Ödeal VUK 507 E-Fatura POS Entegrasyonu Nedir? Nasıl Başvurulur?

  • 06/05/2024

VUK (Vergi Usul Kanunu) 507, Türkiye'deki Vergi Usul Kanunu'nun bir maddesidir ve E-Fatura POS'lar bu kanun kapsamında yer alır. E-Fatura POS'lar, işletmelerin vergisel işlemlerini elektronik olarak yürütmelerine yardımcı olan bir sistemdir. Bu sistem, özellikle satış işlemlerini elektronik ortamda gerçekleştiren işletmeler için önemlidir.

E-Fatura POS'lar, kağıt fatura işlemlerinin yerini alarak işletmelerin fatura düzenleme ve saklama süreçlerini kolaylaştırır. Elektronik ortamda yapılan satış işlemleri doğrudan bu sistem aracılığıyla gerçekleştirilir ve bu sayede vergi dairelerine sunulacak olan belgeler elektronik olarak oluşturulur ve iletilir.

E-Fatura POS'lar, işletmelere kağıt fatura işlemlerinden kaynaklanan zaman ve maliyet tasarrufu sağlar, aynı zamanda vergi denetimlerini daha etkin hale getirir. Bu nedenle, vergi mevzuatına uygun olarak işletme faaliyetlerini yürütmek isteyen birçok işletme tarafından tercih edilir.


Ödeal VUK 507 E-Fatura POS Nedir?

Ödeal tarafından geliştirilen bir  VUK 507'ye uyumlu kredi kartı ile ödeme alınabilen ve ödeme sonrasında müşteriye otomatik olarak e-arşiv veya e-fatura kesilmesini sağlayan bir POS cihazıdır. Bu cihaz ile müşterileriniz ödeme yapmak istediklerinde temassız olarak kredi kartlarını cihaza okutabilir ve ödemeleri onaylanır. Ödeme başarıyla tamamlandıktan sonra cihaz otomatik olarak e-faturayı oluşturur ve çıktı olarak verir. Böylece hem ödemelerinizi aynı cihazdan almış olursunuz hem de vergilendirme aşamasında satışınızı otomatik olarak faturaya dönüştürdüğünüz için vergisiz satış gibi bir riskiniz olmaz. 

Ödeal E-FATURA POS ile BenimPOS'u entegre olarak başka herhangi bir anlaşma yapmanıza gerek kalmadan, Nakit ve Kredi Kartı işlemlerinize E-Fatura oluşturabileceksiniz Ayrıca Yabancı bankalara ait kartlar dahil olmak üzere tüm banka ve kredi kartlarından tahsilat yapabilirsiniz.


Ödeal VUK 507 E-Fatura POS Nasıl Kullanılır?

Ödeal VUK 507  E-Fatura POS cihazına sahip olmak için Ödeal firmasının resmi web sitesi üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. Ayrıca BenimPOS ile iletişime geçerek süreç hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. 

ÖdeAl e-Fatura POS ile;

  • Sınırsız Fatura kesme imkânı sunuyoruz.
  • Kontör hesaplama derdiniz olmadan, çok uygun fiyat ile sınırsız e-Fatura kullanabilirsiniz.
  • Üstelik mali mühür, e-imza almanıza gerek yok.


Ödeal VUK 507 E-Fatura POS Nasıl Başvurulur?

BenimPOS ile entegre şekilde VUK 507 uyumlu Ödeal E-Fatura POS cihazına sahip olmak ve satışlarınızı POS cihazına aktararak ödemelerinizi kredi kartı ile alıp doğrudan e-arşiv faturalarınızı kesmek için [email protected] adresinden veya 0850 302 4089 numaralı Whatsapp destek hattımızdan veya 0312 911 2233 numaralı çağrı destek hattımızdan bizimle iletişime geçebilir ve başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz. 

Ödeal E-Fatura POS cihazı üzerinden aldığınız ödemeler için bir banka sınırlaması bulunmamaktadır, belirttiğiniz herhangi bir banka hesabına 1 İş gününde geri ödemeleri gerçekleştirilecektir. Ayrıca yine bankaların belirlediği aylık ciro zorunlulukları, verimsizlik bedeli gibi cezai bedeller bulunmuyor. E-Fatura POS’u, aylık hizmet bedeli karşılığında Ödeal’dan alarak, mobil cihazınız sayesinde müşterilerinizin yanlarına gittiğinizde dahi işlem gerçekleştirebileceksiniz. Hiçbir cihaz bedeli ödemeden sadece aylık 249 TL Hizmet Bedeli ödeyerek e-fatura hizmeti de dahil, yeni bir cihaza sahip olacaksınız. Fakat güncel aylık ödeme tutarı hakkında Ödeal'a sormak daha faydalı olacaktır. 

Web - Ödeal VUK 507 E-Fatura POS Entegrasyonu Nedir? Nasıl Başvurulur?

Şimdi BenimPOS'u 1 Ay Ücretsiz Deneyin
Bulut tabanlı satış ve stok takip yazılımı olan BenimPOS ile işletmenizi yönetin. 1 ay boyunca ücretsiz olarak tüm uygulamalarımızı deneyin.