Mobil uygulama ile barkod sistemi nasıl kullanılır?

Mobil uygulama ile barkod sistemi kullanmak perakende ve sıcak satış sektörüne getirdiği yenilikçi bakış açısı ve en son teknolojik gelişmeler ile birçok özelliği akıllı telefonlar aracılığı ile hizmete sunmuştur. Barkod programı sıcak satış, soğuk satış, stok sayımı, işletmeye ait bütün işlevler gibi faaliyetlerin el terminalleri, akıllı telefonlar ve tabletler üzerinden kolaylıkla yapılabilmesine olanak sağlayan ve işletmeye mobil özgürlük kazandıran bir çözümdür. Geçmişten günümüze kullanımı sağlanan ve işletmelerin bütçelerini aşan el terminallerinin yaptığı işi artık günümüzde mobil barkod programları almıştır. Yani akıllı telefonların gelişmesiyle barkod kullanımı da son kullanıcıya ulaşmıştır.

Mobil uygulama ile barkod sistemi olarak hangi uygulamayı kullanmalıyız?

BenimPOS ‘un mobil uygulaması sayesinde işletmenin satışları, stokları, kar-zarar, personellerin yönetimi, cari hesap takibi gibi işlevlere yönetici mağaza dışında olsa bile çok rahatlıkla ve kolay bir şekilde kontrolünü sağlayabilir. Sınırsız cihazda kullanılan barkod sistemi sayesinde nerede olursanız olun mobil ile satış ve stok takibini rahatlıkla yapabilirsiniz. Ürün ekle bölümünde ürünlerinizi ekleyebilir ve ürünlerinizin fiyat güncellemelerini mobil barkod sistemi sayesinde anlık yapabilirsiniz. Personellerinize kart tanımlayarak personelin işletmede yaptığı bütün işlemelere mobilden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Mobil Uygulama
Mobil Uygulama

BenimPOS Mobil barkod programında müşterinin cari kartında borç ve alacaklarını görüntüleyebilir ve müşteri ile ilgili bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz.Hiç sorun yaşamadan müşterinin cari takibini yapabilirsiniz.İşletme dışında olsanız bile alacak faturası oluşturabilir ve fatura takibini sağlayabilirsiniz.Mobil barkod programı sayesinde çalıştığınız bütün firmaların bilgilerine ulaşabilirsiniz. Yani BenimPOS Mobil uygulaması sayesinde işletmeler işlerini büyütmek, siparişlerini artırmak ve daha çok kişiye ulaşmaktadır.Bu da işletmenin ekonomik olarak şubeleşmesini, sektör olarak çeşitli sektörlerde iş yapmasını ve kar marjının artmasını sağlamaktadır.

Günümüzde küçük esnaf diye adlandırdığımız işletmeler bile artık gelişen teknolojiye ayak uydurmakta, değişen ve gelişen sistemlerin takibini yapmaktadır. Mobil uygulama ile barkod sistemi akıllı telefonların ortaya çıkması ile insanlarda teknolojiye yakınlaşmaya başlamış ve bu teknolojik değişmeyi faydaya çevirmişlerdir. Böylelikle işletmeler her değişen sistemi kullanmaya başlamışlar ve mobil barkod okuyucu ile işlerini kolaylaştırmışlardır.

Barkod okuyucu ve yazıcı olmadan stok takibi nasıl yapılır?

Mobil uygulama ile barkod sistemi kullanmak işletmeye nasıl bir avantaj sağlar?

 • İşletmenin İş verimliliğini yükseltir.
 • İşletmenin iş yükünü azaltır.
 • İşletmenin iş gücünü hafifletir.
 • İşletmeye maksimum fayda sağlar.
 • İşletmenin kar marjını maksimum seviyeye çıkartır.
 • Mağaza dışında zaman ve mekana bağlı kalmadan her yerde çalışabilmenizi sağlar
 • Günlük rapor sayesinde gün sonu kar-zarar ve kazanç gibi bilgilere mağaza dışında bile olsanız takibini sağlayabilirsiniz.
 • Tarihsel rapor ile tarih belirleyerek gün, ay, yıl bazında kar-zarar, net kazanç, cironuzun kontrolünü sağlayabilirsiniz.
 • Alış ve satışlarınızı online olarak takip edebilmenizi sağlar.
 • Personellerinizin kontrollerini kolaylıkla sağlayabilirsiniz.
 • Satış ve stok takibini oldukça kolay bir şekilde ve kontrollü bir şekilde yapabilmenizi sağlar.
 • Müşterinin işlemleri hızlı bir şekilde sağlandığı için müşteri memnuniyetini arttırır.
 • Şubelerinize kolay bir şekilde transfer yapmanızı sağlar.
 • Müşterilere sms ve WhatsApp yolu ile bilgilendirme yapabilmenizi sağlar.
 • İşletmenin karını maksimize eder ve işletmeye rant sağlar.
 • Mağaza dışında nerede olursanız olun herhangi bir ürünün fiyatına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.Kolaylıkla ürün ekleme ve güncelleme yapabilirsiniz.
 • Mağaza dışında olsanız bile firmalarınız ile iletişim kurabilirsiniz ve firmalarınızın bilgilerine kolaylıkla erişebilirsiniz.
 • Mağaza dışında müşterilerinize bilgilendirme fişi verebilirsiniz.

Stok takibinin işletme içindeki önemi ve yeri

Yani işletmeler globalleşen dünyaya ayak uydurmak zorunda kalmışlar ve ekonomilerini ona göre şekil vermişlerdir.Ünlü ekonomist John Maynard Keynes ‘in sözünü hatırlamak gerekirse “Bilgi setim değiştiği zaman,vardığım sonuçları da değiştiririm.” ve “Esas zorluk,yeni fikirlerin geliştirilmesi değil,eski düşünce yapısının terk edilmesidir.”diyerek günümüz ekonomisini bu düşünceleri ile onaylamaktadır.

BenimPOS Mobil uygulama ile barkod sistemi sayesinde bütün zorluklar kolaylaşacak ve ekonomik olarak ilerleme yaşanacaktır.Değişen ekonomik kriterlere kolay bir şekilde adapte olunacaktır. Neden? Çünkü BenimPOS yazılım sistemi de sürekli gelişme ve değişim göstermektedir. Bu tarz gelişmeler sayesinde serbest ekonomi canlanacak, işletmelerin giderek büyüme hızı artacak ve tam istihdam sağlanacaktır.

Şimdi buraya tıklayarak BenimPOS’a kayıt olabilir ve ilk 1 ay ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Dilerseniz masaüstü uygulaması ile her zaman ücretsiz kullanmaya devam edebilirsiniz.

Şimdi BenimPOS'u 1 Ay Ücretsiz Deneyin
Bulut tabanlı satış ve stok takip yazılımı olan BenimPOS ile işletmenizi yönetin. 1 ay boyunca ücretsiz olarak tüm uygulamalarımızı deneyin.