Satışa POS Komisyon Tutarı Nasıl Eklenir?

  • 29/11/2023

İşletme olarak aldığınız en temel 2 ödeme yönteminden birisi olan kredi kartı ile ödemelerde eğer bloke gün süresini beklemezseniz belli bir oranda bankanıza komisyon ödemeniz gerekmektedir. Bu oran merkez bankası faiz kararına göre bankalar tarafından bazen arttırılmakta bazense düşürülmektedir. Komisyon oranının arttığı durumlarda kar marjı düşük olan ürünlerdeki kârın tamamı neredeyse bankaya gitmektedir. Eğer kredi kartı satışlarında bankanızın belirlediği pos komisyon tutarını satışlarınıza yansıtmak isterseniz bunu BenimPOS ile kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. 


Adım 1 : Pos komisyonunu satışlarınıza yansıtmak için öncelikle web uygulaması profil sayfasına gidiniz. Burada soldaki menüde "POS Komiyon Ayarları" ile belirtilen sekmeye geçin.

Satış Sayfası - Satışa POS Komisyon Tutarı Nasıl Eklenir?

Adım 2 : Bu ekranda pos komisyon oranınızı girebilir ve bununu türünü seçebilirsiniz. POS komisyon oranını yüzdesel girerek fiş tutarına %x kadar komisyon tutarı eklenmesini sağlayabilir veya birim seçerek fiş tutarından bağımsız olarak sabit bir tutar eklenmesini sağlayabilirsiniz.

Adım 3 : Satış ekranında "Diğer" seçeneği altında yer alan "POS Komisyonu Ekle" seçeneğini aktif ederek fişiniz için komisyon eklemesini sağlayabilirsiniz. 

Satış Sayfası - Satışa POS Komisyon Tutarı Nasıl Eklenir?

Adım 4 : Fişe ürün ekledikçe "Tutar" kısmında fiş tutarı ve POS komisyon tutarı ayrı ayrı yazacaktır.

Satış Sayfası - Satışa POS Komisyon Tutarı Nasıl Eklenir?

Adım 5 : Satışı gerçekleştirdikten sonra ise ilgili fişe girerek de fiş toplam tutarını ve POS komisyon tutarını görebilirsiniz.

Satış Sayfası - Satışa POS Komisyon Tutarı Nasıl Eklenir?

Şimdi BenimPOS'u 1 Ay Ücretsiz Deneyin
Bulut tabanlı satış ve stok takip yazılımı olan BenimPOS ile işletmenizi yönetin. 1 ay boyunca ücretsiz olarak tüm uygulamalarımızı deneyin.