Medikal Sektörü için Satış Programı

  • 26/08/2022

İçinde bulunduğumuz pandemi süreci ile beraber kimi işletme kepenk kapatmak durumunda kalırken kimi işletmeye olan ihtiyaç artmıştır. Daha önceden karşılaşmadığımız bu süreç için bütün işletmeler kendilerince önlem almaya çalışmaktadırlar. Bugünkü içeriğimiz medikal sektöründe yer alan işletmeler için satış programları kullanımının önemi ve  hangi tür programları tercih etmelerine yardımcı olmak amaçlı olacaktır.


Medikal sektöründe olan işletmeler için hızlı satış programı kullanmanın önemi nedir?

Özellikle pandemi amaçlı hastanelerin yapılması ile medikal sektörüne olan ihtiyaç artmıştır. Hasta karyolası, hasta yatakları, hastane demirbaşları gibi birçok ürünün sağlık sektörüne satışını gerçekleştiren medikal işletmeleri hızlı satış yazılımlarına ihtiyaç duymaya başlamıştır. Hızlı satış yazılımları bir diğer ifadeyle satış ve stok takip yazılımları kullanarak yapılabilecek işlemlerden kısaca bahsetmek isteriz:


Blog - Medikal Sektörü için Satış Programı


Satış ve stok takibi yazılımları olarak da adlandırılan hızlı satış yazılımlarında ürünlerinizi hızlı bir şekilde kayıt edebilir; alış fiyatı, satış fiyatı, stok miktarı, kritik stok miktarı gibi değerleri hızlı bir şekilde kayıt edebilirsiniz. Ürününüzü daha net anlayabilmeniz adına ürüne ait görsellerini ekleyebilirsiniz. Ürünlerinize ait ürün grupları oluşturabilirsiniz. (oksijen tüpleri, ilaçlar, temizlik vs.) Ürünlerinize fiyat1 ve fiyat2 seçeneği ile iki ayrı fiyatlandırma yapabilirsiniz. Bu sayede fiyat1 nakit satışlarınız, fiyat2 kredi kartı satışlarınız olarak düşenebilirsiniz. Ya da toptan satışlarınız için fiyat1 perakende satış fiyatlarınız için fiyat2 seçeneğini düşenebilirsiniz.

Satış sayfasından satışlarınızı nakit, POS, açık hesap ve parçalı gerçekleştirebilirsiniz. Çek, senet, havale gibi ödeme tiplerini ekleyebilir ve satışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Satışınızı belirlediğiniz müşterilerinize tanımlayabilir, açık hesap seçeneğini kullanarak müşterileriniz için cari takip yapabilirsiniz.

Stok sayımı yaparak işletmenizde yer alan ürünlerinizi sayabilir, yeni stok girişi yapabilirsiniz. Bu sayede işletmenizde olası eksik çıkmasına karşı haber sahibi olursunuz.

Raporlar bölümünden günlük yaptığınız satışları, belirlediğiniz iki tarih aralığındaki satışları, ürün bazlı ne kadar satış yaptığınızı ya da grupsal raporlama seçenekleri ile esnek şekilde raporlayabilirsiniz.

Firmalarınızı oluşturarak firmaya olan alımlarınızı ve varsa borçlarınızı takip edebilirsiniz. Alış faturalarınızı girerek ürünlerinize stok girişi yapabilir, arzu ederseniz firmaya ait alış faturası oluşturarak firma ile olan işlemlerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Personel tanımlaması yaparak personellerinize yetkilendirme yapabilirsiniz. Personelleriniz sadece sizin verdiğiniz yetkiler doğrultusunda işlem yapacak, bu sayede siz de paylaşmak istemediğiniz bilgilerinizi personellerinizden gizlemiş olacaksınız. Raporlama kısmından personel seçerek iki tarih aralığında hangi işlemleri yaptığını görüntüleyebilirsiniz.

Gelir / gider gibi kayıtlarınızı girerek raporlar sayfasından ya da gelir/ giderler sayfasından takip edebilir, raporlar sayfasından görüntüleyebilirsiniz.

Donanımsal cihazlar (barkod okuyucu, termal fiş yazıcı, mobil fiş yazıcı vb.) gibi cihazlarla entegreli olarak çalışabilmektedir.


Blog - Medikal Sektörü için Satış Programı


Medikal sektöründe hızlı satış programı seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

Medikal sektöründe yer alan işletmeler için barkod yazılımları kullanmak kadar önemli olan bir başka konu da hangi uygulamayı tercih etmeleri gerektiği noktasındadır. Çünkü piyasada bu işlemleri yapabilmenizi sağlamak amaçlı oluşturulmuş birçok yazılım yer almaktadır. İşletme sahipleri de kendi ihtiyaçlarını karşılayacak, kullanıcı arayüzü anlaşılır ve kullanımının kolay olduğu uygulamaları tercih etmeye çalışmaktadır.


Bunun yanında internet kullanımının artması ve verilerinize her an ulaşmanız amacıyla kullanılan bulut tabanlı yedekleme yapan satış ve stok takip yazılımları tercih edilmektedir. Bu sayede kullanıcı adı ve parolanız ile dilediğiniz cihazdan işletmenizi kontrol altına alabilirsiniz. Aynı zamanda medikal sektöründe yapılan satışların e-fatura olarak karşı tarafa iletilmesi gerektiğinden entegratör firmalar ile entegrasyonunuzu sağlayan satış uygulamaları sizin için büyük kolaylık sağlayacaktır.


Blog - Medikal Sektörü için Satış Programı


Şimdi medikal sektöründe olan işletmeler için satış programı olan BenimPOS’u deneyebilir, dilerseniz yıllık veya ömür boyu masaüstü lisansı alabilirsiniz. e-fatura modülünü da satın alarak gelen ve giden faturalarınızı oluşturabilir, satışlarınızı kolay bir şekilde e-faturaya dönüştürebilirsiniz. WhatsApp destek hattımızdan veya e-posta adreslerimizden iletişime geçerek de uygulama hakkında bilgi alabilirsiniz. Satış ve stok takip yazılımı olan BenimPOS'u 1 ay boyunca web, mobil ve masaüstü cihazlardan ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.


Şimdi BenimPOS'u 1 Ay Ücretsiz Deneyin
Bulut tabanlı satış ve stok takip yazılımı olan BenimPOS ile işletmenizi yönetin. 1 ay boyunca ücretsiz olarak tüm uygulamalarımızı deneyin.