz da satış fiyatı 1 için 9.91 TRY, satış fiyatı 2 için 13.47 TRY olarak fişe eklenecektir. Ürün satışını tamamladığımızda ise ürün alış fiyatı 3.95 TRY olarak kayıt edilecektir. Kâr değeri ise yerel para birimiz için (9.91-3.95) ve (13.47-3.95) üzerinden hesaplanacaktır.

Benzer senaryo yerel para biriminiz AZN ve ürün alış ve satış fiyatlarınız farklı para birimleri olduğunda ise yine benzer şekilde AZN biriminiz ile diğer para birimlerinin kur değerlerine göre otomatik olarak hesaplanmaktadır.

BenimPOS Web

 • Döviz üzerinden işlem yapma özelliği eklendi. Artık 12 farklı para birimi üzerinden anlık işlem yapılabilmektedir.
 • Yeni bir raporlama! Artık bölgesel raporlama ile ürünlerinizin Türkiye genelindeki ortalama satış fiyatını ve farklı illerdeki 5 farklı mağazadaki anlık satış fiyatını görüntüleyebilirsiniz.
 • Yeni bir rapor özelliği! Günlük rapor sayfasında “Ürün detayı” diyerek artık rapordaki fiş listesinde fişteki ürünlerde görüntülenmektedir.
 • Yeni bir etiket özelliği! Etiket üret sayfasında çoklu etiket üret dediğinizde etiketleri daha rahat kesmeniz için makas kesim çizgisi özelliği geliştirildi.
 • Yeni bir yazdırma türü! Artık satış ekranında veya satış detayında yazdır dedikten sonra A4 kağıt ölçülerinde yazdırma seçeneği eklendi.
 • Yeni bir yetki! Personel sayfasında bir personelden başka bir personele geçilmek istenildiğinde ilgili personelin parolasının parolası girilmesi gerekmektedir. Dilerseniz profil sayfanızdan personeller arası geçiş özelliğini kapatarak parolasız geçiş yapmalarını sağlayabilirsiniz.
 • Yeni bir etiket şablonu! Şablon 5 ile artık etikette stok kodu bilgisi de yer almaktadır.
 • Müşteri detayında başlangıç ve bitiş tarihi seçilerek müşterinin seçilen 2 tarih arasında yaptığı alışveriş ve ödemeler filtrelenmekte ve yazdırılabilmektedir.
 • Ürün ekle güncelle veya ürünler sayfası için ürün etiketi üret alanı düğmesine birden fazla şablon seçme seçeneği eklendi.

BenimPOS Mobil

 • Döviz üzerinden işlem yapma özelliği eklendi. Artık 12 farklı para birimi üzerinden anlık işlem yapılabilmektedir.
 • Ürün ekle / güncelle ve satış sayfasından miktar kısmına (+) ve (-) tuşları ile miktar arttırma ve eksiltme düğmeleri eklendi.
 • Müşteriler sayfasında artık müşterilerinizden kalan toplam alacağınızı görebilirsiniz.
 • Müşteriler sayfasında açık hesap borcu olan müşteriler için son işlem ve ödeme tarihine dair kırmızı uyarı metni eklendi.
 • Firma detayındaki işlem listesi bugünden geçmişe olacak şekilde değiştirildi
 • Fatura detayındaki listeyi kaydıramama ile ilgili düzeltme yapıldı.

BenimPOS Masaüstü

 • Döviz üzerinden işlem yapma özelliği eklendi. Artık 12 farklı para birimi üzerinden anlık işlem yapılabilmektedir.
 • Fiyat gör sayfası için ESC ile pencere kapatma özelliği eklendi.
 • Entegrasyon süresi kısaltıldı! BenimPOS Masaüstü uygulamasının varsayılan 30 dakikalık entegrasyon süresi 10 dakikaya düşürüldü. Entegrasyon süresi artık sunucu tarafından belirlenmektedir. İlerleyen süreçlerde çeşitli istek testlerinin ardından yeni bir sürüm yayınlamadan entegrasyon süresi ile daha kısa sürede gerçekleşmesi için iyileştirmeler yapacağız.
 • Satış sayfasında eğer fişte ürün varsa ESC’ye basıldığında sayfanın kapatılıp kapatılmamasına dair uyarı penceresi açılmaktadır. Böylece fişte ürün varken yanlışlıkla ESC’ye basılarak satış sayfasının kapatılmasının önüne geçilmektedir.
 • Raporlar sayfasında “Parçalı” ödeme türüne sahip alışverişler açık hesap yerine “Parçalı” olarak gösterilmektedir.
 • Parçalı bir satışın detayına girildiğinde satışa dair ödemeler satış detayının alt kısmında görüntülenmektedir.
Ağustos - Eylül - Ekim güncellemesi ile BenimPOS Mobil İndir
BenimPOS Mobil İndir

Ağustos – Eylül – Ekim 2020 Özeti

Ağustos – Eylül – Ekim 2020 süreci boyunca sizlerden gelen talepleri gerçekleştirmek ve gördüğümüz eksiklikleri tamamlamak için verdiğiniz motivasyon ile çalışmaya devam ettik. Tüm istek ve önerilerinizi bize iletişim kanallarımız üzerinden iletebilirsiniz.

Ağustos – Eylül – Ekim geliştirmelerimiz ile ilgili bizlerden iletişim kanallarımızdan her zaman bilgi alabilirsiniz. BenimPOS ile ilgili olarak ise buradan bilgi bankamızı veya buradan Youtube kanalımızı ziyaret edebilir ve çeşitli eğitim içeriklerine ulaşabilirsiniz.

Şimdi BenimPOS'u 1 Ay Ücretsiz Deneyin
Bulut tabanlı satış ve stok takip yazılımı olan BenimPOS ile işletmenizi yönetin. 1 ay boyunca ücretsiz olarak tüm uygulamalarımızı deneyin.