2. Müşteri Kartı İşlemleri

< Bilgi Bankası
İçindekiler

BenimPOS ile müşterilerinizin ödeme ve borçlarını takip edebilir, yeni bir ödeme veya borç bilgisi girebilir, müşteri bilgilerinizi düzenleyebilir, müşterilerinizin hesap özetlerini SMS veya WhatsApp ile müşterilerinize gönderebilirsiniz. Tüm müşteri kartı işlemleri detaylarına aşağıdaki başlıklardan ulaşabilirsiniz.

1. Müşteriye Veresiye Borcu Eklemek

Bir müşterinize veresiye borcu eklemek için müşteri kartına girdikten sonra sağ üst alanda yer alan “Veresiye Borç Ekle” düğmesine tıklayınız.

2. Müşteri Kartı İşlemleri - 1 3

Karşınıza gelen pencereden veresiye borç tutarını ve varsa bilgi notunu giriniz.

2. Müşteri Kartı İşlemleri - 2 2

Veresiye tutarını ve notunu girdikten sonra “Veresiye Ekle” düğmesine tıklayınız.

2. Müşteri Kartı İşlemleri - 3 2

“Alışverişler” başlığı altında müşterinizin yapmış olduğu alışverişleri ve veresiye borçlarını görebilirsiniz. Veresiye borçlar “Açık Hesap” ödeme türünde kaydedilmektedir. Müşteri kartı sayfasında müşterinizin toplam borcu, ödemesi ve kalan borcu bilgisi yer almaktadır.

2. Müşteriye Ödeme Eklemek

Bir müşterinize ödeme eklemek için müşteri kartına girdikten sonra sağ üst alanda yer alan “Ödeme Ekle” düğmesine tıklayınız.

2. Müşteri Kartı İşlemleri - 4 1

Karşınıza gelen pencereden ödeme tipini, ödeme tutarını, işlem tarihini, ve ödeme notunu girerek ödemeyi müşteri kartına işleyebilirsiniz.

2. Müşteri Kartı İşlemleri - 5 1

Ödeme ile ilgili bilgileri girdikten sonra “Ödeme Ekle” düğmesine tıklayınız.

2. Müşteri Kartı İşlemleri - 6

“Alışverişler” başlığı altında müşterinizin yapmış olduğu alışverişleri ve ödemeleri görebilirsiniz. Ödemeler “Ödeme” etiketi ile görüntülenmektedir. Bir ödemeyi ise ödeme satırının sağındaki “İptal Et” düğmesi ile iptal edebilirsiniz.

3. Müşteri Bilgilerini Düzenlemek

Bir müşterinizin bilgilerini düzenlemek için müşteri kartına girdikten sonra sağ üst alanda yer alan “Müşteri Bilgileri” düğmesine tıklayınız. Açılan pencerede müşteri bilgilerinde değişiklik yaptıktan sonra “Kaydet” diyerek müşteri bilgilerini kaydedebilirsiniz. Müşteriniz için vade süresi belirlerseniz web uygulaması ana sayfasından vadesi yaklaşan ödemeler alanından vade takibi yapabilirsiniz.

4. Müşteri Hesap Özetini Yazdırmak

Bir müşterinize ödeme eklemek için müşteri kartına girdikten sonra sağ üst alanda yer alan “Müşteri Bilgileri” düğmesine tıklayınız.

2. Müşteri Kartı İşlemleri - 7

Yazdır düğmesine tıkladıktan sonra gelen ön izleme sayfasında işlemi onaylayarak yazdırma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

2. Müşteri Kartı İşlemleri - 8