Barkod Programı

Barkod programı barkodlu satış yapan işletmelerin satış ve stok süreçlerini yönetmelerini sağlayan programlardır. Barkod programları market programı, kırtasiye programları, kuruyemiş programları, giyim mağazası programları gibi işletme türüne özel ön ekler almalarına karşın temelde yapmış oldukları şeyler aynıdır. Büyük ölçekli işletmelerin tamamı barkod programları kullanırken KOBİ olarak tanımlanan "Küçük ve Orta Ölçekli İşletme"lerin çok az bir kısmı barkod programları kullanmaktadır. Aslında bu işletmelerde barkod programı kullanmak istemektedirler. Çünkü her işletme sahibi işletmesine giren - çıkan malı, satılan - satılmayan ürünü, cari hesap hareketlerini, hangi firmaya ne kadar borcu olduğunu ve personellerinin ne zaman ne sattığını görmek ister. 

İşlerini bir düzene sokmak, tüm işletme sürecini tek bir sistem üzerinden takip etmek isteyen işletme sahipleri ilk olarak arama motorlarına girerek "barkod programı" aramasıyla ihtiyaçlarını görebilecek programlar aramaya başlıyor. Tabii ki karşılarına onlarca program çıkıyor. Kimisi tek tek hepsinin demosunu indirerek test ederken, kimisi firmayla iletişime geçerek bilgi alıyor. İşletmenin ihtiya.larını karşılayacak en uygun barkod programını bulmak gerçekten çok zahmetli bir iş. Çünkü hali hazırdaki barkod programları masaüstü uygulama şeklinde ve tek bir lisans alımı ile sahip olunan uygulamalar. Hal böyle olunca. binlerce lira verilip alınan program, yeterli performansı gerçekleştiremeyip, işletmenin değişen ve artan ihtiyaçlarına cevap veremeyince işletme sahibi pişman olmaktadır.

Barkod programları için belkide en önemli şeylerin başında güncellemeler gelmektedir. Çünkü yasal yönetmelikler belirli aralıklarda değişmekte ve yeni yönetmelikler yayınlanmaktadır. Bu yeni yönetmeliklere ayak uydurmayan barkod programları işletmeleri de zor durumda bırakmaktadır. Örneğin yayınlanan son yönetmeliğe göre artık raf etiketlerinde yerli ürünler için yerli üretim logosu yer alması zorunluluğu getirildi. Bazı barkod programları kendilerini bu yönetmeliğe göre güncellemediler ve bu yüzden işletmeler para cezası aldı. Bazı barkod programları ise yerli üretim logosu güncellemesi için binlerce lira güncelleme parası talep etti. Hem programı alırken bir dünya para ödeyip hemde sonrasında işin içinden çıkılmaz bir kuyuya düşmek kimsenin istemeyeceği bir şeydir. 

BenimPOS'da ise yazdığımız tüm bu olumsuzlukların farkında olarak geliştirmeler yapmaktayız. Tüm yönetmelikleri takip ederek, en kısa sürede BenimPOS Barkod Programı nı geliştiriyoruz. Yapmış olduğumuz hiçbir geliştirme veya özellik için ücret talep etmiyor, tamamını ücretsiz sunuyoruz. Yıllık lisans modeli ile ihtiyacınız olan yıllar için satın alma yaparak ihtiyacınız olmayan durumlarda gereksiz masraflara girmiyorsunuz. Lisans alma ile sahip olduğunuz lisans tüm cihazlarda kullanılabilir olduğu için format veya çökme durumlarında ikinci bir anahtara ihtiyacınız olmadan e-posta ve parolanız ile giriş yaparak kullanabiliyorsunuz. BenimPOS ile işletmenizin satışlarını gerçekleştirebilir, stok takibi yapabilir, cari hesap hareketlerini görüntüleyebilir, firma borç - ödeme durumunuzu sorgulayabilir ve esnek raporlaması ile tüm olasılıkları değerlendirebilirsiniz.

Şimdi BenimPOS'u 1 Ay Ücretsiz Deneyin
Bulut tabanlı satış ve stok takip yazılımı olan BenimPOS ile işletmenizi yönetin. 1 ay boyunca ücretsiz olarak tüm uygulamalarımızı deneyin.