Gelen e-Fatura Nasıl Alış Faturasına Dönüştürülür?

  • 29/07/2022

BenimPOS web uygulamasında gelen e-Faturalarınızı birkaç adımda alış faturasına dönüştürebilir ve kaydedeceğiniz alış faturası ile ürün girişlerinizi tek tuşla gerçekleştirebilirsiniz.

Adım 1: E-faturalar modülü üzerinden gelen e-faturalar sayfasına giriniz. Alış faturasına dönüştürmek istediğiniz e-faturanızın detayına giriniz. Sağ üst köşede bulunan Alış Faturasına dönüştür butonuna tıklayınız. 

Web - Gelen e-Fatura Nasıl Alış Faturasına Dönüştürülür?


Adım 2: Alış faturasına dönüştür butonu ile e-faturanızda bulunan bütün bilgiler alış faturası oluşturma sayfasına aktarılacaktır. Faturada bulunan ürünler alış faturası ürün satırlarında yer alacaktır. Eğer ürün hesabınızda kayıtlı olan barkod numarası ile gönderilmişse hesabınızda kayıtlı olduğu şekilde ürün bilgileri gerekli alanlarda gözükecektir. e-faturada bulunan ve hesabınızda kayıtlı olmayan bir ürün varsa, ürün satırında ürüne hızlı bir şekilde ürün kartı açabilir ve hesabınıza kaydedebilirsiniz.

Web - Gelen e-Fatura Nasıl Alış Faturasına Dönüştürülür?

Adım 3: Alış faturaları sayfasına aktarılan fatura bilgilerinden gerekli alanları doldurduktan sonra kaydederseniz, faturadaki ürünlere ait  fiyat

bilgileri hesabınızda güncellenecek, stoklar ise ürünlerin stoklarına otomatik olarak eklenecektir. Fatura tutar takibini firmanıza yansıtarak yapmak istiyorsanız fatura bilgilerinden kayıtlı firmanızı ve ödeme tipini seçerek kaydedebilirsiniz.

Web - Gelen e-Fatura Nasıl Alış Faturasına Dönüştürülür?

Adım 4: Alış faturasına dönüştürmüş olduğunuz e-faturanızı artık BenimPOs alış faturaları sayfasında da görüntüleyebilirsiniz.

Web - Gelen e-Fatura Nasıl Alış Faturasına Dönüştürülür?

Şimdi BenimPOS'u 1 Ay Ücretsiz Deneyin
Bulut tabanlı satış ve stok takip yazılımı olan BenimPOS ile işletmenizi yönetin. 1 ay boyunca ücretsiz olarak tüm uygulamalarımızı deneyin.