Satış işlemleri ile ilgili tüm detaylar

< Bilgi Bankası
İçindekiler

Satış nasıl yapılır?

Satış yap sayfasına girdikten sonra ürün barkodunu okutarak ürünlerinizi fişe ekleyebilir ve Nakit, Pos, Açık Hesap ve Parçalı ödeme tipleri ile satışları hesabınıza kayıt edebilirsiniz.

Satışa aynı ürünü birden fazla defa nasıl eklenir?

Ürün barkodunu okutmadan önce eklemek istediğiniz ürün adeti ardından “*” işaretine basar ve ürün barkodunu okutursanız ürün belirlediğiniz adet kadar fişe eklenecektir. Örneğin “eklenecek_adet * ürün_barkodu”

Satış sayfasında ürün ismi ile arama yaparak ürün fişe nasıl eklenir?

Web uygulamada ürün barkodu okutma alanının sağında bulunan “Ara” düğmesine tıklayarak açılan bölümde ürün adı veya stok kodu ile arama yaparak ürünü fişe ekleyebilirsiniz. Masaüstü uygulama için “Ürün ekle” düğmesine tıkladıktan sonra açılan sayfada ürün araması yaparak ilgili ürünün üzerine çift tıklayarak fişe ekleyebilirsiniz. Mobil uygulama için “Ürün seç” düğmesine tıklayıp gelen ürün listesinde ürüne tıklayarak fişe ürünü ekleyebilirsiniz.

Satış esnasında fişteki bir ürün nasıl iptal edilir?

Satışa eklediğiniz bir ürünü web uygulama için ürünün solunda bulunan çarpı işaretine tıklayarak, masaüstü uygulama için satırın sonundaki sil düğmesine tıklayarak, mobil uygulama için ise ürünün olduğu satıra tıklayıp sil diyerek ürünü fişten çıkarabilrisiniz.

Satış esnasında ürün fiyatı kalıcı olarak nasıl güncellenir?

Bir ürünün satış fiyatı değişti ve bunu satış ekranında farketdiyseniz web ve masa ütü uygulamlarda satış esnasında ürün fiyatını değiştirebilirsiniz. Web uygulama için ürün fiyatını değiştirdikten sonra “G” isimli sütundaki kutucuğu işaretleyiniz. Satışı gerçekleştirdiğinizde ürün satış fiyatı kalıcı olarak değiştirilecektir. Masaüstü uygulama içiin ise ürünün üzerine tıklarak ürün kartına girerek ürün satış fiyatını değiştirerek kayıt edebilirsiniz.

Satış esnasında bir müşteriye ait ödeme nasıl eklenir?

Web uygulaması satış sayfasında yer alan “Ödeme Ekle” seçeneği ile de satış sayfasından çıkmadan bir müşteriye ödeme ekleyebilirsiniz.

Satış esnasında ürün bazlı indirim uygulayabilir miyim?

Evet, satış sayfasında ürün birim satış fiyatını değiştirebilirsiniz. Ürün kartı üzerinden doğrudan bazlı indirim uygulanamamaktadır.

Bedelsiz veya ikram ürünleri satış olarak nasıl girebilirim?

Bedelsiz veya ikram gibi ürünler için 0.01 gibi çok küçük bir satış fiyatı ile ürün kayıt ederek bedelsiz kaç adet ürün sattığınız ürünsel rapor sayfasından 2 tarih aralığı için takip edebilirsiniz. 1 kuruş gibi küçük bir rakam girildiği için bu satış raporunuzu etki etmeyecektir. Dilerseniz satış esnasında bu ürünün satış fiyatını 0 TL olarak güncelleyerek de satabilirsiniz

Satış sayfasında işlem yaparken yeni bir müşteri gelirse ikinci bir müşteri nasıl işleme alınır?

Web ve masaüstü uygulamalarda yer alan “Müşteri Beklet” düğmelerine tıklanarak yeni bir satış penceresi üzerinden ikinci bir müşteri işleme alınabilir.

Satış esnasında para üstü nasıl hesaplanır?

Satış sayfasında sağ üstte bulunan “Ödenen” kutucuğuna ödenen tutar girilerek para üstü hesaplanabilir.

Satışa muhtelif tutar nasıl eklenir?

Satış esnasında ürün kartı oluşturmadığınız muhtelif ürünleriniz için ürün barkodu alanının altında yer alan “Muhtelif Tutar” alanından muhtelif tutarı girdikten sonra “Enter” tuşuna basarak veya “Ekle” diyerek muhtelif tutarı fişe ekleyebilirsiniz.

Satış esnasında iskonto nasıl uygulanır?

Satış sayfasında muhtelif tutar ekleme alanının hemen sağında bulunan iskonto alanından iskonto değerini girdikten sonra iskonto türünü seçenerek (para birimi veya yüzde) iskonto uygulayabilirsiniz.

 Satış sayfasında yer alan liste isimlerini nasıl değiştirebilirim?

Profil sayfanıza giderek buradan liste isimlerinizi değiştirebilirsiniz.

Satış sonrası yazıcıdan otomatik fiş alabilir miyim?

Bu işlem yalnızca masaüstü uygulama ile yapılabilir. Masaüstü uygulama satış sayfasında sağ alt tarafta yer alan seçili ise fişi otomatik yazdır seçeneği ile satış sonrası fişi otomatik yazdırabilirsiniz.