3 Adımda Market Satış Programı Kullanmak!

Market satış programı marketlerin yaptıkları satışlarını kaydetmelerini ve ürünlerinin fiyatlarını görmelerini sağlayan programlardır. Günümüzde birçok market, bakkal, büfe ve süpermarket bu tarz market ve bakkal programı programı ihtiyacı ile araştırmalar yapmaktadır. Bunun en temel sebebi marketlerindeki satış, stok, cari hesap, ürünler gibi özelliklerin yönetimini sağlamaktır.

Bir market programı genel olarak marketteki ürünlerin kasada okutulması, toplam tutarın hesaplanması, varsa iskonto uygulanması ve satışın kaydedilmesi gibi adımları izlemektedir. Yapılan satışlar stoktan düşerek işletme sahibinin marketinde hangi üründen ne kadar kaldığını kolayca takip etmesini sağlamaktadır.

Market programı satış ekranı
Market programı satış ekranı

Tabii ki, market programı yalnızca satış ve stok takibi için değil müşterilerin ödeme ve borçları, firmalara ait ödemeler ve borçlar, personel yetkilendirme ile personel takibi, stok sayımı, detaylı raporlamalar ile kar / zarar analizi gibi işlemleri de sağlamalıdır. Böylece en doğru şekilde ihtiyaçlar karşılanmış olur ve marketin yönetimi kolaylaşı.

Aşağıdaki videodan market programı olan BenimPOS ile satış işlemlerinin nasıl gerçekleştiğini öğrenebilirsiniz.

Market programı videosu

Market satış programı için gerekenler

1. Barkod okuyucu

İhtiyacınız olan ilk şey barkod okuyucu bir cihazdır. Barkod okuyucu cihaz barkod numarası olan çizgileri okuduktan sonra bunları harf ve sayılara çevirerek bilgisayarınıza iletir ve bu sayede ürünün barkodunu barkod programınız görmüş olur.

Barkod okuyucu programı
Barkod okuyucu

2. Bilgisayar

Tabii ki, bu işin olmazsa olmazı bilgisayardır. Orta seviye bir bilgisayar işlerinizi fazlasıyla görecektir. Bazı firmalar ihtiyacınız olmayacak özellikte bilgisayarları yada pos sistemlerini sadece para kazanmak için sanki ihtiyacınızmış gibi sizlere anlatarak satmaktadırlar. Bu yüzden sadece yazılım için değil gündelik hayatta da kullanabileceğiniz bir bilgisayar almaya özen gösteriniz.

3. Barkod Programı

Cari hesap programı olarak market satış programı marketlerin günlük yaptığı maddi işlemlerini takip etmesini sağlar. Örneğin bugün kaç satış yaptı, ne kadarlık yaptı, ne kadar kar elde etti, hangi müşteri açık hesap alışveriş yaptı, markete giren ve çıkan ürünler, toptancıya ne kadar ödeme yapıldı, alacakların ne kadarı tahsil edildi gibi işlemlerini takip eder. Tabiki bu işlemleri yapması için söz konusu marketin, bakkalın veya büfenin bir market satış programı kullanması gerekir. BenimPOS tam bu noktada taleplerinize cevap vermektedir. Tüm bu özellikleri içerisinde barındıran BenimPOS sizin ihtiyacınız olan şeyler doğrultusunda sizden market öneriler ile geliştirilmektedir.

market satış programı

Market programı indirmek istediğinizde karşınıza bir çok market satış programı çıkmakta. Bu kadar çok program çıkınca hepsini bilgisayarınıza indirmeniz, kurmanız ve test etmeniz gerekmekte. Üstelik bunlar ücretsiz market programı veya lisanslı değiller. Demo market satış programı oldukları için size kısıtlı kullanım sunmakta. Fakat BenimPOS tam tersi bir sistemle çalışmaktadır. Bilgisayarınıza hiçbir kurulum gerekmeksizin size sınırsız içerisinde 910 binden fazla hazır barkodlu hazır ürünü olan hesap tanımlar. Böylece tüm işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Market satış programı rapor sayfası

Market programı deyince aklınıza gelen bir diğer şey şüphesiz market barkod sistemi dir. Barkod sistemi kurmak için yapmanız gereken normalde nedir? Tabii ki bir barkod okuyucu cihaza sahip olmaktır. Böylece barkod sistemini kurmuş olursunuz. BenimPOS tüm barkod cihazları ve terazilerle uyumlu çalışmaktadır. Aklınıza takılan diğer tüm sorular için sitemiz üzerindeki iletişim araçları ile geçebilirsiniz.

Şimdi BenimPOS'u 1 Ay Ücretsiz Deneyin
Bulut tabanlı satış ve stok takip yazılımı olan BenimPOS ile işletmenizi yönetin. 1 ay boyunca ücretsiz olarak tüm uygulamalarımızı deneyin.