4. Şubeler arası ürün transfer etme

< Bilgi Bankası
İçindekiler

BenimPOS ile şubeleriniz arasında ürün transferi gerçekleştirebilirsiniz. Merkez deponuzdan şubelerinize, şubelerinizden şubelerinize veya şubelerinizden merkez deponuza ürün transferi yapabilirsiniz.

Aynı anda tek bir ürün transferi veya çoklu ürün transferi gerçekleştirebilirsiniz. Ürün transferi yapabilmek için ürünün çıkış yapılacağı hesapta yeterli miktarda ürün olması gerekmektedir. Transfer edilecek ürün eğer transfer edilecek şube hesabından tanımlı değilse “Değişikliği seçili şubelere uygula” seçeneği ile şubeniz seçerek kaydet diyerek ürün kartının şubeniz içinde oluşturulmasını sağlayabilirsiniz.

Ürün transferi yapmak için ürün ekle güncelle sayfasından ürün kartınız görüntüleyin.

4. Şubeler arası ürün transfer etme - 1
Ürün Transferi 1

Ürün kartı ekranında “Transfer Et” düğmesine tıklayınız.

4. Şubeler arası ürün transfer etme - 2
Ürün Transferi 2

Karşınıza gelen pencerede ürün için transfer etmek istediğiniz miktarı belirleyin. Eğer birden fazla ürün transferi yapmak istiyorsanız “Ürün Ara” alanından ürün barkodu, adı veya stok kodu ile arama yaparak gelen listeden ürün adına tıklayarak transfer listesine ürün ekleyebilirsiniz.

4. Şubeler arası ürün transfer etme - 3
Ürün Transferi 3

Eğer bir ürünü mevcut stok miktarından daha fazla sayıda transfer etmek isterseniz bir uyarıyla karşılaşırsınız.

4. Şubeler arası ürün transfer etme - 4
Ürün Transferi 4

Ürünlerinizi listeye ekledikten ve transfer edilecek miktarlarını girdikten sonra “Transfer edilecek şube” seçiminizi yaparak “Transfer Et” düğmesine tıklayınız. Ardından listeye eklemiş olduğunuz ürünler belirlediğiniz miktarlar kadar mağaza stoğundan düşerek transfer edilen mağaza stoğuna eklenecektir.

Stok hareket raporunda ise transfer etiketi ile transfer işlemi dolayısıyla oluşturulan işlemleri görüntüleyebilirsiniz.

4. Şubeler arası ürün transfer etme - 5
Ürün Transferi 5