Bakkal Defteri

Bakkal Defteri, bakkalların müşteri veresiye borçlarını yazdığı ödeme aldığında yapılan ödemeleri yazdığı defterlerdir. Mahalle bakkalı olmanın getirdiği en temel özelliklerden biridir bakkal defteri. Mahalleli ile olan samimiyet ve sohbet ister istemez "Ahmet amca şuan yanımda para yokta yazar mısın?", "Mehmet abi ben bunları alayım akşam eşim işten gelirken bıraksın", "Abi ayın 15'inde maaşı akınca ödeyeyim" şeklinde giden talepler ve istekler müşterilerin borçlarını bir yere kaydetme ihtiyacı doğuruyordu. Bizim bakkal amcada çözüm olarak bir deftere müşterilerinin borçlarını yazmaya başladı. Kimisi alfabetik sıralı defterlere yazarken kimisi normal defterlere tuttu borçları.

Tabii ki bu işin bir de dezavantajı var. Bakkal amca borçları yazdı yazdı ödeme alamadı ve dükkanına ürün getiremedi. Mahalleli ile olan sohbetten dolayı istemeye de utandı. Bakkal defterinin bir diğer riski ise defterin kaybolması, çalınması yada başına bir iş gelmesi demek defterdeki yüzlerce hatta binlerce liralık alacak kaydının kaybolması anlamına gelirdi. Bu da küçük bir işletme için belkide en büyük risktir. 

Devir değişti artık. Teknoloji o kadar gelişti ki artık hepimizin cebinde internet bağlantılı akıllı telefonlar var. İnternet dünyası cebimize kadar sığdı. Hal böyle olunca bakkal amcanın hala eski usül bakkal defterinde alacak - verecek kaydı tutması mümkün değil. Bu yüzden artık BenimPOS var. BenimPOS ile tüm verilerinizi bulut ortamında saklarsınız. Veresiye ve alacaklarınızı takip edebilirsiniz. Üstelik iş yerinizde olmak zorunda değilsiniz. Nerede olursanız olun telefonunuzdan tüm bilgilerinize erişebilirsiniz. Üstelik müşterinizin hesap özetini kendisine SMS olarak gönderebilirsiniz. 

Satışlarınızı kaydedebilir, firmalara olan ödemelerinizi takip edebilirsiniz. Personellerinizin yaptığı tüm satışları takip edebilir, yapılan ürün fiyat değişikliklerini görebilirsiniz. Cari hesap takibi ile müşterilerinizin tüm işlemlerini Nakit, POS ve Açık Hesap olarak takip edebilirsiniz. Birbirinden farklı raporlama yöntemleri ile günlük, tarihsel, ürünsel, ürün grupsal ve ürün korelasyon raporu şeklinde raporlama yapabilirsiniz. 

Üstelik ilk 1 ay ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Dilerseniz masaüstü uygulamasını 1 ayın sonunda da ücretsiz olarak kullanmaya devam edebilirsiniz. 

Şimdi BenimPOS'u 1 Ay Ücretsiz Deneyin
Bulut tabanlı satış ve stok takip yazılımı olan BenimPOS ile işletmenizi yönetin. 1 ay boyunca ücretsiz olarak tüm uygulamalarımızı deneyin.