Masaüstü Uygulamada Satış Nasıl Yapılır?

  • 04/07/2022

BenimPOS masaüstü uygulaması satış yap sayfasında ürünlerinizin barkodunu okutarak, ürün ekle butonu ya da hızlı ürün listesinden ürünlerinizi fişe ekleyebilir ve satışını gerçekleştirebilirsiniz.


Adım 1: Açılan sayfada imleç barkod okutunuz kısmına odaklıdır e ürün barkodunu barkod okuyucunuzdan okutabilir ya da manüel barkod numarası yazabilirsiniz. Ürünü ürün listenizden eklemek için ürün ekle butonuna tıklamanız gerekmektedir. Sayfanın bilgisayarınızdaki kısa yol tuşu ise F6'dır.


Ürün barkodunu okuttuğunuzda ürün hesabınızda kayıtlıysa ürün kartında belirlediğiniz fiyat türleri ile satış yapılacaktır. Bu fiyat türleri, “Fiyat 1” ve “Fiyat 2”’dir. Satış sayfasında varsayılan fiyat türü “Fiyat 1”’dir. “Fiyat 2”den satış yapmak istiyorsanız “Fiyat 1”e tıklayıp ürünleri eklemeden önce “Fiyat 2”yi seçmeniz gerekmektedir.

Masaüstü - Masaüstü Uygulamada Satış Nasıl Yapılır?


Ürün hesabınızda kayıtlı değilse BenimPOS’ta kayıtlı 2.2 milyondan fazla ürün bilgisi ile satışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.


Adım 2: Eğer bir müşterinize farklı ödeme tipleriyle satış yapmak istiyorsanız ilgili müşterinizi seçmeniz gerekir. Müşterinizi borçlandırarak bir satış yapmak istiyorsanız açık hesap butonuna tıklamalısınız. 


Masaüstü - Masaüstü Uygulamada Satış Nasıl Yapılır?


Adım 3: Fişe eklenen ürünlerin satışının gerçekleştirilmesi için ekranda bulunan ödeme tiplerine (Nakit, POS, Açık Hesap, Parçalı) tıklamanız gerekmektedir. Bu sayede satış işlemi gerçekleşmiş olup bir satış koduyla raporlara kaydedilecektir.


Masaüstü - Masaüstü Uygulamada Satış Nasıl Yapılır?Şimdi BenimPOS'u 1 Ay Ücretsiz Deneyin
Bulut tabanlı satış ve stok takip yazılımı olan BenimPOS ile işletmenizi yönetin. 1 ay boyunca ücretsiz olarak tüm uygulamalarımızı deneyin.