Online Tahsilat Entegrasyonu Nasıl Kullanılır?

  • 29/11/2023

BenimPOS entegrasyonlar sayfasından yer alan online tahsilat entegrasyonu müşterinizden online olarak tahsilat - ödeme almanızı sağlayan bir entegrasyondur. Online tahsilat entegrasyonu ile müşterileriniz size ödemelerini kredi kartları ile online olarak yapabilirler. Online tahsilat entegrasyonu Bakiyem firması alt yapısı ile sağlanmaktadır. Öncelikle Bakiyem üyeliğiniz bulunmalıdır. Ardından BenimPOS entegrasyonlar sayfasından bu entegrasyonu aldıktan sonra kullanmaya devam edebilirsiniz. 

Online tahsilat entegrasyon özelliğini satın aldıktan sonra vergi numaranız entegrasyon için girilir ve Bakiyem ile hesabınız eşleşir. Ardından herhangi bir müşteri kartına girdiğinizde karşınıza aşağıdaki gibi "Tahsilat Talep Et" düğmesi çıkar.

Web - Online Tahsilat Entegrasyonu Nasıl Kullanılır?


Bu düğmeye tıkladıktan sonra ise müşteriden almak istediğiniz tahsilatın tutarını, müşterinin ödemeyi kaç taksit ile yapabileceğini ve tahsil edilecek tutara sanal pos komisyon oranının eklenip eklenmeyeceğini belirtebilirsiniz.

Web - Online Tahsilat Entegrasyonu Nasıl Kullanılır?

İlgili alanları doldurduktan sonra "Tahsilat Bağlantısını Oluştur" diyerek ödeme alacağınız bağlantı adresinin oluşmasını sağlayabilirsiniz. Oluşturduğunuz bu linki müşterinize gönderebilir ve müşterinizin link ile ödeme yapmasını sağlayabilirsiniz. 

Web - Online Tahsilat Entegrasyonu Nasıl Kullanılır?


Son ekranda oluşan ödeme linkini müşterinize SMS veya WhatsApp üzerinden gönderebilirsiniz. 

Şimdi BenimPOS'u 1 Ay Ücretsiz Deneyin
Bulut tabanlı satış ve stok takip yazılımı olan BenimPOS ile işletmenizi yönetin. 1 ay boyunca ücretsiz olarak tüm uygulamalarımızı deneyin.