3. BenimPOS Masaüstü Uygulamasını İndirmek ve Kurmak

< Bilgi Bankası
İçindekiler

BenimPOS Masaüstü uygulamasını buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

BenimPOS Masaüstü uygulamasını indirmeden önce indirerek kurmanız gereken 2 farklı uygulama bulunmaktadır. Bunlardan birisi “.net Framework 4.5” bir diğeri ise “SQL Server Local Database 2014″‘dür. Masaüstü uygulamamız “.net” tabanlı geliştirildiği için kullandığı kütüphaneler için “.net Framework 4.5” , yerel veri tabanı bağlantısı için ise SQL Server’ı kullandığı için “SQL Server Local Database 2014″‘e ihtiyaç duymaktadır.

  1. Microsoft .NET Framework 4.5’i buradan indirip kurunuz : Buraya tıklayınız.
  2. SQL Server 2014 Local Database için :

“SQL Server Local Database 2014″i indirmeden öcne bilgisayarınızın kaç bitlik olduğunu öğrenmeniz gerekmektedir. Bilgisayarınızın bit değerini “Bu Bilgisayar” ifadesine sağ tıklayarak “Özellikler” sayfasından öğrenebilirsiniz.

3. BenimPOS Masaüstü Uygulamasını İndirmek ve Kurmak - Masaüstü Uygulamasını İndirmek ve Kurmak 1

“Özellikler” düğmesine tıkladığınızda aşağıdaki görselde yer alan noktada bilgisayarınızın bit değeri yer alacaktır.

3. BenimPOS Masaüstü Uygulamasını İndirmek ve Kurmak - Masaüstü Uygulamasını İndirmek ve Kurmak 2

Bilgisayarınızın bit değerine uygun “SQL Server Local Database 2014″ü kurduktan sonra BenimPOS Masaüstü uygulamasını artık indirebilirsiniz.

BenimPOS Masaüstü uygulamasını “.zip” sıkıştırma formatındadır. Eğer bilgisayarınızda Winrar tarzı bir sıkıştırma araç yoksa buradan Winrar’ı indirebilirsiniz. İndirdikten sonra “BenimPOS.zip” dosyasına sağ tıklayarak “Klasöre çıkart” veya “Klasöre ayıkla” düğmesine tıklayınız.

3. BenimPOS Masaüstü Uygulamasını İndirmek ve Kurmak - Masaüstü Uygulamasını İndirmek ve Kurmak 3

Klasöre çıkartma işleminden sonra dilerseniz uygulama klasörünüzü masaüstüne kopyalayabilirisiniz. BenimPOS Masaüstü uygulamasını masaüstünüze kısayol olarak eklemek için ise uygulamaya sağ tıkladıktan sonra “Gönder -> Masaüstü (kısayol oluştur)” seçeneğine tıklayınız.

3. BenimPOS Masaüstü Uygulamasını İndirmek ve Kurmak - Masaüstü Uygulamasını İndirmek ve Kurmak 4

Artık masaüstündeki kısayol ile de BenimPOS Masaüstü uygulamasını çalıştırabilirsiniz.

3. BenimPOS Masaüstü Uygulamasını İndirmek ve Kurmak - Masaüstü Uygulamasını İndirmek ve Kurmak 5

Hepsi bu kadar. Uygulamayı çalıştırdığınızda karşınıza e-posta ve parolanızı yazacağınız alan gelecektir. Burada bilgilerinizi girdikten sonra giriş yapabilirsiniz.