Güncel Excel Barkod Programı İndir 2022!

Excel barkod programı işletmelerin muhasebe, satış ve stok gibi süreçlerini takip etmelerini sağlayan programlardır. İşletmeler finansal süreçlerini 7-8 yıl kadar önce genellikle excel uygulaması ile tutmaktaydı. Excel’in hazır formülleri ve kullanıcıya sağladığı makro uygulaması ile kullanıcıların detaylı olarak işlem yapmasına olanak sağlamaktadır. Fakat bunun birde dezavantajı vardı. Patronlar onlarca excel dosyası arasında kaybolmaktaydı. Her yıl her ay için ayrı ayrı excel barkod programı oluşturmak zorunda kalıyorlardı. Geçmişe dönük bir raporlama yapmak istediklerinde ise onlarca excel dosyası arasında bu işlemi yapamıyorlardı.

En İyi Excel Barkod Programı Hangisi?

Değişen ve gelişen teknoloji ile artık işletmeler satış, stok ve finansal süreçlerini excel dosyalarıda tutmaktansa barkod programları kullanmaktalar. Bu sayede hem tüm raporlamalarını saniyeler içerisinde yapabilmekteler hemde onlarca excel dosyası içinde kaybolmamaktalar.

Fakat en iyi excel barkod programında olması gereken özellikler neler?

  • Tüm ödeme tiplerinde (nakit, pos ve veresiye) satışlar kaydedilmeli,
  • Stok takibi yapılabilmeli. Stok girişi ve kritik stok süreci basit, kolay ve anlaşılır olmalı,
  • Tüm barkod okuyucu ve bilgisayarlarla uyumlu çalışmalı,
  • Bulut desteği olmalı ve mağaza dışındayken de tüm işlemlere ulaşılabilmeli,
  • Aynı anda birden fazla cihazda ekstra lisans bedeli olmadan kullanılmalı,
  • Teknik destek, bakım, güncelleme vs. gibi gizli ücretlere sahip olmamalı,
  • Personel yetkilendirmesi olmalı. Personelleri yetkilerinin olmadığı raporlama gibi önemli sayfalara erişememeli,
  • Mobil uygulama desteği olmalı ve mobil uygulama ile satış, stok, ürün, cari, raporlama ve stok sayımı gibi tüm işlemler yapılmalı,
  • Birden fazla şubesi olan işletmeler için şube desteği olmalı.

Bu özelliklere sahip excel barkod programı ararken karşımıza genellikle masaüstü yazılımlar çıkmaktadır. Fakat masaüstü yazılımların tamamı offline çalıştığı için mağaza dışına çıktığımızda hiçbir verimize ulaşamıyoruz. Haliyle toptancıya gittiğimizde stoklarımızı görerek sipariş veremiyor veya evimizde kahvemizi içerken işletmemizin raporlarını yapamıyoruz.

excel barkod programı
Excel barkod programı nasıl kullanılır?

BenimPOS bulut tabanlı alt yapıya sahip olması ile sınırsız cihazda sınırsız kullanıcı ile kullanılabilmektedir. Böylece nerede olursanız olun işletmenizi yönetebilirsiniz. Ayrıca masaüstü uygulaması ile internetiniz olmadığı anlarda da tüm işlemlerinize kesintisiz olarak devam edebilirsiniz.

BenimPOS Mobil ile de akıllı telefon veya tabletinizden tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Böylece el terminali gibi maliyetlere girmeden el terminali gibi cihazlara harcayacağınız parayı işletmenize ürün alarak yatırım yapabilirsiniz.

Şimdi BenimPOS'u 1 Ay Ücretsiz Deneyin
Bulut tabanlı satış ve stok takip yazılımı olan BenimPOS ile işletmenizi yönetin. 1 ay boyunca ücretsiz olarak tüm uygulamalarımızı deneyin.