Firmalar ile ilgili tüm detaylar

< Bilgi Bankası
İçindekiler

Yeni bir firma nasıl oluşturulur?

Firmalar sayfasından “Yeni firma oluştur” diyerek yeni bir firma oluşturabilirsiniz.

Firmaya hesap özeti nasıl gönderebilir?

Firma detayına girdikten sonra hesap özetini SMS gönder seçeneği ile SMS veya WhatsApp üzerinden firma yetkilisine firma hesap özetini gönderebilirsiniz. SMS ile gönderim için SMS kredisi satın alması gerekmektedir. WhatsApp ile gönderimde herhangi bir kredi alınmasına gerek yoktur. Bilgisayarınızdan WhatsApp Web’e giriş yaptıktan sonra gönderebilirsiniz.

Firmaya ait hesap özetini nasıl yazdırılır?

Web uygulamaya girdikten sonra firma detayında firma işlemlerinin yer aldığı tablonun sağ üst alanında yer alan yazdır seçeneği ile firmaya ait işlemleri doğrudan yazdırabilirsiniz.

Firmaya ödeme veya borç nasıl eklenir?

Bir firmaya ödeme veya borç eklemek için firma kartına girdikten sonra üst menüde yer alan “Ödeme / Borç Ekle” düğmesi kullanılarak ödeme eklenebilir.

Firmaya ait ödemeyi nasıl iptal edilir?

Firma kartına girdikten sonra web uygulama için iptal etmek istediğiniz ödemenin sağında yer alan “İptal Et” düğmesine tıklayarak, masaüstü uygulama için ilgili ödemenin üzerinin üzerine tıklayarak iptal edebilirsiniz.

Firmaya ait adres, telefon ve vergi dairesi gibi bilgiler kayıt edilir?

Firma kartına girdikten sonra “Firma bilgileri” alanından müşterinize ait bilgileri girebilirsiniz.

 Firmaya vade süresi nasıl tanımlanır?

Web uygulamada firma kartına girdikten sonra “Firma bilgileri” düğmesine tıklayarak açılan pencerede “Vade süresi” alanından vade süresi girilerek kayıt edilir. Web uygulama anasayfasında yer alan yaklaşan ödemeleriniz tablosundan vade süresi tanımladığınız ve açık hesap / borç olarak işlem yapan firmalarınıza olan borç ve ödemelerinize göre “FIFO (ilk giren ilk çıkar)” yöntemi ile listelenir. 

Firma ismi nasıl değiştirilir?

Web veya masaüstü uygulamada firma kartına girdikten sonra firma adının yazılı olduğu alandan firma adını değiştirerek “Kaydet / Güncelle” düğmesine tıklayarak firma adını değiştirebilirsiniz.

Firma hesabı nasıl silinir?

Firma kartına girdikten sonra “Firmayı sil” seçeneği ile müşteri kartını silebilirsiniz. Firma silme işlemi yapmadan önce firmanıza ait kalan borç olmamasına dikkat ediniz gerekmektedir.