En Uygun Barkod Sistemi Nasıl İndirilir?

En uygun barkod sistemi işletmeler için düşük maliyetli ve yüksek performanslı çözümleri ifade etmektedir. Barkod en basit tanımıyla hayatımızda kullanılan bir çok ürünün üzerindeki beyaz zemine siyah bir şekilde basılmış, çizgi ve sayılardan oluşan bir özel bir sistemdir. Barkod sistemlerinin hayatımıza girmesiyle birlikte barkod günlük hayatta ve iş hayatında büyük kolaylıklar sağlamıştır. En önemlisi alışverişlerde ortaya çıkan karışıklığı engelleyen barkod sistemi sayesinde ürünler barkod okuyucuya tutularak ürün fiyat girdisi otomatik bir şekilde ekrana yansımaktadır. Bu sayede onlarca, yüzlerce ürünü kısa sürede kasadan geçebilir ve ödemenizi yapıp zorlu alışverişlerden kurtulabilirsiniz. En uygun barkod sistemi olarak ihtiyaçlarınızı daha az bütçe ile karşılayabilirsiniz.

Barkodların hayatımıza getirdiği diğer bir yenilik ise, gelişen teknoloji sayesinde ortaya çıkan barkod okuyucu cihazlardır. Barkod okuyucular sayesinde barkod numarası verilen ürünler anında kayıt altına alınmaktadır.Buda alış veriş aşamasında oluşabilecek karışıklıkları önlemektedir. Yani barkod sistemi her alanda müşteriye kolaylık sunmuştur. Bu sistem sayesinde en çok satan ürünler ve en az satan ürünler kolaylıkla belirlenip gün, hafta, ay bazında ürün satış kontrolleri sağlanmaktadır. Bu sistem sayesinde barkodu olmayan ürünlerin bile kayıtları yapılabilmektedir.

BenimPOS barkod sistemi en uygun barkod sistemi olarak bütün işletmelere kolaylık sağlamaktadır.İşletmenin kontrollü bir şekilde cari hesapları, satışları, ödemeleri, firmaları, faturaları vb. birçok ekonomik kriterleri ile işletmeye doğru, maliyeti azaltarak, hızlı ve kolay kullanım gibi avantajlar sunmaktadır.

En uygun barkod sistemi ile avantajlar nedir?

En uygun barkod sistemi işletmeler için bir çok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajları sizler için 3 başlık halinde aşağıda detaylandırdık.

Doğruluk

Manuel olarak yapılan hataları ortadan kaldırır, İşletmeye sistemsel açıdan kolaylık sağlar ,zamandan tasarruf sağlar ve verimi maksimum düzeye çıkarır.

Maliyet

Doğruluk oranındaki artışa bağlı olarak yapılan hataların azalması sonucun da verim artışı yaşanır ve işçi maliyetlerinde oluşan azalma işletmenin maliyetini minimum seviyeye indirir ve buda işletmenin kayol açar.giriş hızının artması sonucu işçi maliyetleri düşürülerek daha ekonomik ve karlı bir sistem oluşturularak maliyet minimum seviyeye düşürülür.Buda barkod programının işletmeye sağladığı en büyük avantajlardan birisidir.

Hız

Hız konusunda iki önemli yararı bulunmaktadır.

  • İstenilen bilgiler kısa bir zamanda hızlı ve doğru bir şekilde kullanıcıya ulaştırılır.
  • Toplanılan veriler web ortamında doğru, kontrollü ve hızlı bir şekilde kullanıcıya ulaştırılır.

Kullanım kolaylığı

Okuyucular, tarayıcılar, yazıcılar vs. gibi barkod sistem elemanlarının kullanımı, bunların web ortamlara aktarımı ve orada verilerin işlenmesi çok kolaydır.

En uygun barkod sistemi

Barkod sisteminin işletmeye sağladığı faydalar nelerdir?

  • Stok sayım özelliği sayesinde azalan ya da biten ürünler hızlı ve güvenilir bir biçimde belirlenir. Kritik stok özelliği mağazanızda belli bir kotanın altına düşen ürünleri hızlı bir şekilde tespit ve tedarik etmenizi sağlar.İşletmede oluşan yeni ürün talebi bu doğrultuda verilir.
  • Müşterilerinizin açık hesap yaptıkları alış verişleri takip edebilir, hangi tarihte ne aldığınız ve mağazanıza en son ne zaman uğrayarak ödeme veya işlem yaptığını görebilirsiniz.
  • Otomatik hesaplamalar sayesinde ürün satışları sonrasında ortaya çıkan kazançlar da herhangi bir yanlışlık olmadan değerlendirilir.
  • Alış ve satış işlemleri daha kontrollü ve hızlı bir biçimde kaydedilir.
  • Verilerin hızlı bir şekilde kaydedilmesi ve buna bağlı olarak mağazalarda daha seri bir biçimde sayım yapılabilmesini sağlamıştır.
  • Barkod sistemleri  sayesinde ürünlerin fiyatlarında , indirimlerinde oluşacak değişiklikler çok hızlı bir biçimde gerçekleştirilmektedir.
  • Ödeme ve alacaklar bölümünde müşteri ve firmalarınıza vade tarihi ekleyerek vadesi yaklaşan ödeme ve alacaklarını görüntüleyebilirsiniz. Böylelikle hangi tarihlerde ödeme almanız veya ödeme yapmanız gerektiğini kaçırmazsınız.
  • Tek bir panel üzerinden tüm şubelerinizi görüntüleyerek yönetebilirsiniz. Her şube için ayrı ayrı ürün kartı açmaz ve güncellemezsiniz. Hepsi tek bir yerdedir. BenimPos bu özellikleri ile işletmelere her yönden karlı,kazançlı,hesaplı bir sistem sunmaktadır.

BenimPOS ile barkodlu sistemler için ihtiyaç duyduğunuz tüm işlemleri hızlı, kolay ve doğru bir şekilde yapabilir, işletmenizde olmasanız dahi tüm işlemlerinizi uzaktan yönetebilirsiniz. Böylece işiniz her zaman elinizin altında olur. Buraya tıklayarak BenimPOS’a kayıt olabilir ve masaüstü uygulaması ile ücretsiz olarak her zaman kullanabilirsiniz.

Şimdi BenimPOS'u 1 Ay Ücretsiz Deneyin
Bulut tabanlı satış ve stok takip yazılımı olan BenimPOS ile işletmenizi yönetin. 1 ay boyunca ücretsiz olarak tüm uygulamalarımızı deneyin.