Barkodlu Satış Programı Nedir? Nasıl Kullanılır?

Barkodlu satış programı, işletmelerin satış, stok takibi, cari yönetimi, firma hesapları, personel takibi ve raporlamalarını yapmalarını sağlayan programlardır. Günümüzde büyük ölçekli işletmelerin tamamı barkodlu satış programı kullanmaktadır. Fakat küçük ve orta ölçekli işletmeler bu programların pahalı olması veya programa ürün ekleme sürecinin uzun sürmesi nedeniyle bir türlü hızlı satış programlarına geçiş yapamamaktadır. Durum böyle olunca işletmeler mağazalarındaki hareketleri eski usul yöntemlerle takip etmekte ve haliyle doğru hesaplar yapamamaktadırlar.

Kimi işletmeler veresiye ve ödemelerini bakkal defterine tutarken, kimi işletmeler ise excel gibi uygulamalar üzerinde kayıtlarını tutmaktadır. Fakat tüm girdi ve çıktıyı bu şekilde tutmak, ihtiyaç olduğunda bu kayıtlara ulaşmak oldukça zordur. Bunu görev işletmeler internette barkodlu satış programı, hızlı satış programı, perakende satış programı ücretsiz gibi arama terimlerini kullanarak arama yapmaktadır. Karşılarına çıkan uygulamaları denediklerinde ise gördükleri şey ya demo uygulamalar yada fiyatları bin - iki bin lira arasında değişen, her format sonrası lisans almak zorunda kalınılan, internet bağlantısı olmayan ve dolayısıyla mağaza dışındayken hiçbir veriye ulaşılamayan kullanışsız programlar oluyor. Peki ülkemizin kalkınmasında en etkin rollerden birisini oynayan işletmelere bunu hak görmek doğru mu? Tabii ki, değil. 

İhtiyacınız olan şeylerin farkındayız ve bu anlayışla BenimPOS'u geliştiriyoruz. BenimPOS hem internet üzerinden hem de internetsiz olarak çalışabilen bir barkodlu satış programıdır. İçerisinde 700'binden fazla hazır barkodlu ürün vardır. Böylece ürünlerinizi hesabınıza tanımlamanız saniyeler sürer. Web, mobil ve masaüstü platformlarda çalıştığı için ister mağazada olun isterseniz evinizde her zaman mağazanızda neler olup bittiğini görebilirsiniz. Örneğin toptancıya gittiniz ve alacağınız ürünlerden stoğunuzda kaç tane kaldığını görmek istiyorsunuz? Hemen BenimPOS web veya mobil uygulamasına giriş yaparak anında stoklarınızı görüntüleyebilir ve kalan stok miktarına göre siparişinizi geçebilirsiniz.

Satışlarınızı müşterilerinize tanımlayabilir ve cari hesap takibi yapabilirsiniz. Veresiye takibini doğru yapmak, alacaklarınızı yönetmek işletmenizin kâra geçmesinde önemli rol oynamaktadır. Firmalara olan borçlarınızı girerek hangi firmaya ne kadar borcunuz var, ne zaman ödeme yaptınız, ne kadar borcunuz kaldı hepsini birkaç saniyede öğrenebilirsiniz. Personellerinizi tanımlayarak hangi personelinizin kime ne sattığınız, ne kadara sattığınız, kaç tane sattığını görüntüleyebilirsiniz. Günlük, tarihsel, ürünsel ve ürün grupları raporları ile esnek bir raporlama yaparak tüm olasılıkları değerlendirebilirsiniz. 

Mağaza ve iş yeri yönetiminde ihtiyacınız olan tüm özellikleri BenimPOS'da bulabilir ve rahatlıkla kullanabilirsiniz. Üstelik kayıt olduktan sonra ilk 1 ay herhangi bir ücret ödemeden, ücretsiz bir şekilde özelliklerinde hiçbir kısıtlama olmadan kullanabilirsiniz. İhtiyacınız olan her an bizimle sitemiz üzerindeki iletişim araçlarıyla iletişime geçebilirsiniz.

Şimdi BenimPOS'u 1 Ay Ücretsiz Deneyin
Bulut tabanlı satış ve stok takip yazılımı olan BenimPOS ile işletmenizi yönetin. 1 ay boyunca ücretsiz olarak tüm uygulamalarımızı deneyin.