Barkod programı ile etiket yazdırma 2022!

Perakende sektöründe çalışan işletmeler için işletmelerinde ki en önemli şeylerden birisi etiket yazdırma ile raf ve ürünlerin üzerinden etiket bulunması ve bu etiketlerin ürünlerin güncel fiyatlarını yansıtmasıdır. Müşterilerin mağaza deneyimini yaşarken en çok ilişkide bulundukları şey şüphesiz ürün ve raf etiketleridir. Müşteriler ürünleri incelerlerken karar vermek için ilk olarak etiketlerine bakmaktadırlar. Bu yüzden ürün ve raf etiketlerinde yer alan bilgilerin doğru ve güncel olması müşterinin kasada farklı bir fiyat veya yanlış ürün bilgisi ile karşılaşmasının önüne geçecektir.

Hemen her işletme raf etiketindeki ürün fiyatı ile kasada barkod programına okuttuğu ürün fiyat bilgisi farklı olduğuna şahit olmuştur. Bu hem müşterilerin gözünde mağazaya olan itibarların azalmasına hem de mağaza sahibinin fiyatı güncellenmiş ürün için daha az bedel ile ürünü satmasına sebep olmuştur. Bu yüzden ürün ve raf etiketlerinden düzenli olarak takip edilmesi ve güncellenmesi işletmeler için oldukça önemlidir.

Yeni yasal düzenleme ile getirilen etiket yazdırma sürecinde etiketlerde yer alması gereken menşei ve yerli üretim logosu dikkat edilmesi gerekmektedir. Menşei bilgisi yada yerli üretim logosu etiket üzerinde yer almayan ürünler için cezai işlem uygulanmaktadır. Bu yüzden barkod programında ürün etiketi üret sayfasında menşei bilgisinin, yerli üretim logosunun ve fiyat değişim tarihinin yer aldığından emin olmak gerekiyor. Ayrıca ürün isminin okunur olması, barkod numarasının yer alması, barkod çizgilerinin olması ve fiyat bilgisini yer alması da müşterilerin ürün hakkında detaylı bilgiye sahip olması açısından oldukça önemlidir. Yeni yasal düzenlemeye göre ürün ve raf etiketleri nasıl olması gerektiği ve bu konudaki yasal zorunluluklar ile ilgili yazmış olduğunuz bu makaleyi okuyabilirsiniz.

Etiket yazdırma işlemi nasıl yapılır?

BenimPOS ile ürün veya raf etiketi oluşturmak için öncelikle sol menüde yer alan ürünler başlığı altında ürün etiketi üret sayfasına gidiniz. bu sayfada etiketini yazdırmak istediğiniz ürünleri ürün adına göre veya ürün grubuna göre ürünlerinizi listeleyin. Ürün adına göre veya ürün grubuna göre arama yaptıktan sonra karşınıza gelen ürünler arasında etiketini üretmek istediğiniz ürünleri ürün ekle diyerek seçiniz.

etiket yazdırma
Etiket için ürün seçimi.

Bir ürün için birden fazla etiket üretmek istiyorsanız ürün için birden fazla ürün ekle düğmesine tıklayın.

Barkod programı ile etiket yazdırma 2020! - etiket uret
Etiketi yazdırılacak ürünler listesi

Bu sayfada yer alan etiket üret düğmesine tıklayarak ürünleriniz için hazırlanan etiket şablonu ulaşabilirsiniz. Ürün etiketleri için açılan ön izleme sayfasında yer alan yazlık düğmesine tıklayarak ürün etiketlerinizi yazdırabilirsiniz.

Barkod programı ile etiket yazdırma 2020! - etiket onizleme
Ürün etiketi ön izleme sayfası

Argox, zebra veya benzeri bir tek bir ürün etiket yazıcısı ile ürün etiketlerini yazdırabilirsiniz. Ürün etiket yazdırma işlemini dilerseniz termal etiketlere dilerseniz kuşe etiket olarak bastırabilirsiniz. Çıktısını aldığınız ürün etiketlerini mağazanızdaki raflara veya ürünün üzerine yapıştırabilirsiniz.

Ürün etiketlerinde yalnızca beni BenimPOS web uygulamasıyla değil BenimPOS Masaüstü uygulaması ile de bastırabilirsiniz. BenimPOS masaüstü uygulamasını ise buraya tıklayarak bilgisayarınıza indirebilir ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Şimdi BenimPOS'u 1 Ay Ücretsiz Deneyin
Bulut tabanlı satış ve stok takip yazılımı olan BenimPOS ile işletmenizi yönetin. 1 ay boyunca ücretsiz olarak tüm uygulamalarımızı deneyin.