Barkodlu market programı

Barkodlu market programı ürün barkodlarının okutulması ile ürünlerin satış ve stoklarının takip edilmesini sağlayan barkod sistemleridir. Marketler insanların ihtiyaçlarının karşılandığı, özellikle her türlü yiyecek maddesinin, ev, büro, mağaza vb. yerlere ait gereçlerin satıldığı dükkandır. Geçmişte bakkal olarak nitelendirilen küçük marketler, artık teknolojinin de ilerlemesiyle birlikte günümüzde çok kapsamlı marketler haline gelmişlerdir. Neden? Çünkü sürekli globalleşen dünyaya ayak uydurmaya çalışan insanlarında buna paralel olarak ihtiyaçlarında artış gözlenmiştir. Ve marketler bu ihtiyaçları karşılamak için sektörel olarak büyümeye gitmişler ve bununla beraber sürekli sermaye arttırımına gitmişlerdir. Böylelikle insanların taleplerine kısa sürede cevap vermişlerdir.

Barkodlu market programı nedir?

Barkodlu market programı, marketlerin ekonomik kriterlerini sistemli bir şekilde kaydetmesini sağlayan ve bir ya da birden fazla bilgisayarda kullanılabilen yazılım programıdır. Geçmişte marketler veresiye defterleri ve excel tablo oluşturarak, bütün marketin muhasebe kayıtlarını tutmaktaydı. Fakat yaşanan değişimler ve müşteri beklentilerinin artmasından dolayı marketlerin ürünleri ve satışları da paralel olarak artış göstermiştir. Bundan dolayı market sahipleri veresiye defterler de ve excel tabloda kayıt tutmakta zorlanmışlardır. Bundan dolayı daha düzenli ve doğru kayıtlar tutmak, satışlarını, stoklarını, cari hesap takibini, faturalarını, müşteri bilgilerini vb. ekonomik kriterlerinin takibini sağlamak istemişlerdir.

En uygun barkod sistemi nasıl indirilir?

BenimPOS barkodlu market programı, özel olarak tasarlanmış bir veritabanı üzerinde marketler için barkodlu satış takibinizi, stok takibinizi, cari takibinizi, ve veresiye takibi bir çok işlemi doğru ve güvenilir bir şekilde yapmanızı sağlamaktadır. BenimPOS’un sağladığı bu özellikler sayesinde firmalar büyük rantlar elde eder.

Barkodlu Market Programı
Barkodlu Market Programı

Barkod programının marketlere sağladığı rantlar nelerdir?

 • Firma, BenimPOS programına 960 binden fazla ürün kayıtlı olduğu için hiç zorlanmadan barkod okutup ürünün bütün özelliklerine ulaşabilir.
 • Hızlı satış yapma özelliği ile müşterilere nakit, pos, veresiye (açık hesap) parçalı satış yapma yöntemleri ile hızlı bir şekilde satışı gerçekleştirir. Böylelikle hem zamandan marketler hem zamandan tasarruf eder hem de hızlı satış ile müşteriler bekletilmeden satış işlemi gerçekleştirilir.
 • Firma, doğru kayıtlarla anlık stok takibi yapabilir. Stok giriş-çıkış işlemlerini hatasız ve hızlı bir şekilde yapar. Kritik stok ile stoklarının bitmeye yakın uyarı vermesi ürün kontrolünü hızlandırır. Bundan dolayı firma sahibi ona göre planlamasını yapar.
 • Raporlar sayesinde günlük, aylık, yıllık olarak satışlarınızı ve satışı hangi personelinizin yaptığının takibini sağlayabilir ve hızlı bir şekilde kazancınızın, cironuzun , karınızın takibini yapabilirsiniz. Böylelikle firma satış riskini ortadan kaldırmış olur ve karının maksimum seviyeye çıkartmaya çalışır.
 • Satış raporu sayesinde günlük satışlarınızı, karınızı, kazancınızı ve cironuzun takibini sağlayabilirsiniz. Tarihsel rapor ile iki tarih arasındaki bütün satışlarınızı, karınzı, kazancınızı ve cironuzun takibini sağlayabilirsiniz. Ve personellerinizin yaptığı satışların takibini yapabilirsiniz.
 • Bölgesel rapor sayesinde de market satmak istediği ürünün 81 ildeki ortalama fiyatlarını karşılaştırabilir. Böylece işletme fizibilite çalışması yapmasına gerek kalmaz. Bundan dolayı firma zamandan tasarruf eder.
 • Uluslararası döviz kuru sistemi sayesinde alış fiyatlarınızı , satış fiyatlarınızı kura göre belirleyebilirsiniz. 12 adet para birimi ile satışınızı gerçekleştirebilirsiniz. Böylelikle hatasız bir kur hesaplaması ile doğru bir satış gerçekleştirmiş olursunuz.
 • Firmalar sayesinde iş yaptığınız bütün firmaların bilgilerine ulaşabilirsiniz. Böylece eski firmalarınızın kayıtları saklı kaldığı için ne zaman isterseniz ulaşabilirsiniz.
 • BenimPOS bulut tabanlı alt yapısı sayesinde verileriniz saklanır ve ne zaman isterseniz verilerinize ulaşabilirsiniz. Masaüstü programında da verileriniz yerel bilgisayara depolanmaktadır ve böylece hiç bir sorun verilerinizde yaşanmamaktadır.
 • Gelir ve giderler bölümü ile işletmenizin bütün giriş-çıkışlarını kontrol altına alabilirsiniz.
 • Şubelerinizi oluşturabilir ve tek panelden ürün kartı oluşturularak bütün şubelerinize yansıtabilirsiniz. Ürün transferi yapabilirsiniz ve işletme içerisindeki değişiklikleri şubelerinize yansıtabilirsiniz.
 • Raporlar sayfasından şubelerinizi seçerek seçtiğiniz şubeleriniz için tek bir sayfadan satış raporlarınızı alabilir, tüm şubelerinizin kazançlarını takip edebilirsiniz.
 • Masüstü, web ve mobil olarak üç şekilde kullanabilirsiniz. İnternet olmadığı durumlarda masaüstü programını kullanabilirsiniz. Mağaza dışında iseniz bütün verilerinize mobilden ulaşabilirsiniz.
 • Sms ve watsapp mesaj gönderme özelliğiyle müşterilerinizi yeni kampanyalardan veya mevcut borç durumlarından haberdar edebilirsiniz. Böylelikle müşteri bilgilerini ve stok girdilerini takip için ayrı ayrı yazılımlar kullanmak yerine tek bir program üzerinden bu işleri halledebilirsiniz.

Yani BenimPOS barkodlu satış programı sayesinde hem hızlı satışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz hem de zamandan tasarruf edersiniz. İş gücü maliyetiniz azalır. Ve buna bağlı olarak firma üzerindeki maddi yük hafifler ve kar marjı artar.

Barkodlu market programı - 1200px Download on the App Store Badge.svg
BenimPOS iOS Uygulaması
BenimPOS Android Uygulaması İndir
BenimPOS Mobil İndir
Şimdi BenimPOS'u 1 Ay Ücretsiz Deneyin
Bulut tabanlı satış ve stok takip yazılımı olan BenimPOS ile işletmenizi yönetin. 1 ay boyunca ücretsiz olarak tüm uygulamalarımızı deneyin.