Barkod Okuma Programı

Barkod okuma programı ürünlerin etiketlerinde yer alan çizgi yada kare kod şeklindeki barkodları okumanıza olanak sağlayan programlardır. UPC, EAN, COD 39, COD 128, QR, DATAMATRIX kod olmak üzere birçok barkod kodu çeşidi vardır. Ücretsiz barkod okuma programı okuduğu bu barkodu stoklarınızla karşılaştırarak doğru ürünü bulmaya ve ürün üzerinde değişiklik yapmaya olanak sağlar. Örneğin bir mağazaya gittiğinizde kasada görevli ürününüzü alarak üzerindeki kodu okutur ve böylece ürünün sistemde kayıtlı satış fiyatını söyler. Cirosu belirli bir değerin üzerindeki veya birden fazla şubesi olan neredeyse tüm mağaza ve işletmeler barkod okuma programı kullanmaktadır. Fakat özellikle KOBİ'ler barkod okuma programı kullanma konusunda net bir karar verebilmiş değiller. Neden halen kullanmadıkları konusunda farklı cevaplar bulunmaktadır. 

  • Barkod okuma programlarının pahalı olması
  • Ücretsiz barkod okuma programı bulamamaları
  • Programların istedikleri verimi vermemeleri
  • Programların internet üzerinden çalışmaması ve patronu mağazaya mahkum etmesi
  • Yedeklemenin sadece bilgisayara yapılması ve olası çökme durumunda tüm verilerin kaybolması
  • Binlerce ürünü programa girme zorluğu
  • Personel hareketlerini detaylı şekilde takip edememek
  • Stok sayma, fatura girme gibi işlemlerde ana kasanın meşgul edilmesi
  • Donanım maliyetlerinin yüksek olması

Bu gibi sebepler dolayısıyla tüm KOBİ'ler barkod programına geçiş işlemlerinde zorlanıyor. Bu durumunda farkında olarak barkod okuma programı olan BenimPOS'a tüm bu problemleri çözecek geliştirmeler yaptık. İnternetli ve internetsiz çalışma yapısıyla ister mağazada isterseniz mağaza dışında her yerden tüm işlemlerinize ulaşabilirsiniz. İçerisinde kayıtlı 700 binden fazla hazır barkodlu ürün bilgisi ile hesaba ürün eklemek bir kaç saniye sürmektedir. Sadece, basit ve anlaşılır tasarımı ile temel düzeyde teknoloji okur yazarı olan tüm bireyler rahatlıkla kullanabilir. Mobil uygulamasıyla ekstra terminal masrafına girmeden sınırsız kasada stok sayımı ve diğer tüm işlemleri yapabilirsiniz. Web uygulamasıyla biden fazla kasa açabilir veya ana kasanızı meşgul etmeden tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Şimdi BenimPOS'u 1 Ay Ücretsiz Deneyin
Bulut tabanlı satış ve stok takip yazılımı olan BenimPOS ile işletmenizi yönetin. 1 ay boyunca ücretsiz olarak tüm uygulamalarımızı deneyin.