Raporlar ile ilgili tüm detaylar

< Bilgi Bankası
İçindekiler

Günlük rapor nedir?

Web uygulamada yer alan günlük rapor gün içerisinde yapılan 00:00 – 24:00 arasındaki tüm satışları ve bu satışlara ait kazancınızı raporlayan sayfadır.

Tarihsel – satışsal rapor nedir?

Tarihsel – satışsal rapor seçtiğiniz iki tarih arasında yaptığınız tüm satışları ve bu satışlara ait kazancınızı raporlayan sayfadır.

Ürünsel rapor nedir?

Ürünsel rapor seçtiğiniz iki tarih arasındaki satışlarınıza göre ürün bazlı raporlama yapmanızı sağlayan rapor türüdür. Bu sayfada ürün grubu, personel, müşteri filtrelemelerine göre raporlama da yapabilirsiniz. Raporlamanızı listeleme türü seçeneği ile gün gün ürün bazlı raporlama olarak veya seçtiğiniz iki tarih arasının toplamı olacak şekilde de gerçekleştirebilirsiniz.

Grupsal rapor nedir?

Grupsal rapor seçtiğiniz 2 tarih aralığı için ürün gruplarınıza göre satış ve kazancınızı raporlayan sayfadır.

Ürün korelasyon raporu nedir?

Ürün korelasyonu, satışı yapılan ürünler arasındaki bağlantıyı ifade eden terimdir. Yani işletmenizde sattığınız ürünler arasındaki bağlantıyı temsil eder. Örneğin elinizde A,B,C,D,E isminde 5 ürün var. Bu 5 üründen hangi ürünlerin birbirleriyle daha fazla satıldığını ürün korelasyonu yöntemiyle öğrenebilirsiniz. Ürün korelasyon raporu, bir ürün ile birlikte satılan tüm ürünleri görüntülemenizi sağlayan raporlama yöntemidir. Böylece seçtiğiniz bir ürün ile en fazla satılan ürünleri görebilir ve bu ürün ile en fazla satılan ürünleri birleştirerek kampanya veya indirimler düzenleyerek satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Stok hareket raporu nedir?

Stok hareket raporu, alış faturası oluşturarak veya ürün detayında hızlı stok ekle diyerek stoklarınıza eklediğiniz ürünlerin giriş hareketleri ve satış yaparaksattığınız ürünlerin çıkış hareketlerini toplu halde görmenizi sağlayan raporlama türüdür. Böylece 2 tarih aralığındaki tüm stok giriş ve çıkış hareketlerinizi görüntüleyebilirsiniz. Bir ürünü seçerek o ürünün belirli bir tarih aralığında hangi firmadan, kaç adet ve hangi birim fiyatından stoklarınıza girdiğini ve hangi tarihte hangi birim fiyattan stoklarınızdan çıkış yaptığınız görebilirsiniz. Bir firmayı seçerek o firmaya ait tüm stok giriş hareketlerinide görebilirsiniz.

Şüpheli işlem raporu nedir?

Şüpheli işlem raporu, satış sayfasında okutulup satış işlemi gerçekleştirilmeyen işlemleri ifade etmektedir. Örneğin personeliniz bir ürünü okuttu fakat bu işlemi sisteme satış olarak kaydetmedi. Şüpheli işlem raporu sayesinde personel veya yönetici hesabı ile okutulup satış olarak kaydedilmeyen ürünleri tespit edebilirsiniz.

Net kazanç ve kar arasındaki fark nedir?

Net kazanç elde edilen nakit ve pos satışlar tutarı toplamıdır. Kar değeri ise ürün maliyetleri ile satış tutarları arasındaki farka göre hesaplanmaktadır.

Kar ve net kar arasındaki fark nedir?

Kar ürünlerinizin alış ve satış fiyatları arasındaki farkların toplamıdır. Net kar ise kar değerinden işletme giderlerinizin düşülmüş halidir.

Kasa raporu nedir?

Kasa raporu işletme kasasında olması gereken nakit tutarı belirtmektedir.

İki tarih arasında müşterilerden alınan ödemeler nasıl görüntülenir?

Web uygulaması tarihsel rapor sayfasında tarih aralığı seçildikten sonra listeleme yapıldığında tarihsel rapor özeti alanının altından “Tarih arası alınan ödemeler” tablosunda iki tarih arası alınan ödemeler görüntülenmektedir.

Bir satışa ait kar değeri nasıl öğrenilir?

Web uygulamada satışların listelendiği herhangi bir sayfada satışa ait ödeme tipinin üzerine fare ile gelindiğinde satıştan ne kadar kar yapıldığı görüntülenmektedir.

Bir personelin yaptığı satışlar nasıl görüntülenir?

Tarihsel rapor sayfasına girdikten sonra görüntülemek istediğiniz 2 tarih aralığını ve personeli seçerek listele diyerek personelinizn yaptığı satışları listeleyebilirsiniz.