BenimPOS'a Geçiş İşlemleri ve Onlarca Yeni Özelllik

2 Ocak 2019 tarihi itibariyle Benim Bakkal olarak bilinen hizmetimizi sonlandırmış bulunuyoruz. Artık sadece BenimPOS uygulamalarına destek vermekteyiz. Bu tarihe kadar Benim Bakkal Masaüstü uygulamasını kullanan kullanıcılarımız için sadece birkaç adımda nasıl BenimPOS Masaüstü uygulamasına geçeceklerini aşağıdaki 7 adımlık listeden öğrenebilirler. Tüm BenimPOS kullanıcıları ise yaptığımız onlarca yeniliğe aşağıdaki listeden ulaşabilirler.

 1. Benim Bakkal Masaüstü kullanıcısıysanız aşağıdaki iki bağlantıya tıklayarak BenimPOS Masaüstü ve BenimPOS Güncelleme dosyalarını indiriniz.
 2. İndirdiğiniz bu dosyaları Benim Bakkal Masaüstü klasörünün içine atınız.
 3. Hepsi bu kadar! Artık BenimPOS'u masaüstünüzde de kullanabilirsiniz. Yeni sürüm güncelleştirme işleminizi de aynı şekilde BenimPOS Güncelleme.exe dosyası ile gerçekleştirebilirsiniz.
 4. BenimPOS'u indirmek için;
 5. BenimPOS Güncelleme'yi indirmek için;
 6. Klasörünüzde yer alan eski "BenimBakkalDesktop.exe" ve "Benim Bakkal Güncelleme.exe" uygulamalarını silebilirsiniz.
 7. BenimPOS Masaüstü uygulaması yerel veritabanı olarak "benimposdb.mdf" dosyasını kullanmaktadır fakat "benimbakkaldb.mdf" dosyası ile de uyumludur. Bu yüzden eski veri tabanınızı olduğu gibi kullanabilirsiniz.

BenimPOS'da yaptığımız bazı yenilikler ise şu şekildedir;

 • Web ve Masaüstü uygulama üzerinden artık personellerinizin özlük bilgilerini ve fotoğraflarını yükleyebilirsiniz. Yüklediğiniz bu bilgiler tüm uygulamalarda eş zamanlanmaktadır.
 • Masaüstü uygulamada artık entegrasyonları manüel olarak başlatabilirsiniz. Bekleyen veriye göre 10 sn - 30 dk aralıklarla yapılan entegrasyonu dilediğiniz zaman masaüstü uygulamadaki "Yenile" düğmesiyle sizde tetikleyebilirsiniz. Böylece anlık yedeklemeyi ve entegrasyonu artık yapabilirsiniz.
 • Ürün ve müşteri silindiğinde artık masaüstü ve web uygulamalarında karşılıklı siliniyor. BenimPOS Masaüstü uygulamanın son güncellemesiyle artık web / masaüstü uygulamalarının herhangi birinden bir ürünü veya müşteriyi silerseniz diğer uygulamadan da siliniyor. Bildiğiniz gibi daha önce bir ürün veya müşteriyi sildiğinizde aynı işlemi manüel olarak diğer uygulamadan da yapmak durumundaydınız. Fakat artık bu işlem otomatik olarak gerçekleşmektedir. 
 • Ürünsel raporlama da tüm olasılıklar var! Daha önce ürünsel raporda sadece tarihlere göre raporlama yapılabilmekteydi. Artık BenimPOS Web ve Masaüstü uygulamaları ürünsel raporda tarih, saat, ürün grubu, müşteri, personel ve listeleme türü gibi birçok filtreleme kullanılarak raporlama yapılabiliyor. Böylece belirli bir ürün grubunda satılan ürünler, bir müşteriye satılan ürünler, bir personelin satmış olduğu ürünler gibi tüm sonuçları görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca listeleme türünü toplu / gün gün seçerek 2 tarih arasında toplam satılan ürünleri veya 2 tarih arasında her gün için satılan toplam ürünleri görüntüleyebilirsiniz.
 • BenimPOS Masaüstü uygulamasıyla artık alış faturası veya hızlı ürün ekle ile stok girdiğinizde ürün alış fiyatı girdiğiniz stok ve alış fiyatına göre güncellenmektedir. Burada ((mevcut stok * mevcut alış fiyatı) + (girilen stok * girilen alış fiyatı)) / (mevcut stok + girilen stok) formülü uygulanmaktadır. Bu özellik web uygulamasında hali hazırda mevcuttur. Artık masaüstü uygulamasında da bulunmaktadır. 
 • Ürün grupları için alt ürün grubu oluşturma özelliği eklendi. Artık ürün grupları sayfasına giderek her ürün grubu için alt ürün grupları oluşturabilir ve bu alt ürün gruplarına ürün ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz alt ürün grupları için de grupsal rapor sayfasından raporlamanızı gerçekleştirebilirsiniz.
 • BenimPOS Masaüstü uygulaması ile de ürün grupları oluşturabilirsiniz. Oluşturduğunuz bu ürün gruplarına alt gruplar ekleyebilir ve ürünlerinizi ürün gruplarına bağlayabilirsiniz.
 • Masaüstü uygulama ile ürünlerinizin kritik stok miktarını değiştirebilirsiniz.
 • Masaüstü uygulaması satış yap ekranında fişe eklenilen ürünler için ürün miktarını arttırma ve azaltma ikonları eklendi. Bu tuşlara basarak her bir ürün ürün miktar arttırma ve azaltma işlemi yapabilirsiniz.
 • Web ve masaüstü uygulamalar için satış sayfasında iskonto uygulanması durumunda eskiden muhtelif ürünler iskontoya dahil edilmiyordu. Yeni güncelleme ile artık muhtelif ürünler de iskontoya dahil ediliyor. 
 • Web uygulaması ile artık parolanızı değiştirebilirsiniz. Sağ ve sol üst menüden "Parola Değiştir" bağlantısı ile parolanızı değiştirebilirsiniz.
 • Parola unutulması durumunda SMS bildirimi. Parolanızı unutmanız halinde parola yenile sayfasına geldiğinizde e-posta ve telefon numaranızı girmeniz halinde artık parola yenileme bağlantınız telefonunuza SMS olarak geliyor.
 • Geçmişe yönelik satış yapma. Herhangi bir satışı gerçekleştirdikten sonra satıl detayına giderek satışın tarih ve saat bilgilerini değiştirebilirsiniz. Böylece artık geçmişe yönelik satış yapabilirsiniz. Ayrıca satışa sonradan not da ekleyebilirsiniz.
 • Web uygulaması ürünler sayfasından ürün detayına girmeden KDV ve kritik stok miktarlarını doğrudan değiştirebilirsiniz.
 • Alış faturası oluştururken artık anlık olarak fatura brüt tutarını, iskonto tutarını, ara toplam, KDV toplam ve genel toplam değerlerini görebilirsiniz. Böylece fatura girişinizi yaptıktan sonra kaydetmeden önce faturanızı doğru girip girmediğinizden emin olabilirsiniz.
 • Masaüstü uygulamasında ürün iadesi al seçeneğine girdiğinizde eskiden sadece ürün barkodu okutabilirken artık "manüel ürün ekle" diyerek listeden ürünü seçerek ürünün yapılmış satışlarını listeleyebilirsiniz. 
 • Masaüstü uygulamada ürün etiketi üret sayfasından artık etiket font değerlerini değiştirerek esnek bir şekilde kendi belirlediğiniz font değerlerini kullanabilirsiniz.
 • Ürünler sayfası için ürün barkodu, adı, fiyat ve alı fiyatı özelliklerine göre artan ve azalan listeleme seçenekleri eklendi
 • Web uygulamasındaki tüm tablolardan excel, pdf ve yazdır seçenekleri ile dışa aktarım özelliği eklendi
 • Web uygulaması üzerinden yazdırılan fişlerde müşteri adının uzun olması durumunda müşteri adı bir alt satıra kaydırılmaktadır
 • Giderler sayfasından taksitlendirme ile gider ekleme özelliği eklendi. Böylece taksitli giderlerinizi girerek aylık giderlerinizi net olarak görebilirsiniz.
 • Masaüstü uygulamada müşteriler sayfasından artık her harfe bastığınızda müşteri araması yapılmaktadır

Yeni özelliklerin ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılamasını dileriz. 

Şimdi BenimPOS'u 1 Ay Ücretsiz Deneyin
Bulut tabanlı satış ve stok takip yazılımı olan BenimPOS ile işletmenizi yönetin. 1 ay boyunca ücretsiz olarak tüm uygulamalarımızı deneyin.