Perakende barkodlu satış programı

Perakende barkodlu satış programı, dediğimizde aklımıza gelen en kısa tanım malların toplu olarak değil de tek tek ya da birkaç parça durumunda satışının yapılması durumudur. Dünya’nın geçmişteki ekonomik ilişkilerinin geliştiği perakendecilik ürün ve hizmet alışverişine dayanan bir ilişki ağıdır. Teknolojik ve ekonomik gelişmelere bağlı olarak değişen perakende sektörü bu gelişmelerden son derece etkilenmiştir. Perakendecilik dünyadaki üretim ve tüketim anlayışının değişmesiyle sürekli değişim geçirmiştir.

Perakende ticaret nedir?

Perakende ticaret, yeni veya kullanılmış malların, tekrar kullanılması için yeniden halka satılmasıdır. Perakendecilik, mal ve hizmet dağıtım zincirindeki son noktasıdır. Amacı, malları nihai tüketicilerine ulaşmasıdır.

Perakende stok yönetimi nasıl yapılır?

Mevcut ürün çeşidi ile firmanın karını maksimize etmek için oluşturulmuştur. Firma için gereken ürünün siparişin verilmesi, taşıma maliyeti, depolama, rafta sunum ve satış maliyeti gibi işletmenin stok kriterlerinin uygulanmasıdır.

Perakendeci kimdir?

Toptancılardan küçük çaplı mal satın alan ve daha küçük parçalar halide doğrudan tüketicilere satan kişi ya da tüccardır.

Perakende barkodlu satış programı
Peakendeci kimdir?

Perakendeci ne işler yapar ?

 • Perakendeci bu işi yaparken küçük miktarlarda mal satar, bu malları toptancılardan alır ve günün her saatinde tüketicilere satış yapar.
 • Perakendeciler adresten adrese hizmet sunarlar.
 • Ürünlerinin seçimini yaparken tüketici tavsiyelerini dikkate alır.
 • Alınan ürünlerin istek üzerine müşterilerine teslim eder.
 • Tüketicileri için satış sonrası servis sağlarlar.

Perakendeciler işletme kurulumu yaparken dikkat ettiği hususlar nelerdir?

 • İşletmenin konumu
 • İşletme ile ilgili arge çalışması
 • İşletme faaliyet konusu
 • Ticaret hadleri
 • Ürün çeşitleri
 • Personellerin deneyimi
 • Arz kaynakları
 • Toptancı kaynağı
 • Müşteri talepleri

Perakende barkodlu satış programı hangi işletmeler için uygundur?

Perakende satış programını perakende satış yapan işletmelerin hepsi kullanabilir. Örneğin market, kırtasiye, züccaciye, petshop, kuruyemiş gibi işletmeler kullanabilir. Fiziksel bir mağazada yada seyyar olarak perakende satış yapıyorsanız perakende barkodlu satış programı kullanabilirsiniz.

Küreselleşme sonucu ülkeler arası sınırların ortadan kalkması ve teknolojinin de gelişmesi ile dünyanın farklı bölgeleri birbirleri ile iletişime geçmişler ve yoğun bir şekilde uluslararası ticaret ağı kurmuşlardır. Böylelikle serbest piyasada rekabet gücü artmıştır. Buda beraberinde firmaların birbirleriyle rekabeti yani büyüme yarışını meydana getirmiştir.

Artan rekabet ile de tüketici ve iş gücü şirketlerde ön plana alınmıştır. Bu küreselleşen dünyada ticaret her zaman firmalar için ön planda olmuştur. Ulusal ekonomilerin gelişmesinde payı fazla olan perakende satış sistemi her geçen gün önem kazanmakta iş alanları artmaktadır. Böylece perakende satışı yapan firmalar artan talebe ve değişen teknolojiye ayak uydurmak durumunda kalmışlardır. Ve böylece firmanın iş yükü artacaktır. Bu artan iş yüküne bağlı olarak da çalışan sayısında da artış yaşanacaktır. Buna bağlı olarak ta işletmenin maliyeti artacaktır. Maliyet artışı da marjinal karını azaltacaktır.

BenimPOS perakende barkodlu satış programı firmalara kolaylık sağlamaktadır. Nasıl kolaylık sağlamaktadır? Daha az zamanda daha çok iş yaparak. Ve böylelikle daha az personel çalıştırılarak daha doğru işlem yapmanızı sağlar. Satış sayfasından hızlı satış ile ürünün barkodunu okutarak satışı gerçekleştirebilirsiniz. Veresiye, parçalı, nakit, pos olarak dört şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Anlık stok takibinizi yapabilirsiniz. Kritik stok takibi yapabilirsiniz.

Firmanızda belli bir kotanın altına düşen ürünlerinizi tedarik etmenize yardımcı olur. Raporlar bölümü ile bütün satışlarınızı kazancınızı net karınızın takibini yapabilirsiniz. Personellerin satışlarını takip edebilirsiniz. Ve şüpheli işlem raporu özelliği ile personellerinizin kasada okutup satış olarak kaydetmediği ürünleri görüntüleyerek personellerinizin sistem üzerinde yaptığı tüm hareketleri görüntüleyebilirsiniz.

Bulut tabanlı alt yapısı sayesinde perakende barkodlu satış programı ile firmaların verileri yedeklenmekte ve depolanmaktadır. Ücretsiz masaüstü programı ile internet bağlantısı olmadan da kullanabilirsiniz. Barkodlu masaüstü programında veriler yerel bilgisayara depolanmaktadır. Mobil uygulama sayesinde el terminali almanıza gerek kalmadan ürünlerinizin barkodları okutup satış yapabilir ve anlık stok sayımı yapabilirsiniz. BenimPOS iOS uygulamasını buradan, Android uygulamasını ise buradan indirebilirsiniz.

iOS Barkodlu Satış Programı Nedir?

Alış faturası özelliği ile firmalarınızdan aldığınız faturaları sisteme ödeme tipleri ile işleyerek hem ürünlerinizin stok takibini hemde firmalarınıza olan borcunuzu görüntüleyebilirsiniz.

Cari hesaplarınızın borç, alacak ve ödeme bilgilerini kolayca takip edebilirsiniz. Bakkal defter, excel veya teknolojiye ayak uyduramamış yazılımların verdiği zaman kaybını yaşamadan tüm detaylarıyla cari hesaplarınızı takip edin. Müşteriler ve Firmalar sayfalarına girerek tüm cari hesaplarınızı tahsil etmeniz gereken alacak ve firmalarınıza yapmanız gereken toplam ödemeyi görüntüleyebilirsiniz. personellerinizin yaptıkları tüm satış, ödeme, stok sayımı ve ürün okutma işlemlerinizi her yerden görüntüleyebilirsiniz.

Şubelerinizi oluşturabilir ve bu şubelerinize ürün transferi yapabilirsiniz. Ana merkezde yaşanan bütün değişiklikleri şubeleri seçerek şubelere yansıtabilirsiniz. BenimPOS ile dilediğiniz kadar personel tanımlayabilirsiniz. Diğer sistemler gibi personel başı ek kullanıcı ödeme yapmanıza gerek kalmaz. Böylece yeni bir personel tanımlamak işletmeye yeni bir maliyet getirmez. Kısaca BenimPOS işletmenin karını maksimum düzeye çıkartacak ve bütün işletmelerin tercih ettiği yazılım programıdır.

Şimdi BenimPOS'u 1 Ay Ücretsiz Deneyin
Bulut tabanlı satış ve stok takip yazılımı olan BenimPOS ile işletmenizi yönetin. 1 ay boyunca ücretsiz olarak tüm uygulamalarımızı deneyin.