12. BenimPOS Sıkça Sorulan Sorular

< Bilgi Bankası
İçindekiler

BenimPOS Nedir?

Merhaba,  BenimPOS KOBI’ler için satış ve stok takip yazılımıdır. Mobil, web ve masaüstü cihazlarda kullanılabilir. Kayıtlı 935 binden fazla hazır ürün bulunmaktadır. Ürün ekle güncelle veya satış sayfasında ürün barkodunu okutarak ürün bilgilerine ulaşabilir ve ürün kartlarınızı hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz. Satış yap sayfasından satışlarınızı nakit, pos, açık hesap ve parçalı gerçekleştirip müşterilerinize tanımlayabilirsiniz. Raporlar bölümünden bir çok farklı raporlama seçeneği ile esnek şekilde raporlama yapabilir, firma, personel, gelir / gider gibi kayıtlarınızı takip edebilirsiniz.

BenimPOS’un ücreti nedir?

BenimPOS kayıt olduktan sonra ilk 1 ay ücretsizdir. Sonrasında fiyatlandırma sayfasında yer alan lisans bedeli ile web,mobil ve masaüstü olarak sınırsız kasa ve kullanıcı ile sahip olabilirsiniz. Ödeme aşamasında 6 taksite kadar taksitlendirme yapabilirsiniz. Dilerseniz ise bazı modül kısıtlamaları ile masaüstü uygulamasını ücretsiz olarak da kullanabilirsiniz.

Ücretsiz kullanımda masaüstü uygulamada ne gibi kısıtlamalar bulunmaktadır?

1 aylık lisans süresinin sonunda firmalar, ürünsel rapor ve ürün grupları özellikleri pasif olmaktadır.

Masaüstü uygulama nasıl yüklenir?

BenimPOS Masaüstü uygulamasını kullanabilmeniz için https://www.benimpos.com/masaustu sayfasını ziyaret ediniz. Öncelikle bu sayfada belirtilen “Microsoft Framework .Net 4.5” ve “SQL Server 2014 Local Database”i bilgisayarınıza kurmanız gerekmekte. Bilgisayarınızın işletim sistemi bit değerine göre “SQL Server 2014 Local Database” için 32 veya 64 bit kurmanız gerekmektedir. İndirdiğiniz uygulama “.zip” dosyasını ise “Winrar” veya benzeri bir sıkıştırma programı ile klasöre çıkartınız ve daha sonra “BenimPOS.exe”yi çalıştırınız. BenimPOS.com’a kayıt olduğunuz e-posta ve parolanızı ilgili alana girerek giriş yapabilirsiniz. Bu kısımda e-posta ve parolanızı doğru girdiğinize emin olunuz. Ayrıca ilk indirme ve giriş videosunu buradan izleyebilirsiniz :https://youtu.be/qtFaLMWvKDg

Masaüstü uygulama kaç bilgisayarda kullanılır?

Masaüstü uygulama entegrasyonu yalnızca 1 bilgisayar desteği verdiği için birden fazla cihazda kullanmak entegrasyon sorunlarına yol açmaktadır. Dolayısıyla masaüstü uygulamanın yalnızca 1 bilgisayarda tek bir kurulum ile kullanılmasını önermekteyiz. Web ve mobil uygulamaları ise sınırsız cihazda kullanabilirsiniz.

Masaüstü uygulamada yapılan işlemler ne zaman web ve mobil uygulamalarda gözükür?

Masaüstü uygulama internet bağlantısı olması durumunda verilerinii en geç 30 dakika içerisinde otomatik olarak entegre edecektir. Dilerseniz uygulama anasayfasında bulunan “Yenile” düğmesine tıklayarak anlık bir entegrasyon başlatabilirsiniz.

Web ve mobil uygulamada yapılan işlemler masaüstü uygulamada neden gözükmüyor.

Masaüstü uygulama internet bağlantısı olması durumunda verilerinizi en geç 30 dakika içerisinde otomatik olarak entegre edecektir. Dilerseniz uygulama anasayfasında bulunan “Yenile” düğmesine tıklayarak anlık bir entegrasyon başlatabilirsiniz.

Manüel olarak yedekleme yapabiliyor muyuz yada online uygulamayı kendi sunucularımıza kurabilir miyiz? Sistem kapanırsa ne yapabiliriz?

Verileriniz online olarak her zaman yedeklenerek saklanır. BenimPOS bulut tabanlı abonelik yöntemi ile çalışan bir sistemdir. Dolayısıyla online sistemimiz farklı sunuculara taşınmamaktadır. BenimPOS Masaüstü uygulaması internetsiz de çalışabilen web ve mobil uygulamalar ile entegre bir yazılımdır. BenimPOS Masaüstü uygulamasını kullanmanız halinde verileriniz sizin yerel bilgisayarınızda da saklanacağı için verilerinize her zaman erişebilirsiniz.

Bilgisayar bağlantılı teraziler nasıl kullanılır?

Evet, BenimPOS’u USB bağlantılı Tem veya Cas marka terazilerle kullanabilirsiniz. Terazinizi USB portu ile bilgisayarınıza bağladıktan sonra masaüstü uygulama satış sayfasında terazi portunuzu seçtiğinizde ağırlık değeri otomatik olarak okunacaktır. Bilgisayar bağlantılı terazi ile kullanımda ürün birimini KG olarak seçmeniz gerekmektedir.

Bilgisayarıma masaüstü uygulamayı kurdum verilerimi nasıl indirebilirim?

Web uygulaması profil sayfası altında yer alan entegrasyon başlat düğmesine tıklayarak yeni bir entegrasyon başlatarak verilerinizin masaüstü uygulamanıza entegre edilmesini sağlayabilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra masaüstü uygulama anasayfada yer alan ‘Yenile’ düğmesine tıklar veya uygulamayı kapatıp tekrar açarsanız verileriniz entegre edilmeye başlayacaktır.

E-fatura işlemlerimi yapabilir miyim?

Şuan için e-fatura desteğimiz bulunmadığı için e-fatura üzerinden işlem yapılamamaktadır.

Birden fazla şubem var. Her şube için ayrı ayrı mı ödeme yapmam gerekiyor? Aldığım 1 lisansı tüm şubelerimde kullanabilir miyim?

Her şube hesabı başlı başına tam sürüm bir mağaza yazılımını içerir. Her mağazanın kendine ait ürün kartları, stokları, cari takibi ve raporlaması gibi süreçleri olduğu için ayrıca lisanslanmaktadır. Fakat aynı anda satın alınması hâlinde şubeli kullanımda toplam tutar üzerinden %10 indirim uygulamaktayız.

Mobil uygulamanızı barkod okuyucu cihaz ile kullanabilir miyim?

Barkod okuyucu cihazınız için usb – mini usb bir dönüştürücü alarak cihazınızı tabletinize bağlayarak tabletiniz üzerinden de kullanabilirsiniz