Stok Sayımı Nedir?

  • 28/07/2022
  • BenimPOS uygulamasında Stok sayımı işlemi sayımda yer alan ürünleriniz ile işletme mağazanızda yer alan ürün stok miktarını karşılaştırmak amaçlıdır.  


  • Stok sayımı sonrasında ürün stok miktarlarınız sistem ve mağaza stoğunuz eşitlenecek şekilde işlem yapılmaktadır. Sayım esnasında sayımda yer alan ürünlerinizin stok miktarı güncellendiyse stok sayımı içerisinde de o ürüne ait sistem stoğu güncellenmiş olacaktır. 


  • Alış faturası kaydetme işlemi stok sayımında ayrı tutulmaktadır ve stok sayımına yansıtılmamaktadır. Stok sayımı bitirme aşamasında satış türünü nakit veya pos olarak kaydederseniz raporlarınıza yansıtılmış olacaktır. Sayım bitirme aşamasında satış türünü etkisiz olarak seçerseniz kasanıza herhangi bir etkisi bulunmayacaktır. Sayım esnasında satışı gerçekleştirilen ürünleriniz var ise stok sayımındaki mağaza stok miktarını güncelleyebilirsiniz.
Şimdi BenimPOS'u 1 Ay Ücretsiz Deneyin
Bulut tabanlı satış ve stok takip yazılımı olan BenimPOS ile işletmenizi yönetin. 1 ay boyunca ücretsiz olarak tüm uygulamalarımızı deneyin.