Yapılan Satış Nasıl e-Faturaya Dönüştürülür?

  • 28/07/2022

BenimPOS'ta yaptığınız satışı e-faturaya dönüştürebilmeniz için aşağıdaki adımları izlemeniz yeterlidir.


Adım 1: Web uygulamasında gerçekleştirdiğiniz satışı günlük ya da tarihsel rapor sayfasından bularak satış detayına giriniz. Satış detayının sağ üst köşesinde bulunan e-Faturaya Dönüştür butonuna tıklayınız.

Web - Yapılan Satış Nasıl e-Faturaya Dönüştürülür?

Adım 2: E-faturaya dönüştürme işlemine tıkladığınızda kayıtlı müşterinize gerçekleştirdiğiniz bir satış ise müşteri bilgileri de daha önce kaydettiğiniz bilgilere göre otomatik doldurulmuş bir şekilde e-fatura sayfasına geçecektir.

Web - Yapılan Satış Nasıl e-Faturaya Dönüştürülür?

Adım 3: Kayıtlı olmayan müşterinize keseceğiniz bir fatura ise müşteri bilgilerini eksiksiz doldurmanız gerekmektedir. Müşteriniz bir e-Arşiv fatura müşterisi ve siz bu müşterinizin kimlik numarasını bilmiyorsanız 11 tane "1" girebilirsiniz. Aynı şekilde e-posta adresini de kendi e-posta adresinizi girebilirsiniz. Gerekli bilgileri doldurduktan sonra faturanızı önce taslak olarak kaydedip sonrasında imzalayabilirsiniz. İmzaladığınız fatura GİB kontrolünden sonra müşterinizin e-posta adresine iletilecektir.


Web - Yapılan Satış Nasıl e-Faturaya Dönüştürülür?

Şimdi BenimPOS'u 1 Ay Ücretsiz Deneyin
Bulut tabanlı satış ve stok takip yazılımı olan BenimPOS ile işletmenizi yönetin. 1 ay boyunca ücretsiz olarak tüm uygulamalarımızı deneyin.