Barkodlu Market Satış Programı

Barkodlu market satış programı, küçük ve orta ölçekli işletmeler tarafından tercih edilen ürünlerin barkodunun okutulması ile satış süreçlerinin kayıt edildiği programlardır. Küreselleşen dünyada her geçen gün teknoloji ilerlemekte ve uluslararası ticaret artış göstermektedir. Buna bağlı olarak da insan ihtiyaçlarının artması ve farklılaşmasından dolayı firmalar sektörel değişikliğe girmiş büyüme politikası uygulamaya başlamışlardır. Uluslararası ticaret gün geçtikçe artış göstermesi firmalar arasında rekabete yol açmıştır. Serbest piyasada bu artan rekabet karşısında firmalar her geçen gün hızlı bir şekilde büyüme göstermektedirler.

Firmalar bir yandan rakipleriyle yarışıyor bir yandan da globalleşen iş dünyasındaki gelişmeleri ve teknolojideki yenilikleri takip ediyorlar. Bununla beraber işletmedeki kar marjını sağlıklı bir biçimde arttırmaya çalışıyorlar. Firma ilk etapta kendi içinde ekonomik düzenini kurmaya çalışıyor. Geçmişte kullandıkları veresiye defterleri ve excel tablo yöntemi ile tuttukları satış ve stok listeleri artık işletmeleri tatmin etmez duruma gelmiştir ve ortaya çıkan karışıklıkların önüne geçemez duruma gelmişlerdir.

Zarar görmüş, artık okunmayan defterleri, notunu almayı unuttuğun hesapları ve karmaşık Excel formüllerini bir kenara bırakma zamanı gelmiştir. Çünkü gelişen ve değişen teknoloji karşısında marketler de gelişme göstermiş ve kendilerini sürekli yenileme sürecine sokmuşlardır. Bundan dolayı ilk etapta mağaza içerisinde düzeni oluşturmaya başlamıştır. Hedef olarak da iş gücünü azaltmak ve firmanın kar marjını yükselmeye çalışacaktır.

Firmalar barkodlu market satış programı; marketler, bakkallar züccaciyeler, hırdavatçılar gibi toptan satış yapan yada perakende satış yapan firmalar ve hızlı satış işlemi gerçekleştiren tüm firmalar için geliştirilmiş bir perakende yazılımıdır.

Basit ve kullanışlı arayüzü ile hızlı satış, stok takip , fatura takip ,cari hesap takip ,ciro takibi, kar takibi gibi işlemlerinizi kolaylıkla yapabileceğiniz bir programdır. BenimPOS barkodlu market satış programı firmalara zamandan tasarruf etmelerini, satış işlemlerini ve stok hareketlerinin takibini hızlı şekilde gerçekleştirmesini sağlayacaktır. Bu programda satış işlemi en basit ve en kullanışlı işlemler kullanılarak hazırlandığından rahatlıkla tüm kontrollerinizi gerçekleştirebileceksiniz. Bir barkodlu market satış programı olarak da bilinen BenimPOS her ölçekten marketin stok ve satış kayıtlarını hızlı bir şekilde tutmasını ve barkodlu satış yapmasına kolaylık sağlamaktadır.

Barkodlu market satış programı

Kendi ürünlerinizin barkod etiketlerini basarak veya ürünler üzerindeki hazır olan barkod etiketlerini kullanarak, firmanız için hızlı çözümler bulabilir ve faaliyete geçirebilirsiniz. İstediğiniz barkod etiketini ayarlayabilir, ürün adı, ürün fiyatı, ürün barkodu gibi bir çok bilgiyi etiket üzerine yazdırabilirsiniz.

Barkod programının marketlere faydası

Marketlerin var olduğu sektörden dolayı yoğun bir şekilde insan sirkülasyonu yaşandığı için yoğunluğun olduğu saatlerde satış işlemini hızlandırmak ve müşterileri bekletmemek için barkod sistemine sahip olmak çok faydalı olacaktır.Binlerce ürün arasından anlık stok takibi ilşe satılan ve satılmayan ürün takipleri sağlanmaktadır. Tek tek satılan ürünü seçmek yerine barkod okuyucu ile satışlar kolayca işlenir. İşletmelerin, satış  kayıtlarını eksiksiz ve doğru bir şekilde tutmaları, stok  bilgilerinin doğruluğunun sağlaması açısından çok önemlidir. BenimPOS market satış barkod programı işlemlerin eksiksiz sisteme kaydedilmesini sağlayan, işletmenin durumunun anlık takibinin yapılmasını sağlayan doğru bir şekilde raporlayan ve firmalar için rekabet gücünü arttırmaya yönelik kararlar almaya yardımcı olan bir yazılımdır.

BenimPOS barkodlu satış programını kullanan sektörler

Perakende satış yapan, barkodlu, barkodsuz ürün satan ve barkod çıktısı veren tartı kullanan işletmeler satış programını satış kullanır. market, süper market, aktar, manav, kasap, doğal ürün pazarı, şarküteri, bakkal, kırtasiye, büfe, züccaciye , hırdavatçı, petshop , istasyon marketler gibi ürün envanteri geniş olan işletmelere önerilir.

Sizde perakende veya toptan sektöründe faaliyet gösteriyorsanız BenimPOS iOS veya Android uygulamalarını telefonlarınıza indirerek barkodlu market satış programı kullanabilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki yazımızdan ise iOS barkodlu satış programı hakkında bilgi alabilirsiniz.

iOS Barkodlu Satış Programı Nedir?

Barkodlu market satış programı marketlere ne gibi rantlar sağlar?

  • Hızlı satış programı ile veresiye, pos, nakit ve parçalı satış imkanı sunarak müşterileri bekletmeden satışı gerçekleştirir.
  • Anlık stok sayımı yapabilir ve kritik stok ile deponuzda bulunan tükenmeye yakın ürünlerinizi bildirir.
  • Alış faturalarınızı oluşturabilir ve faturalarınızın takibini sağlayabilirsiniz.
  • Personellerinize görev tanımlayarak, raporlar bölümünden personelinizin gün içinde takibini sağlayabilirsiniz.
  • Firmalar bölümünden bütün firmalarınızın bilgilerini kaydedip, firmalar bölümünden takibini sağlayıp eski firmalarınızın bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
  • Web, masaüstü ve mobil olarak kullanabilirsiniz.Masaüstü programını internet bağlantısı olmadan da kullanabilirsiniz. Mobil ile mağaza dışında bile olsanız firmanızı takip edebilir, satış yapabilir ve anlık stok sayımı yapabilirsiniz.
  • Raporlar bölümünden satışlarınızı takip edebilir, kar, net kazanç, cironuzun takibini yapabilirsiniz.
  • Müşteriler bölümünden bütün müşterilerinizin bilgilerini kaydedebilir ve cari hesap kartlarını doğru bir şekilde kontrollerini sağlayabilirsiniz.

BenimPOS barkodlu market satış programı ile tamamen kolaylık sunan ve kar marjlarını yükselten, iş gücünü azaltan, yanlış veri girişini engelleyen ve bulut tabanlı alt yapısı sayesinde marketlere kolaylık sağlayan bir barkod programıdır.

Şimdi BenimPOS'u 1 Ay Ücretsiz Deneyin
Bulut tabanlı satış ve stok takip yazılımı olan BenimPOS ile işletmenizi yönetin. 1 ay boyunca ücretsiz olarak tüm uygulamalarımızı deneyin.