Market programları nasıl kullanılır?

Market programları marketlerin satışlarını, stoklarını, müşteri – firma işlemlerini, giderlerini ve raporlamalarını yapmalarına olanak sağlayan bakkal satış programı dır diyebiliriz. Her ticari işletmede olduğu gibi marketlerinde en büyük ihtiyacı yaptığı tüm işlemleri kayıt altına alarak takibini gerçekleştirmektir. İşte tam bu noktada market programlarıdevreye girmektedir. Bu ihtiyacı hisseden tüm market, bakkal ve büfe sahipleri internette ilk olarak market programı indir arama terimini yazzmakta ve aramaktadır. Fakat karşılarına o kadar çok market programı bilgisi çıkmaktadır ki onlarda neyi indireceğinde kararsız kalmakta. Hal böyle olunca gereksiz bir çok market programı indirilmekte ve bilgisayara bazen virüs bulaşmakta. Ki bu hiç kimsenin istemediği birşeydir. Onlarca market programı arasında kaybolmak ihtiyacı giderecek bakkal satış programını bulamamak.

Market programları nasıl kullanılır?
Barkod programı nasıl kullanılır?

Market barkod sistemi tüm bu sistemin adıdır. Market barkod sistemi zaten 2 bölümden oluşur. İlki donanımdır. Donanım olarak barkod okuyucular, barkod yazıcılar, termal fiş yazıcılar, el terminalleri, barkod cihazları, dokunmatik ekran, notebook veya cep telefonları gibi. Yazılım kısmında ise market programları yer almaktadır. Bunlar kullanıcının taleplerini karşılamak zorundadır. Çünkü taleplerin karşılanmadığı yerde isteksizlik ve kullanışsızlık yatar. Firma isteksizse veya doymmuş ise müşterilerinin taleplerine cevap vermez. Fakat bu yanlıştır. Yada market programı kullanışsız ise market sahibi programı kullanmayı bir süre sonra bırakır.

Market programları ne için kullanılır?

Şuanda Türkiye’de binlerce market, bakkal ve büfe var. Acaba hiç büyük marketler nasıl bu kadar büyüdü diye düşündünüz mü? Sizin o büyük marketlerden eksiğiniz ne olabilir? Onların yapabildiği sizin yapamadığınız şey ne? İstek mi, azim mi, başarı gücü mü, kendine güven mi tabiki hayır. Bunların hepsi sizde de var değil mi. İşte eksik olan şey bunlar değil. Onların sizden farkı günlük gelirlerini, giderlerini, satışlarını, stoklarını, müşterilerini, firmalarını, alacak-vereceklerini ve kar-zarar çizgilerini sürekli takip etmeleri. Peki bunu nasıl yapıyorlar? Tabiki her biri birer market programları kullanarak sağlıyorlar. İşte düzenli bir sistemde tüm bunları takip etmeleri onların büyümelerine sebep oluyor. Yoksa günsonu ne yaptım kasadan kim ne aldı ne verdi diye düşünmek bilinmezlikte kaybolmaya sebep olur.

Şimdi aklınızdan geçenleri gerçekleştirmek, marketinizde bir düzen oturtmak ve takip etmek için market programları aramayı bırakın. BenimPOS ile tüm bu işlemlerinizi online olarak güvenle ve rahatlıkla yapın. Dilerseniz masaüstü uygulaması ile internetsiz ortamda da kullanabilirsiniz. Tüm verileriniz şifrelenerek yedeklensin. Bilgisayarınız bozulsa dahi sorun etmeyin tüm işlemleriniz sunucularımız da güvenle saklanıyor. Şimdi kayıt olup market programı BenimPOS’u deneyebilirsiniz.

Şimdi BenimPOS'u 1 Ay Ücretsiz Deneyin
Bulut tabanlı satış ve stok takip yazılımı olan BenimPOS ile işletmenizi yönetin. 1 ay boyunca ücretsiz olarak tüm uygulamalarımızı deneyin.