Barkodlu sistemlerin işletmeler için 5 avantajı nedir?

Barkodlu sistemler için kuşkusuz en önemli 5 özellik stok takibi, satış takibi, fatura yönetimi, personeller ve gelir – giderlerdir.

Doğru Stok Takibi

Stok programı bir işletmenin başarı elde etmesi için her şeyden önce kendi içerisinde doğru bir düzene sahip olması gerekmektedir. Hem normal hem de e-ticaret işletmelerinin düzenli bir iş alanına sahip olmasına ek olarak akışın takibi işletmenin düzenliliğini ve sürekliliğini garantiler. Nasıl garantiler ürünlerinin sayısını ve eksik olan ürünlerini belirler. Buda işletmeye çok büyük kolaylık sağlar. BenimPOS barkod programında ürünlerinizin takibini çok rahat bir şekilde sağlayabilirsiniz ve buda işletmenin satış sürecinde karşınıza çıkacak aksaklıkları önler .Tedarik ve satış süreçleri düzene girdiği için maliyetler de düşer. BenimPOS stok sayısını en doğru şekilde takibini sağlar. Kritik stok takibi ile bitmeye yakın ürünlerinizin stoklarını en iyi şekilde sizlere bildirir. Stok takibi sayesinde işletmedeki stoklu ürünler, talep olduğu zaman piyasaya sunulabilmektedir. Stok yetersizliklerinin önüne geçilmektedir. Böylece stok takibi sayesinde işletme sahipleri, stoklarında tükenen ürünleri önceden takip ederek gereken önlemleri almış olurlar.

Barkodlu sistemlerin işletmeler için 5 avantajı nedir? - 201094403 d4GFLEbq9QzFhLaTNYHZvfOXlh AC9hK ATXe4aorw

Etkili Satış Takibi

Satış, için en doğru tanım bir ihtiyacın yerine getirilebilmesi için sağlanan kazancın maddi boyutudur. Satışın ilk aşaması işletmenizi ve hangi ürünü sattığınızı çok iyi bilmenizdir. Ürününüzü kullanacak müşteri standartlarını iyi bilmeli ve ona göre satışın takibini yapmalısınız. BenimPOS yazılım sisteminde ürün satışlarınızın her aşamasını kolaylıkla yönetmenizi sağlayan bir programdır. Bu program bir bakkalınız, marketiniz ya da mağazanız olması fark etmeden; ürün satışı yapıyorsanız ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek bir yapıya sahiptir. Bilgi fişi, fiş, fatura düzenlemenin yanı sıra barkodlu satış, imkanı tanıyan bir programdır. Satış süreçlerinizin hızlı ve hatasız bir şekilde yönetmenize yardımcı olmaktadır. satışlarınız nakit, pos, açık hesap(veresiye) ve parçalı satış olarak bölümlendirerek satışınızın takibini yapmaktadır. Buda işletmenize büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Ve satış takibini en doğru biçimde yapmaya yönlendirmektedir. Satış sürecinizi müşterilerinizin istek ve arzularına göre yönetmek, performansınızı analiz edip raporlamak,
çalışan performansı takibi yapmak, müşteri yönetimini her adımda etkin bir şekilde yönetmek için kesinlikle yazılım programı kullanmanız gerekmektedir.

Barkodlu sistemlerin işletmeler için 5 avantajı nedir? - 3

Fatura Yönetimi

Alış faturası firmanızın herhangi bir firmanızdan malzeme ya da hizmet alınması karşılığında ,işletmenin asıl faaliyet konusu ile ilgili satıcılardan alınan malların izlendiği faturadır. BenimPOS Alış faturaları sisteminde faturalarınızı sistematik bir şekilde kaydedilmesini, faturalarda işlem yapmanızı ve faturaların takibinde kolaylıkla sağlamanıza yardımcı olmaktadır. Var olan faturalarınızı bulut tabanlı alt yapısı sayesinde depolayarak ve yedekleyerek faturalarınıza kısa bir sürede ulaşmanızı sağlamaktadır. Alış faturaları bölümünde müşteri ve tedarikçileriniz için satış ve ödeme takibini kolayca yapabilirsiniz. Tarih belirleyerek firmaya ait bütün faturalarını görüntüleyebilirsiniz.

Barkodlu sistemlerin işletmeler için 5 avantajı nedir? - alis faturalari

Personel Süreçleri

Bir işletmenin kullandığı yazılım programının vazgeçilmez ana unsurlarından en önemli bölümü personeller bölümüdür. Yazılım programında dikkat etmeniz gereken en önemli unsur işletmede personelinizin yaptığı bütün işlemleri takip etmenizdir. BenimPOS yazılım Personel Takip Programı ile iş akışını kolaylaştırır, kullanıcı ara yüzleri ile personel ödemelerini, işe giriş tarihi, personel hakkında bilgiler gibi birçok şeyi kolayca takıp edebilirsiniz. Personellerinize tanımladığınız yetki kadar programda iş yapar ve yönetici kendi hesabından personeli kontrol edebilir. Ayrıca mobil de BenimPOS programını kullanarak işletme dışında olsanız bile hızlı ve temkinli bir şekilde bütün hesaplarınızı yönetebilir ve kontrol edebilirsiniz. Tüm personel verilerini tek elde toplayan ve istenen detaylarda listeler. İşverenler, yöneticiler ve personel arasında anlık, sağlıklı, şeffaf ve güvenilir bir bilgi akışı olmasını sağlar. İş süreçlerini hızlandırır ve verimi artırır. Kısacası İşletme faaliyetlerinin devamlılığını ve veriminin artmasını sağlar.

Barkodlu sistemlerin işletmeler için 5 avantajı nedir? - personeller

Gelir ve giderler

Gelir-gider programı, gelir ve giderlerinizi aktif olarak kontrol etmenizi ve hatasız kontrollü bir şekilde takip etmenizi sağlayan programdır. Gelir-gider yönetimini etkili bir şekilde gerçekleştirmen, işletmenin daha sağlıklı bir biçimde büyümesi için olmazsa olmaz koşullarının başında gelir. İyi ve gelişmiş bir gelir gider takip sistemi gelir ve giderlerini daha iyi bir şekilde kontrol etmenizi sağlamaktadır. BenimPOS işletmenin gelir-gider yönetimini daha etkin bir şekilde gerçekleştirip önemli ticari kararlarını daha doğru bir şekilde almanızı sağlar. Bulut tabanlı sistemi ile elektronik ortamda tutulan kayıtların hem saklanması daha kolay ve güvenlidir.

Barkodlu sistemlerin işletmeler için 5 avantajı nedir? - gelir giderler

BenimPOS ile barkodlu sistemler için ihtiyaç duyduğunuz tüm işlemleri hızlı, kolay ve doğru bir şekilde yapabilir, işletmenizde olmasanız dahi tüm işlemlerinizi uzaktan yönetebilirsiniz. Böylece işiniz her zaman elinizin altında olur. Buraya tıklayarak BenimPOS’a kayıt olabilir ve masaüstü uygulaması ile ücretsiz olarak her zaman kullanabilirsiniz.

Şimdi BenimPOS'u 1 Ay Ücretsiz Deneyin
Bulut tabanlı satış ve stok takip yazılımı olan BenimPOS ile işletmenizi yönetin. 1 ay boyunca ücretsiz olarak tüm uygulamalarımızı deneyin.