Satışları Arttırmak İçin Kullanılması Gereken 4 Rapor!

Satışları arttırmak bir işletme için olmazsa olmazdır. KOBİ’ler büyük bir kitleyi temsil ederken, değişen koşullarla hızlı bir biçimde teknolojilere adapte olmaktadır. Yazılımlarla yenilenen KOBİ’ler, hem satış oranlarını arttırabilmek, hemde ticari stratejileri ile uzun vadeli iş planları yapabilmektedir.

Günümüzde KOBİ’ler yaygınlaşan yazılımlarla, satış faaliyetlerinin iş sonuçlarını ölçecek ve takip edecek bir performans sistemi ile kendilerine hedefler belirleyerek ürünleri belli periyotlar haline getirip satış oranlarını yükseltebilmektedir. BenimPOS ile esnek raporlama seçenekleriyle ürün raflarını bile dizayn ederken dönem dönem hangi ürün grubunun daha fazla satıldığını gözetleyerekte belirleyebileceksiniz.

Satışları arttırmak için gereken 4 rapor!

İşletmemizin satışlarını arttırmak için oldukça detaylı raporlar gerçekleştirmemiz gerekir. Bu raporlara yazımızın devamında sizler için değildir.

Ürünsel Rapor

Ürünsel rapor seçtiğiniz iki tarih arasındaki satışlarınıza göre ürün bazlı raporlama yapmanızı sağlayan rapor türüdür. Bu sayfada ürün grubu, filtreleri yaparakta görebilirsiniz . Raporlamanızı listeleme türü seçeneği ile gün gün ürün bazlı raporlama olarak veya seçtiğiniz iki tarih arasının toplamı olacak şekilde de gerçekleştirebilirsiniz.

Satışları arttırmak için ürünsel rapor
Ürünsel Rapor

Ürün Korelasyon Raporu

Ürünsel kolerasyon Rapor; Ürünsel kolerasyon raporu ile ürünler arasındaki bağlantıyı kuracak ve hangi ürünleriniz, diğer ürünlerden daha fazla satıldığını görüntüleminizi sağlayacak .Böylece seçtiğiniz bir ürün ile en fazla satılan ürünleri görebilecek ve bu ürün ile en fazla satılan ürünleri birleştirerek kampanya veya indirimler düzenleyerek satışlarınızı arttırabilirsiniz. Ürünlerinizin stok takibini buna göre planlarken kazancınızı yükselteceksiniz. Ürünlerinizi belirleyerek raf değişiklere yapacak, bunlara göre periyotlar oluşturarak ürün satışlarınızı ilerleyebileceksiniz.

Ürün korelasyon raporu
Ürün Korelasyon raporu

Tarihsel ve Satışsal Rapor

Tarihsel-Satışsal Rapor ; Tarihsel – satışsal rapor seçtiğiniz iki tarih arasında yaptığınız tüm satışları ve bu satışlara ait kazancınızı raporlayan sayfadır. Seçeneklerinde ürün maliyeti toplamına kadar görüntüleyebilirken, Personellerinizin yaptığı ürün satışlarını ve iade alınan ürünleri de takip edebileceksiniz.

Tarihsel rapor
Tarihsel Rapor

Bölgesel Rapor

Hesabınızdaki bir ürüne ait ürünün son 7 veya 3 gün için Türkiye genelindeki ortalama satış fiyatını ve ürününün farklı mağazalardaki satış fiyatlandırmasını gösteren raporlamadır. Bu modül sayesinde ürünün Türkiye genelindeki fiyatlandırmasını takip edebilir ve böylece ürününüz için en doğru fiyatlandırmayı sağlayabilirsiniz. Satış fiyatınızın Türkiye ortalamasının altında veya üstünde olup olmadığını kontrol ederek fiyat analizi elde edebilirsiniz.

KOBİ’ler bu raporlamayla Türkiye’de bölgesel olarak açılabilecek ürün fiyatlarını dış pazarlarda arayabilecek ve ürün tutarlarını kontrol edebilecek. Yepyeni arayüzüyle sizlere tüm bölgelerin tutar veri akışını gösterirken, Ürün fiyatındaki değişikliklerinizi bölgelere göre uyarlayabileceksiniz. Bölgesel olarak yayılmanızda sizlere referans olacak BenimPOS yazılımı ile bulut tabanlı olması tüm bölgeleri birleştirirken, Kolay bir şekilde kullanabileceksiniz.

Bölgesel rapor
Bölgesel Rapor

Bölgesel Rapor Nasıl Kullanılır?

  • Özelliği kullanabilmek için öncelikle Raporlar içeriğinden bölgesel raporlamaya tıklayınız.
  • Gelen ekranda işletme türünüzü seçerek
  • Türkiyede genel bilgisini öğrenmek istediğiniz ürünü seçiniz
  • Ürün için ortalama fiyat bilgisini öğrenmek istediğiniz tarih aralığını seçiniz,
  • Haritanın alt kısmından il bazında satılan ürünün tutarını görebilirsiniz
  • “Görüntüle” diyerek seçtiğiniz kriterlere göre ürününüzün harita üzerinde şehir şehir ortalama fiyatını ve farklı şehirlerdeki rastgele seçilmiş gerçek mağazalardaki satış fiyatını görüntüleyebilirsiniz.

Buraya tıklayarak şimdi BenimPOS’a ücretsiz olarak kayıt olup web, mobil ve masaüstü olarak tüm platformlarda stok işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Şimdi BenimPOS'u 1 Ay Ücretsiz Deneyin
Bulut tabanlı satış ve stok takip yazılımı olan BenimPOS ile işletmenizi yönetin. 1 ay boyunca ücretsiz olarak tüm uygulamalarımızı deneyin.