1. Anasayfa
  2. »
  3. Satış ve Stok Raporlama

Tüm olasılıkları görebileceğiniz detaylı birçok raporlama seçeneği!

7 farklı raporlama yöntemi ile mağazanıza dair tüm hareketleri detaylı bir şekilde raporlayabilirsiniz.

Günlük Rapor

Günlük rapor seçeneği ile gün içerisinde yaptığınız tüm satışları takip edebilir, gelir ve giderlerinize göre gün sonu ciro ve kârınızı görüntüleyebilirsiniz.

Tarihsel Rapor

Tarihsel rapor seçeneği ile 2 tarih arasındaki tüm satış hareketlerinizi listeleyerek, çeşitli filtreleme seçenekleri ile kazancınızı, kârınızı ve kâr oranınızı görüntüleyebilirsiniz.

Ürünsel Rapor

Ürünsel rapor ile 2 tarih arasındaki satışlarınızı ürün bazlı listeleyebilirsiniz. Böylece gün gün veya toplu olarak hangi ürününüzden kaç adet satışmış, ne kadar kazanç ve kâr elde edilmiş görüntüleyebilirsiniz.

Grupsal Rapor

Ürünleriniz için ürün grupları oluşturabilir ve grup bazlı raporlama yapabilirsiniz. Böylece 2 tarih arasında hangi ürün grubundan ne kazar kazandığınızı görüntüleyebilir ve ürün gruplarınızı takip edebilirsiniz.

Ürün Korelasyon Raporu

Ürün korelasyon raporu ile bir ürününüz ile birlikte en çok satan ve size en çok gelir getiren ürünlerinizi öğrenebilir ve böylece mağaza için raf / ürün düzeninizi belirleyebilirisiniz.

Stok Hareket Raporu

Stok hareket raporu ile mağazanıza giren ve çıkan tüm ürün hareketlerinizi veya seçtiğiniz bir ürün için gün gün görüntüleyebilirsiniz. Böylece stok hareketlerinizi detaylı olarak görüntüleyebilirsiniz.

Şüpheli İşlem Raporu

Şüpheli işlem raporu ile kasada okutulan fakat satış olarak girilmeyen ürünlerinizi listeleyebilir böylece bu ürünlerin neden satış olarak kaydedilmediğini öğrenebilirsiniz.

Raporlamanın ne kadar önemli olduğunuz biliyoruz.

Hangi sektörde faaliyet gösteriyor olursanız olun, işinizle tüm detayları ince ve ayrıntılı bir şekilde ele almanız sizi rakiplerinizin önüne taşıyacaktır.

Günlük rapor nedir?

Web uygulamada yer alan günlük rapor gün içerisinde yapılan 00:00 – 24:00 arasındaki tüm satışları ve bu satışlara ait kazancınızı raporlayan sayfadır.

Tarihsel – satışsal rapor nedir?

Tarihsel – satışsal rapor seçtiğiniz iki tarih arasında yaptığınız tüm satışları ve bu satışlara ait kazancınızı raporlayan sayfadır.

Ürünsel rapor nedir?

Ürünsel rapor seçtiğiniz iki tarih arasındaki satışlarınıza göre ürün bazlı raporlama yapmanızı sağlayan rapor türüdür. Bu sayfada ürümn grubu, personel, müşteri filtrelemelerine göre raporlama da yapabilirsiniz. Raporlamanızı listeleme türü seçeneği ile gün gün ürün bazlı raporlama olarak veya seçtiğiniz iki tarih arasının toplamı olacak şekilde de gerçekleştirebilirsiniz.

Grupsal rapor nedir?

Grupsal rapor seçtiğiniz 2 tarih aralığı için ürün gruplarınıza göre satış ve kazancınızı raporlayan sayfadır.

Ürün korelasyon raporu nedir?

Ürün korelasyonu, satışı yapılan ürünler arasındaki bağlantıyı ifade eden terimdir. Yani işletmenizde sattığınız ürünler arasındaki bağlantıyı temsil eder. Örneğin elinizde A,B,C,D,E isminde 5 ürün var. Bu 5 üründen hangi ürünlerin birbirleriyle daha fazla satıldığını ürün korelasyonu yöntemiyle öğrenebilirsiniz. Ürün korelasyon raporu, bir ürün ile birlikte satılan tüm ürünleri görüntülemenizi sağlayan raporlama yöntemidir. Böylece seçtiğiniz bir ürün ile en fazla satılan ürünleri görebilir ve bu ürün ile en fazla satılan ürünleri birleştirerek kampanya veya indirimler düzenleyerek satışlarınızı arttırabilirsiniz.

Stok hareket raporu nedir?

Stok hareket raporu, alış faturası oluşturarak veya ürün detayında hızlı stok ekle diyerek stoklarınıza eklediğiniz ürünlerin giriş hareketleri ve satış yaparaksattığınız ürünlerin çıkış hareketlerini toplu halde görmenizi sağlayan raporlama türüdür. Böylece 2 tarih aralığındaki tüm stok giriş ve çıkış hareketlerinizi görüntüleyebilirsiniz. Bir ürünü seçerek o ürünün belirli bir tarih aralığında hangi firmadan, kaç adet ve hangi birim fiyatından stoklarınıza girdiğini ve hangi tarihte hangi birim fiyattan stoklarınızdan çıkış yaptığınız görebilirsiniz. Bir firmayı seçerek o firmaya ait tüm stok giriş hareketlerinide görebilirsiniz.

Şüpheli işlem raporu nedir?

Şüpheli işlem raporu, satış sayfasında okutulup satış işlemi gerçekleştirilmeyen işlemleri ifade etmektedir. Örneğin personeliniz bir ürünü okuttu fakat bu işlemi sisteme satış olarak kaydetmedi. Şüpheli işlem raporu sayesinde personel veya yönetici hesabı ile okutulup satış olarak kaydedilmeyen ürünleri tespit edebilirsiniz.

Net kazanç ve kar arasındaki fark nedir?

Net kazanç elde edilen nakit ve pos satışlar tutarı toplamıdır. Kar değeri ise ürün maliyetleri ile satış tutarları arasındaki farka göre hesaplanmaktadır.

Kar ve net kar arasındaki fark nedir?

Kar ürünlerinizin alış ve satış fiyatları arasındaki farkların toplamıdır. Net kar ise kar değerinden işletme giderlerinizin düşülmüş halidir.

Kasa raporu nedir?

Kasa raporu işletme kasasında olması gereken nakit tutarı belirtmektedir.

İki tarih arasında müşterilerden alınan ödemeler nasıl görüntülenir?

Web uygulaması tarihsel rapor sayfasında tarih aralığı seçildikten sonra listeleme yapıldığında tarihsel rapor özeti alanının altından “Tarih arası alınan ödemeler” tablosunda iki tarih arası alınan ödemeler görüntülenmektedir.

Bir satışa ait kar değeri nasıl öğrenilir?

Web uygulamada satışların listelendiği herhangi bir sayfada satışa ait ödeme tipinin üzerine fare ile gelindiğinde satıştan ne kadar kar yapıldığı görüntülenmektedir.

Bir personelin yaptığı satışlar nasıl görüntülenir?

Tarihsel rapor sayfasına girdikten sonra görüntülemek istediğiniz 2 tarih aralığını ve personeli seçerek listele diyerek personelinizin yaptığı satışları listeleyebilirsiniz.

BenimPOS
Genel Özellikleri

Satış İşlemleri

Satışlarınızı eş zamanlı olarak cihaz kısıtlaması olmadan gerçekleştirin.

Stok Yönetimi

BenimPOS’un bulut tabanlı alt yapısı sayesinde her yerden stoklarınıza ulaşabilir, işletmenizin kontrolünü her zaman sağlayabilirsiniz.

Cari Hesap Takibi

Cari hesaplarınızın borç, alacak ve ödeme bilgilerini kolayca takip edebilirsiniz

Detaylı Raporlama

Detaylı Raporlama ile 7 farklı raporlama yöntemi ile mağazanıza dair tüm hareketleri detaylı bir şekilde raporlayın.

Personel Takibi

Personellerinizin yaptıkları tüm satış, ödeme ve ürün okutma işlemlerinizi her yerden görüntüleyin.

Şube Yönetimi

Tüm şubelerinizi görüntüleyebilir, her şube için ayrı ayrı ürün kartı açmaz ve güncellemezsiniz.

Bulut Sistemi

Tüm işlemleriniz online olarak saklanmaktadır. İster evinizde isterseniz şehir dışında olun tek tıkla iş yerinizi görüntüleyebilir ve müdahale edebilirsiniz.

Güvenli Bağlantı

BenimPOS’ta yaptığınız tüm işlemler 128 bit SSL sertifikası ile şifrelenerek 3. kişilere karşı güvenli bir şekilde saklanmaktadır.

Mobil Uygulama

Mobil uygulamalarımız ile tüm işlemlerinizi cep telefonunuz ile yapabilir, iş yerinizi telefonunuzdan takip edebilirsiniz

Hazır 900 binden fazla ürün

Kayıtlı hazır 900 binden fazla barkodlu ürün bilgisi ile ürün tanımlamak sadece birkaç saniye.

Ücretsiz Kullanım

Kayıt olan tüm kullanıcılarımız için ilk 1 ay tüm özellikler hiçbir kısıtlama olmadan ücretsiz.

Destek ve Güncelleme

Yardıma ihtiyacınız olduğunda bizimle her zaman telefon, e-posta ve WhatsApp destek kanallarımız ile iletişime geçebilir veya eğitim içeriklerimizi inceleyebilirsiniz.