Masaüstü Uygulaması Satış Sayfasında İade Nasıl Alınır?

  • 05/07/2022

BenimPOS masaüstü uygulaması satış yap sayfasında daha önce satışını gerçekleştirdiğiniz ürünün iadesini hızlı bir şekilde alabilirsiniz.


Adım 1: İade işlemi için ilk önce satış yap sayfasında bulunan "iade modunu" açmanız gerekmektedir. İade modu açıldığında ödeme tipleri otomatik olarak iade moduna geçecektir.

Masaüstü - Masaüstü Uygulaması Satış Sayfasında İade Nasıl Alınır?


Adım 2: İade almak istediğiniz ürünün barkodunu okutabilir, hızlı ürün listesinden seçebilir ya da ürün ekle butonu ile ürünler sayfasından seçebilir ve fişe ekleyebilirsiniz. Eklediğiniz ürünün hızlı iadesini almak için ödeme tipine bağlı olarak nakit, pos ya da seçtiğiniz müşteriye açık hesap iade alabilirsiniz. İade alma işleminiz sonrasında ürün stoklarınıza eklenecektir.


Adım 3: Yapılan işlemi raporlarda ödeme tipine bağlı olarak iade işlem olarak görüntüleyebilirsiniz. Satış notuna ise sistem tarafından bu işlemin iade işlem olduğu ve işlemin hangi uygulamadan yapıldığına dair notu eklenecektir.


Masaüstü - Masaüstü Uygulaması Satış Sayfasında İade Nasıl Alınır?


Şimdi BenimPOS'u 1 Ay Ücretsiz Deneyin
Bulut tabanlı satış ve stok takip yazılımı olan BenimPOS ile işletmenizi yönetin. 1 ay boyunca ücretsiz olarak tüm uygulamalarımızı deneyin.