PetShop Satış Programı Nedir? Nasıl Kullanılır?

PetShop satış programı minik dostlarımız için mama, oyuncak ve onların ihtiyaç duydukları ürünleri satan iş yerleri için satış ve stokların takibini yapmayı sağlayan yazılımlardır. Petshop mağazaları içerisinde binlerce çeşit ürün bulundurabilmektedir. Kimisi küçüçük bir ödül oyuncağı kimisi ise onlarca kilo ağırlığında mamalar. Bu durumda mağaza içerisindeki ürünlerin satışlarının sonucunda elde edilen kazancı görmek ve stokları düzenli takip edebilmek oldukça önemli.

Satış ve stok takip işlemi barkodlu satış programları ile sağlanmaktadır. Neredeyse satılan tüm ürünlerin üzerinden hali hazırda üretici firmanın sahip olduğu bir barkod numarası bulunmaktadır. Dolayısıyla bu barkodları okutarak saniyeler içerisinde işlem gerçekleştirilebilmektedir. Barkodsuz ürünler için ise ürün etiketi üreterek ve bu etiketleri ürünlere yapıştırılarak işlem yapılabilir.

PetShop Satış Programı Nedir? Nasıl Kullanılır? - flat design people with different pets set 23 2148397528

Ticareti tüm işletmelerin olduğu gibi PetShop mağazalarının da ana hedefi satışlarından kar elde etmektir. Peki ne sattığımızı bilmezsek ne kadar kar elde ettiğimizi bilebilir miyiz? Tabii ki, bu çok zor bir ihtimal. Ancak alış fiyatlarımız üzerinden tahmini bir kar oranı söyleyebiliriz. Fakat ticarette büyümenin en temel ihtiyaçlarından birisi doğru kar oranı ve değerini bilerek gelecek stratejisi belirlemektir. Peki en doğru kar oranımızı nasıl bileceğiz?

Bu aşamada en etkili çözüm bir satış ve stok takip yazılımı kullanmaktadır. Ürünlerimizi satış ve alış fiyatları ile kayıt ederek, her sattığımız ürünü ise yine bu barkodlu sisteme girerek kayıt altına almaktır. Böylece gün sonu veya aylık satış raporları ile elde ettiğimiz nakit, pos ve veresiye satışlarımızı görebilir, giderlerimiz düştükten sonra ne kadar kar elde ettiğimizi doğru şekilde öğrenebiliriz.

PetShop satış programı
PetShop Satış Programı

PetShop programı ile stok takibi nasıl yapılmalıdır?

PetShop mağazanız için stok takibi tüm perakende mağazalarda olduğu gibi ürün miktarlarını stok olarak girmeniz ile gerçekleştirilir. Ürün kartı oluştururken stoklarınızı belirleyebilirsiniz. Ayrıca kritik stoklarınızı da belirleyerek ürünleriniz kritik stok altına düşerse uyarı alabilirsiniz.

Alış faturalarınızı eklediğinizde alış faturanızdaki miktar otomatik olarak stoklarınıza eklenecektir. Yine yaptığınız satışlar otomatik olarak stoklarınızdan düşecektir.

Haftalık veya aylık stok sayımları yapabilirsiniz. Stok sayımı yapmak için pahalı ve günlük kullanımda ihtiyacınız olmayan el terminallerine yüksek ücretler ödemenize gerek yoktur. BenimPOS Mobil uygulaması ile tüm Android cihazlarınızdan ürünlerinizi telefonunuzun kamerasına okutarak işlem yapabilirsiniz. Böylece ana kasayı meşgul etmeden tüm işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Eş zamanlı olarak birden fazla cihazda kullanıcı ve cihaz kısıtlaması olmadan işlem yapabilir ve böylece esnek bir erişime sahip olursunuz. Personel tanımlayarak personellerinizin yaptığı satışları takip edebilirsiniz.

Barkodlu PetShop programı nasıl indirilir?

Bir barkodlu PetShop satış ve stok takip programı olan BenimPOS ile işletmenize dair tüm detayları takip edebilirsiniz. BenimPOS’da 910 binden fazla hazır barkodlu ürün bulunmaktadır. Böylece kısa süre içerisinde mağazanızdaki küçük dostlarımıza ait ürünleri kolaylıkla ekleyebilirsiniz. Ardından satışlarınızı kayıt edebilir, kazanç ve stoklarınızı takip edebilirsiniz. Üstelik BenimPOS’u internet bağlantısı olan her yerden kullanabilirsiniz.

BenimPOS’a kayıt olarak 1 ay boyunca ücretsiz olarak tüm uygulamalarımızı deneyebilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz her zaman ise bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Şimdi BenimPOS'u 1 Ay Ücretsiz Deneyin
Bulut tabanlı satış ve stok takip yazılımı olan BenimPOS ile işletmenizi yönetin. 1 ay boyunca ücretsiz olarak tüm uygulamalarımızı deneyin.